Dermacol Enja zeštíhlující gel na bříško – recenze

Zeštíhlující gel Enja od Dermacolu jsem si koupila úplnou náhodou. Normálně nemám k zeštíhlujícím krémům příliš důvěru a jejich kupování mi přijde zbytečné. Musím se ale přiznat, že k nákupu Enjy jsem se nechala zlákat nereálným, ale přesto lákavým, nápisem na obalu. Výrobek totiž slibuje zeštíhlení až o 1 velikost, což mě rozhodně nenechalo chladnou. Svému realističtějšímu já jsem koupi ospravedlnila tím, že stejně potřebuji krém na tělo a proč tedy nespojit příjemné s užitečným.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O jaký výrobek se jedná

Dermacol Enja zeštíhlující gel na bříško je přípravek, který se zaměřuje na redukci tuků v této problematické oblasti. Snaží se o to s pomocí klasické složky všech zeštíhlujících přípravků – tedy kofeinu. Dále se zde setkáte s escinem a speciálními polysacharidy, které mají stimulovat štěpení tuků.

Co výrobek slibuje

Dermacol Enja by vám měl pomoci k zeštíhlení oblasti břichy až o 1 konfekční velikost během jednoho měsíce. Dále by mělo docházet k prokrvení pokožky a odvedení zadržované vody. Samozřejmostí by měla být pevná a pružná pokožka. Výrobce dodává, že při pravidelném používání dosáhnete plochého bříška.

Nanášení

Gel by se měl nanášet krouživými pohyby na oblast bříška dvakrát denně. Samozřejmě je dobré bříšku dopřát při nanášení co nejlepší masáž. Prokrvíte tak pokožku a můžete si tak dopomoci k rozproudění lymfatických cest. Jemnou masáží určitě nic nezkazíte, i pokud nemáte zeštíhlující přípravek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konzistence přípravku

Dermacol Enja má řidší gelové složení, které hezky chladí na pleti. Vůně je pouze lehká a příjemná, takže s ní nemám žádný problém. Gel je díky dobré roztíratelnosti velmi dobrý právě na jemnou masáž problematických partií. Zasychání na pokožce je průměrné, ale konečné vstřebání je docela dobré. Nesetkáte se s mastnou pokožkou, možná jen s mírnou lekavostí, než gel úplně zaschne.

První dojmy z přípravku

Ihned se mi líbil obal přípravku, kvůli kterému jsem si ho také pořídila. Celé balení vypadá lákavě a přesvědčivě. Samotný gel je na pokožce příjemně chladivý a určitě se s ním natírám ráda. Uvítala bych ale rychlejší schnutí. Než gel úplně zaschne je trochu lepkavý a rozhodně se rád chytá k tričku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Funguje zeštíhlující gel?

Pokožka je ihned po použití gelu hladší a vypnutá. Myslím, že tohle asi zaznamená každý. Ale slibovaných centimetrů jsem se ani po delším používání nedočkala. Troufám si říct, že i po sebemenší úpravě jídelníčku k lepšímu budete mít po pár týdnech štíhlejší bříško než po měsících užívání tohoto přípravku. Je to samozřejmě logické a úbytek centimetrů jsem ani nečekala. Přesto si myslím, že od výrobců není úplně fér slibovat hory doly, když je jasné, že to není dost dobře možné.

Výhody

  • Příjemné chladivé složení
  • Hezká jemná vůně
  • Mírné vypnutí pokožky
  • Hladší pokožka

Nevýhody

  • Úbytek centimetrů se u mě nekonal
  • Mírná lepkavost pokožky než gel úplně zaschne

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hodnocení

Pokud by byl Dermacol Enja určen pouze k vypnutí a vyhlazení pokožky problematických partií, dávám 1. V tomhle případě mi ale přijde, že reklama, která vás k přípravku naláká, mu také hodně škodí. Pro jistotu jsem se ještě zhruba po měsíci přeměřila a při stejném režimu jsem na tom byla s centimetry v pase stejně. Opravdu bych ráda věděla, zda někomu tento přípravek, bez změny jídelníčku, pomohl k zeštíhlení o onu zmiňovanou konfekční velikost. Vážně o tom pochybuji.

Samozřejmě při nově nastaveném hubnoucím režimu a cvičení to může být dobrá pomůcka. Ale samostatně se zázraky nepočítejte. Nijak zklamaná nejsem, protože jsem s nějakým úbytkem ani nepočítala, takže mě samotné zpevnění pokožky docela potěšilo. Celkově bych Dermacol Enja na bříško hodnotila jako průměrný přípravek k zeštíhlení bez větších výsledků. Pokud si ráda bříško mažete a nemáte přílišná očekávání, možná vás příjemně překvapí napjatější a hladkou pokožkou.

Kde Dermacol Enja na bříško seženete: výrobek je k dostání ve většině drogerií, na internetu potom třeba tady.

2body

Přidat komentář