Nálepky na rty – dočasné tetování

Sníte o trendy rtěnce, která se nerozmaže, neobtiskne, ani nesmyje? Pak pro vás může být zajímavým řešením dočasné tetování na rty. Neobvyklé vzory, které vídáte na fotkách modelek, nemusí být zrovna obdivuhodným dílem vizážisty, ale může se jednat právě o dobře vypadající ale velmi jednoduše aplikované tetování.

 

O jaké tetování se jedná

Obyčejné slepovací tetování si jistě pamatujete třeba jako oblíbený doplněk k žvýkačkám.  Aplikuje se kamkoliv na tělo pouze za pomoci vody. Bylo jen otázkou času, kdy se tento oblíbený trend přesune i na rty. Dnes jsou již i u nás v mnohých internetových obchodech k dostání tetování na rty s různými motivy a vzory.

 

Čím se liší tetování od rtěnky

Aplikace tetování je sice o něco málo obtížnější než nanášení rtěnky, ale má mnoho plusů. Motivy, které na rty pomocí tetování překopírujete, by se vám jen těžko povedly vytvořit ručně. Mnohdy jde o velmi neobvyklé a dech beroucí vzory. Na party rozhodně uděláte větší dojem tetováním.

Další nemalou výhodou je nesmazatelnost. Tetování sice vypadá jako zajímavá rtěnka, ale ve skutečnosti se na rty přilepí jako lepenka. Rozhodně se nejedná o barvu, která by se dala smazat, přesto je ale nutná trocha opatrnosti, aby se křehká vrstva mechanicky neporušila.

Mezi minusy patří horší dostupnost. Tetování seženete pouze v několika internetových obchodech. Také je stále oproti rtěnkám poněkud omezený počet vzorů a barev. Možná až trochu na škodu je velká výraznost vzorů. Přirozenějších variant u nás moc nenajdete.

Jak dočasné tetování aplikovat

Pokud si tetování zakoupíte, získáte mírně vytvarované vzorované proužky

Tyto papírky je třeba od oka mírně zastříhnout tak, aby co nejlépe kopírovaly velikost a tvar vašich rtů.

Poté z jednoho proužku slepíte průhlednou folii, podržíte ho vzorovanou stranou u horního rtu a přitisknete.

Papírek by měl sám držet, takže ho nemusíte ani příliš přidržovat.

Pomocí namočeného vatového tamponu nebo houbičky poté papírek přimačkáte ke rtu, čímž se vzor okopíruje na ret.

Stejně pokračujte i s druhým rtem.

Jak tetování sundat

Pokud chcete tetování sundat, je třeba použít olejíček nebo odloupnout vrstvu tetování od koutků a opatrně celé slepit, proti vodě je totiž odolné.

Kde dočasné tetování seženete

Tato novinka je zatím u nás zatím k dostání pouze v internetových obchodech většinou pod názvem Passion Lips. Levně je seženete třeba zde.

Přidat komentář