Clip-in vlasy – recenze, diskuze, zkušenosti

Dlouhé vlasy jsou korunou krásy. Pokud je máte, gratuluju, vyhráli jste v genetické loterii. Pokud ne, nevěšte hlavu. Žijete v době, kdy se dá přírodě zdatně dopomoct. Za úvahu stojí třeba právě clip-in vlasy, s kterými se jako mávnutím kouzelného proutku můžete změnit v pohádkovou princeznu. Někdy ale nemusí jít všechno zrovna podle plánu a místo princezny je čarodějnice jako vyšitá. O clip-inech tu do téhle chvíle nevyšel z jednoduchého důvodu. Nevím, co si o nich myslet. V jednu chvíli jsem jimi nadšená a říkám si, že už nikdy nebudu chtít chodit ven bez nich. A pak jsou tu ty chvíle, kdy mám pocit, že mám na hlavě chcíplou kočku:)) Konečně jsem se ale odhodlala něco sepsat a o mých peripetiích s clip-i  vlasy si můžete počíst v dnešním článku.

Co jsou to clip-in vlasy

Pokud o clip-inech nemáte ani páru, trochu si ujasníme, o co vlastně jde. Clip-in vlasy jsou vlastně vlasové pásky, které se pomocí sponek připínají k vašim vlastním vlasům, takže díky nim můžete jednoduše a v pohodlí domova svou hřívu povýšit na jiný level. Oproti permanentnímu prodlužování vlasů podle mě mají několik výhod. Vlasy se spoji nemáte na hlavě permanentně, ale nasazujete si je pouze, když se vám chce. Nepotkává vás zacuchávání vlasů, které vás u permanentního prodlužování může potrápit. Je to levnější a přístupná varianta a určitě potěší, že nemusíte každý měsíc podstupovat posunování spojů, které stojí několik tisíc.

Jak vybrat clip-in vlasy

S clip-iny se pojí taky pár potíží. Aby byly vůbec nositelné, musí za 1) vypadat jako vlasy a za 2) vypadat jako vaše vlasy. Takže do nich už na začátku musíte zainvestovat a pořídit si pravý lidský matroš. Jinak budete děsit (nejen děti). Nesplnění druhé podmínky je taky zaručenou cestou do strašáku. Takže na internetu váháte a vybíráte a snažíte se trefit, co by tak asi délkou, hustotou a hlavně barvou, padlo k vašemu číru. Stopro to asi úspěšné nebude, takže nakonec nezbývá než doma stříhat a stylingovat, aby se to dalo nosit. Když se to povede, je to paráda.

Zkušenost s clip-in vlasy

Obě sady vlasů, které jsem si zatím pořídila, jsou z Locahair. Četla jsem pozitivní recenze, poměr cena/kvalita vycházel dobře, takže nebylo co řešit. Nejdřív jsem si objednala klasickou extra hustou sadu (200 gramů), která byla rozdělená na spoustu pásků se spoustou sponek. Když se podařilo všechno pečlivě nasadit, vypadalo to moc pěkně. Často se ale stávalo, že jsem si s tou spoustou napíchaných sponek přišla jak jehelníček. Bylo to nepohodlné a nasadit všechny vlasy mi trvalo věky. Některé sponky se navíc časem opotřebovaly a přestaly fungovat. Nakonec jsem tedy z celé sady nosila jen jeden až dva pásy pro lehké zahuštění vlasů a zbytek mi ležel ladem. I tak ale vlasy vydržely v použitelném stavu skoro dva roky a občas jsem je ráda vytáhla.

Problém množství nepříjemných sponek jsem se rozhodla vyřešit clip-in rychlopásem, což je extra hustý pás vlasů jen na několika sponkách. Sice víc zatěžuje vlasy, ale stejně je mi  dost příjemnější než několik menších pásů. V tomhle případě se mi ale příliš nepovedlo trefit délku vlasů, pás byl nepřirozeně dlouhý, takže jsem se pustila do vlastních kadeřnických úprav a docela to podělala. Tudíž ještě uvažuji nad dalšími clip-iny a tentokrát bych možná zkusila jinou značku. Vlasy z Locahair mi sice skvěle sedí barvou, ale zdají se mi až příliš husté a nějak k mým vlasům až tolik nepadnou.

Pokud vás clip-iny lákají, klidně si nějakou sadu zkuste pořídit. Třeba vám krásně padnou, třeba se s nimi potrápíte tak jako já. Určitě si ale vyzkoušíte pořádnou hřívu nebo krásné účesy, které se na dlouhém háru dělají daleko snáz.

Máte zkušenost s clip-in vlasy? Poradíte mi, kde koupit pěkné clipy?

 

8 Comments

Přidat komentář