Co je to HD pudr a vyplatí se ho vyzkoušet?

HD pudr je něco jako tajemný kouzelný prášek. Nikdo tak úplně neví, co to přesně je. Možná si vzpomenete na fotky celebrit, které vypadají jako kdyby zabořily obličej do mouky a možná si taky vzpomenete, že jako viník byl označen právě HD pudr. Proč to tedy někdo používá? V dnešním článku si kolem HD pudru uděláme jasno a navíc si řekneme si, jak se podobnému faux pas vyhnout a přidáme tipy na ty nejlepší HD pudry.

hd pudr kabuki štětec

Co je to HD pudr?

Bez HD pudru se v dnešní době vizážistka filmových hvězd už jen těžko obejde. Tenhle pudr byl vyvinutý speciálně pro nejnovější technologii kamery, která se v televizním a filmovém průmyslu používá. Nové přístroje totiž bez milosti zvýrazní každý pór a drobnou nedokonalost pleti, která by mimo kamery snad ani neměla šanci upoutat. A právě proto se zrodil HD pudr. Tenhle jemný prášek totiž zaručuje bezchybný měkký finiš pleti a dojem hladké, jemné a perfektní pokožky i v případě extrémního zvětšení na filmovém plátně. HD pudr je neskutečně jemňoučký a na obličeji není vidět ani v silnější vrstvě, navíc nemá takovou tendenci sedat do vrásek jako to dělá většina pigmentovaných pudrů. Ultra silné zmatnění, dlouhá výdrž a dojem sametové pleti jsou pak už samozřejmostí. S kamerami svádí lítí souboj a je to jistě z části i jeho zásluhou, že se v kině či televizi můžeme opájet dokonalými obličeji.

Není proto divu, že si celebrity HD pudry natolik oblíbily, že je využívají i mimo kamery a často je s nimi přistihneme i na večerních akcích. Jak to víme? Docela jednoduše. Usvědčují je fotky s bleskem, na kterých svítí “pomoučené” obličeje, které vypadají jako natřené křídou. A tím se dostáváme ke kameni úrazu. HD pudr je opravdu skvělým pomocníkem při natáčení, slušet mu to bude ve studiovém i denním světle. Nerozumí si ale s bleskem. Je to sloučeninou, kterou najdete ve složení uvedenou pod názvem silica. HD pudr téhle složce vděčí za většinu svých předností, ale v případě použití silného blesku na fotce selhává. Doporučení – pokud se nechystáte na maškarní, na večerní focení s bleskem se HD pudru vyhněte velkým obloukem.

Jakou značku HD pudru?

Nejslavnějším zástupcem HD pudru je dozajista proslulý fixační HD pudr od značky Make Up For Ever (MUFE je dostupná v Sephoře). Je to krásný transparentní bílý prášek se složením plným minerálů. Bohužel méně krásná už je jeho cena, seženete ho kolem 1000 Kč. Levnější variantu HD pudru najdete třeba u značky Elf. Naším tipem je ale rozhodně skvělý a levný kompaktní pudr NYX HD finishing powder

Jak se HD pudr používá?

HD pudr se používá jako finální tečka poté, co aplikujete všechen ostatní make-up, dokonce až po aplikaci tvářenky a bronzeru. Tímto způsobem bude pudr co nejúčinněji absorbovat přebytečné oleje a odstraňovat jakékoliv nedokonalosti. Pokud používáte kompaktní tuhý pudr vezměte si na pomoc hustý načechraný kabuki štětec, naberte jím pudr a jemně pokryjte pleť, v případě potřeby můžete pudr snadno vrstvit. U sypkého HD pudru je třeba dát si pozor na množství, které na štětec naberete. Snadno se stane, že se vám pudr rozsype, takže je třeba opatrnost. Po lehkém namočení štětce do pudru oklepejte přebytečný pudr ze štětce o víčko a poté nanášejte.

Potřebujete HD pudr?

Pokud je kosmetika vaše vášeň, asi vám to nedá a HD pudr prostě budete muset vyzkoušet. Jestli vám vyhovují transparentní pudry a toužíte po dokonale zmatněné pleti jemné na dotek, máte od nás zelenou. Úplně si ale nemyslíme, že se neobejdete bez HD pudru od MUFE. Upřímně… oproti levnějším variantám se jen těžko hledají nějaké jeho převratné výhody (kromě hezkého obalu samozřejmě). Doporučujeme proto vřele především sypký HD pudřík od Elf, případně kompaktní variantu od NYX. A také dát si pozor na blesk!

Máte HD pudr vyzkoušený? Jak vám vyhovuje?

Přidat komentář