Clinique Chubby Stick na oči

Chubby sticky od Clinique už jsou dnes dobře známým pojmem. Kdo by taky odolal něčemu, co vypadá jako roztomilá pastelka? Když navíc ta pastelka zvládne i pečovat o rty a dodat jim hezké zabarvení? Jakožto kosmetický nadšenec musím přiznat, že já tedy určitě ne. Přesto mě moje racionálnější já stále přesvědčovalo, že dávat takovou sumu za zabarvující balzám je trochu moc, zvlášť když mám daleko radši rtěnky. Možná to napadlo i někoho z Clinique, protože netrvalo dlouho a v designu pastelek se kromě balzámů objevily i oční stíny. A bylo rozhodnuto. Nějak takhle se tedy ke mně nakonec dostal Chubby stick na oči v odstínu 03 Fuller fudge.

clinique-chubby-stick-hodnoceni

Obal

K obalu nemám absolutně žádné výtky. Je skvěle vymyšlený a vzbuzuje pocit, že tuhle věc prostě musíte mít. Není proto divu, že ostatní firmy od Clinique v tomhle směru hodně kopírují. Víčko se do celku jednoduše zaklapává, spodní část zase slouží k vyšroubování většího množství stínů. Nezkoušela jsem je dostat ven celé, bála bych se, že se zlomí, ale opravdu to není tak, že by stíny byly jen ve špičce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pigmentace

Už když jsem Chubby sticky poprvé zkoušela na ruku přišlo mi, že pigmentace bude slušná. Po delším používání musím uznat, že alespoň můj odstín nemá v sytosti barvy chybu. Při lehkém přejetí je barva jen jemná, takový lehký náznak, ale stačí přitlačit a hned se pořádně zintenzivní, skoro až do metalického tónu. Co se týče textury, jsou stíny krémové a velice jemné. Na výdrži jim to ale neubírá, v pořádku drží i bez báze až do večerního odlíčení. Plusem je určitě také to, že jsou neparfémované a testované na alergii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aplikace

Tak tady pro mě nastává trochu problém. Pastelka je sice super roztomilá a jak dělaná na rty jenže jako stíny? Pochopím, kdyby to byl tělový odstín, pak je úplně jedno, že to nanesete halabala. Chubby sticky jsou ale v pořádně intenzivních barvách, co tedy s tím? Podle mě je tedy nejlepší je nějak přibližně nanést a pak až doopravit. Stíny nanáším do očního záhybu a pak prostě prsty trochu rozetřu do ztracena. Už jsem si na tuhle aplikaci osvojila, ale pro někoho by to určitě mohl být dost velký nezvyk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odstín 03 Fuller fudge

Chubby sticky na oči mají podle mě moc pěkné odstíny. Najdete tu fialovou, modrou, zelenou, ale i odstíny hnědé. Co mi trochu chybí jsou nějaké světlejší rozjasňující stíny, které by byly v tomhle provedení perfektní. Nakonec jsem vybrala tmavší hnědou, která mi přijde přirozená a pro zvýraznění očí tak akorát. Celkově tenhle odstín splnil moje očekávání. Je to hezká sytá hnědá, která se pěkně vyjímá jako doplněk denního i večerního líčení. Hází vkusné zlaté odlesky a její intenzitu můžete libovolně měnit podle přitlačení. Při lehkém přejetí je to jemná hnědá, když přidáte, je to rázem tmavší zlatohnědá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena: 490 Kč

Celkové hodnocení

Svůj chubby stick na oči jsem si skutečně zamilovala. Barva se mi moc líbí a obal je prostě skvělý, takže už v mojí každodenní make-up rutině nesmí chybět. Co se týče samotných stínů, jejich pigmentace a výdrže, tak věřím, že by vás neměly zklamat. Spíš zvažte, jestli by vám nevadilo, jak se nanáší. Pokud si ale na aplikaci širší tuhou zvyknete, určitě se vám zalíbí.

Používáte Chubby stick? Oslovily vás spíš ty na rty nebo na oči?

Přidat komentář