Cvičíme aerobic

K fandům aerobicu jsem nikdy nepatřila. Přišlo mi to děsivě namáhavé, třpytivé dresíky a pózy prostě nebyly nic pro mě. V žádném případě to ale nemyslím jako zesměšnění! Naopak holky, které takhle tvrdě dřou a následně bojují na závodech, neskutečně obdivuji. Sebe jsem si ale na tomhle místě představit nedokázala. Od dětství jsem se vždycky věnovala spíš scénickému tancování a podobným aktivitám. Přišlo mi to vždycky hrozně hezké na pohled a moc jsem si nedělala hlavu s tím, že mě to tak úplně nebaví. K aerobicu jsem se dostala náhodou a stále jsem ještě překvapená, jak moc mi sedl. Pokud vás tohle cvičení taky nikdy dřív nelákalo, zvažte, jestli neděláte chybu.

aerobic

Proč aerobic?

K aerobicu jsem se dostala kvůli škole. Chtěla jsem si vybrat nějaký tělocvik, abych nasbírala nějaké ty snadnější kredity a časově mi to vycházelo právě na aerobic. Hned na první hodině jsem svůj úsudek přehodnotila. Tady o jednoduché kredity opravdu nepůjde. Je to totiž neskutečná makačka! Nikdo nás nešetřil, cvičení bylo od začátku plné výpadu, vzporů, dynamických pohybů i posilování. Většina holek byla na konci zralá na zavolání rychlé. Naše řady postupně prořídly, ale mě to paradoxně začalo víc a víc bavit. U aerobicu totiž skutečně cítíte, jak spalujete a opravdu víte, že si dáváte do těla. Na konci se sice cítíte naprosto vyčerpaně, ale je v tom také něco vítězného. Zkrátka víte, že si zamakáte tak, jak byste se doma nikdy nepřiměli a že to z vás dostalo maximum. Postupně jsou pokroky znatelné i na těle, postavu mám podstatně zpevněnější a opravdu se na to lépe kouká. Pokud máte problémy s váhou, nebála bych se tvrdit, že vám aerobic může pomoct i výrazněji zhubnout.

step-aerobic

Aerobic nebo step aerobic?

Na aerobicu se mi líbí i to, že v něm jde o celkem lehce pochopitelné cviky. U tancování jsem měla ten problém, že napodobit leckdy skutečně složité taneční kreace někdy prostě nebylo v mých silách. Aerobic je sice fyzicky hodně náročný, ale povely v něm se dají celkem dobře naučit. Ke dvěma lekcím klasického aerobicu jsem si nakonec přibrala ještě step. Sestavy na něm jsou opravdu zábavné, možná je to malinko náročnější na lýtka, ale zaručeně vás to musí bavit. Musím přiznat, že aerobic mě zkrátka chytnul a mrzí mě, že jsem se mu nevěnovala daleko dřív.

Sportovní oblečení

Aby dnešní článek nebyl tak úplně jen pro fandy aerobicu, mám pro vás ještě ukázku svého nového sportovního oblečení. Nakupuji v HM, kde mají podle mě na sport výborné věci za příjemné ceny. Pokud vyvíjíte nějakou aktivitu, určitě nezapomínejte na sportovní podprsenku, špagetová ramínka jsou v takovém případě naprosté tabu. Právě v HM mají podprsenky skvělé, ale vybrala jsem si i moc příjemné tílko a slušivé kalhoty, které využiji primárně na běhání.

sportovni-obleceni

HM-sportovni-obleceni

HM-kalhoty-sport

Co vy a aerobic? Kde nakupujete věci na sport?

Přidat komentář