Co je a jak funguje Vibrostation

V dnešní uspěchané době hemžící se fast foody, v které na cvičení a zdravý životní styl příliš nezbývá čas, vznikají stále nové a nové alternativy pomáhající nám co nejefektivněji si vynahradit tento deficit. Jednou z nově vzniklých metod rychlého a účinného cvičení je právě Vibrostation. Tento přístroj jsme pro vás vyzkoušely a posoudily.

Jak funguje vibrační plošina Vibrostation?

Jedná se o vibrační plošinu vyrobenou původně k tréninku kosmonautů. Plošina je opatřena úchyty, kterých se při stání držíte, a přístroj za vás zatím cvičí. Vibrací se uplatňuje mnoho druhů a je možné je zaměřit do problematických partií vašeho těla, kde se poté zpevňujete nejefektivněji. Za jednu lekci s přístrojem, tedy za třicet minut, spálíte zhruba 900 kilokalorií, procvičíte většinu svalů v těle a posílíte svou kondici jako při hodině dřiny na hřišti, nebo dvou hodinách v posilovně. Tato metoda slibuje při pravidelném docházení naprosté vynahrazení sportu, zhubnutí, zlepšení celulitidy a celkové zvednutí vaší fyzičky. Z ní to velmi pěkně, že? S touto myšlenkou jsme se také na opěvovanou plošinu vydaly.

Jak probíhá metoda Vibrostation?

Objednání do Vibrostation centra v Modřanech začalo příjemným překvapením. První lekce je tu naprosto zdarma. Po příchodu do hezky zařízené vilky, nám milá slečna dala k prohlédnutí seznam kontraindikací. Jedná se především o vážnější problémy se srdcem nebo klouby, nedávné chirurgické zákroky, nebo těhotenství. Po pročtení a obdržení přezůvek jsme se vyhouply na samotnou plošinu. Nebylo dokonce třeba ani převlékání, protože toto cvičení nevyvolává pocení. Na přístroji se stojí příjemně, ale vibrace jsou skutečně trochu nezvyklé.

První fáze vibrací je zaměřená na rozhýbání a prokrvení celého těla. Začíná se od příjemných jemných vibrací, až po intenzivní vlny, které vám rozklepou celé tělo. Po pár minutách silných vln se u mě začalo ozývat nesnesitelné píchání v boku. A to jsem si myslela, jak na tom jsem fyzicky dobře! Uklidňuje mě až fakt, že moje spolutrpitelka vedle na tom není o moc lépe. Ihned jsme poučeny, že to tak poprvé někdy bývá a je nám doporučeno pokrčení nohou, což zamezí vibracím přístup do břicha. Tento postup trochu pomůže, ale při vybírání, kam při druhé části vibrace zaměřit, si rychle rozmyslíme původně zamýšlené zaměření do břicha a raději zvolíme příjemnější nohy. I tak je tato fáze spíše protrpěná. Vibrace jsou velmi intenzivní a i přes pečlivé dýchání se píchání v boku stále zhoršuje.

Ve třetí fázi už naprosto nemůžeme. Slečna nás proto na vibrační plošinu usazuje a cvičí už jen naše stehna, což je z celého ošetření nejpříjemnější. Po chvíli píchání konečně ustává a konec procedury už si docela užíváme. Odcházíme pořádně zmožené, ale spokojené s neočekávanou namáhavostí a efektivností cvičení.

Hodnocení

Vibrostation je rozhodně zajímavá a inovační metoda cvičení. Kladně soudím krátkou dobu cvičení, která má přesto velkou účinnost. Sama se do aktivity nutit nemusíte, plošina vše odpracuje za vás. Když budete do studia pravidelně docházet, na vibrace si zvyknete a časem se pro vás stanou přirozenějšími. Pokud vás potká nepříjemné píchání v boku, je třeba správně dýchat a pokrčit nohy, časem by tyto obtíže měly zmizet. Vibrostation je vhodná procedura pro každého, kdo se sám k cvičení nepřiměje, nebo nemá na sport dostatek času. Hodí se pro muže i ženy nehledě na věk nebo kilogramy.

 

Cena: jedna třicetiminutová lekce se pohybuje kolem 100

2 komentáře

 • Bára 1.11.2013 at 19:55

  Ahoj chodila jsem na vibrostation od konce srpna do konce října (3x týdně)a nevypozorovala jsem žádný výsledek. Zbytečné vyhozené peníze!

  Odpovědět

  • karol 3.11.2013 at 18:48

   Ahoj, děkuju za zkušenost 🙂 já jsem zpevnění postavy docela pozorovala, ale zas mě z toho pořád šíleně píchalo v boku, takže už taky nechodím. Teď zkouším port de bras, což mi přijde daleko příjemnější a přirozenější.

   Odpovědět

Přidat komentář