Čokoládové rtěnky L’Oréal Les Chocolats – recenze

Čokoláda – nejlepší věc na světě! Píšu to bez otazníku, protože tohle je bez debaty a jestli to nevidíte stejně, jsem ochotná se hádat. (Kdyžtak se můžeme porafat v komentářích). Jsem zkrátka jeden z těch lidí, kteří by v ideálním světě, kde by měly potraviny výživovou hodnotu odpovídající své chuti, zapíjeli Milku kakaem. A ač jsem žena, nebojím se pěstovat si knír. Možná si myslíte, že to úplně nesouvisí, ale věřte mi, že takový pořádný oficír doplněný bradkou se prostě občas stane… když bezuzdně holdujete čokoládovému kornetu. Teď už ale dost srandiček, tohle je vážná věc! Pokud to ještě nevíte, tak to brzo vědět budete, protože vám to prostě musím říct. Touhle celou čoko story vás tu napínám, protože L’Oréal zase jede a tentokrát jede na čokoládě. Nedávno představil Infaillible Les Chocolats, volně přeloženo jako nekonečně sladké matné čokoládové rtěnky. Tak a je to venku. Běžte to do drogerie očuchat, protože moje slovní zásoba je na tohle krátká. Voní to jako nebe nebo čokoládovna Willyho Wonky. Nakoupila jsem si rovnou tři a chtěla jsem vám je zrecenzovat. Jenže upřímně vám říkám, že ze mně asi žádné relevantní informace nedostanete. Ty rtěnky se totiž nedají kritizovat. Otevřete je, přičichnete, všude je čokoláda a jste v rauši. To se pak nic rozumného ani nedá psát.

L’Oréal Infaillible Les Chocolats

Tak dobře, teď už vážně. Rtěnky jsou opravdu krásné a voní nádherně. Odstíny jdou barevně do nude, kakaové a najdete i dva výraznější tmavé kousky. Na podzim a zimu jsou jako dělané. Rtěnky by měly být matné, neslíbatelné a vydržet celý den. Abych nebyla jen úžasně nadšená, tak musím říct, že L’Oréal si na sebe vzal dost těžký úkol. Vytvořit rtěnky, které nádherně voní a zároveň zvládnout těžkou matnou texturu na jedničku? To není zrovna snadné. A bohužel se to ani tak skvěle nepovedlo. Odstíny se od sebe navíc kvalitativně liší. Já konkrétně mám dva docela povedené a jeden o dost horší. Matné rtěnky obecně častěji vysušují rty a jsou náročnější na to, aby byly na rtech příjemné. Jestli je vůně i výběr zajímavých odstínů za plný počet, tak textura se L’Oréalu povedla tak na tři z pěti hvězdiček. Dva odstíny mi na rtech sedí dobře, ale nejsou to ty nejpříjemnější matné rtěnky, jaké si umím představit. Jeden odstín byl vyloženě nepříjemný, rty “stahoval” a drolil se. Výdrž není špatná, i když celý den bych určitě neřekla, po pár hodinách je třeba střed rtů poupravit. Celkově se mi ale rtěnky líbí a pokud máte taky slabost pro čokoládky, jedna nová od L’Oréalu vám určitě bude po chuti.

Odstíny L’Oréal čokoládových rtěnek

Kromě mnou představených odstínů můžete vybírat ještě z dalších krásných názvů a barviček. Dostupný je odstín 842 Candy Man, 844 Sweet Tooth, 852 Box Of Chocolates a odstín 864 Tasty Ruby.

Odstín 862 Volupto Choco

Čokoládka s teplým tónem. Jde lehce do cihlové červené, i když si pořád zachovává chuť kakaa. Příjemná, kvalitní a velmi dobrá. Dejte si jen pozor na barvu svých zubů, teplý tón rtěnky zvýrazní každé zažloutnutí. Vhodná pro bílé tesáky!

Odstín 858 Oh My Choc!

Krásná rtěnka, která se opravdu povedla. Je libo mléčnou čokoládu na rty? Tak to je přesně tenhle odstín. Můj oblíbený a textura se také vyvedla. Příjemná rtěnka, která má mé doporučení a určitě i vaše, pokud fandíte hnědé na rtech.

Odstín 868 Cacao Crush

Tohle je temná kakaovka. Tmavé rty s fialovým tónem, nálož čokoládové vůně a podzimní královna. Bohužel právě tohle je ten inkriminovaný odstín, o kterém jsem mluvila výše. Barva je to sice nádherná, ale textura se bohužel nepovedla. Na rtech je rtěnka nepříjemná, nerovnoměrná a necítím se s ní dobře. Bohužel.

Cena: 200 Kč

Hodnocení Les Chocolats

Rtěnky voní fantasticky, mají zajímavé odstíny, výdrž je velmi dobrá, horší je matná textura, která je ne vždy příjemná a jeden odstín se mi zdá z hlediska kvality opravdu nepovedený. Celkově doporučuji vyzkoušet, zvolit dobře odstín, ale především očichat, protože to je vážně nádhera! Suma sumárum – skvělé mlsání bez výčitek.

Přidat komentář