Co zabírá na spálenou pleť – nejlepší babské rady

Zůstali jste na sluníčku příliš dlouho a teď si nevíte radu s následky? Nemusíte hned utíkat do lékárny a utrácet za speciální přípravky. Zklidňující tělová mléka sice pleti uleví nejlépe, ale nejsou jedinou možnou pomocí. S většinou běžných spálenin si snadno poradíte i s pomocí dostupných potravin. Přečtěte si tipy na vyzkoušené přírodní regenerační pomocníky.

Osvěžující tvaroh

Chladivý a hydratační tvaroh má na pokožku blahodárný vliv. Vyzkoušet můžete příjemné obklady právě z tvaru, ale i z jogurtu nebo syrovátky. Pokožku zchladí a zklidní.

Léčivá aloe vera

Aloe vera se pyšní hojivými účinky a je proto dalším vítaným pomocníkem v boji proti spáleninám. List rostlinky rozkrojte a dužninu přitiskněte na postižená místa jako obklad. Účinek se dostaví velmi rychle.

Regenerační mléko

Pro spálenou kůži jsou blahodárné také chladivé koupele s mléčnými výrobky, které obsahují vápník urychlující hojení. Do vany přidejte jogurt, podmáslí, nebo mléko.

Tip: Do vlažné vody přidejte sklenici mléka a dvě polévkové lžíce medu.  Zklidnění pleti je zaručeno.

Chladivá zelenina

Jako první pomoc vám může pomoci také zelenina s chladivými účinky. Velmi dobře působí například okurka nakrájená na kolečka a přiložená na spálenou pleť. Okurka je ideální zvlášť na citlivou pokožku obličeje.  Na záda zase pomůže rozkrojené rajče.

Zklidňující čaj

Pokud zrovna nemáte po ruce zeleninu ani mléčné výrobky, spálené pleti prospěje i obklas z vychlazeného čaje. K tomuto účelu se nejlépe hodí čaj zelený nebo černý.

Příjemné jahody

Dobré účinky na spáleniny mají také jahody, které na podrážděnou pleť působí jako uklidňující pohlazení.Dobré účinky mají zvlášť pokud se sluneční paprsky nepříznivě podepsaly na vašem obličeji.

Tip: Smýchejte pleťový krém se třemi na drobno nakrájenými čerstvými jahodami a naneste na čistou pokožku. Směs nechte na spálenině působit asi dvacet minut a poté ji důkladně smyjte. Pokožka by poté měla méně pálit a zklidnit se.

Přidat komentář