Dermaroller

Ještě jste o dermarolleru neslyšela? Pokud hledáte způsob, jak omladit svou pleť, zbavit se vrásek a nastartovat v pokožce ozdravné procesy, možná se dermarollová mezoterapie hodí právě pro vás. Přečtěte si, jak tato procedura probíhá a jaké má výsledky.

dermaroller

 Zdroj

Jak dermarollová mezoterapie funguje?

Toto ošetření se hodí pro omlazení a zpevnění pokožky obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou. Funguje na principu zapracování účinné omlazující látky (kyseliny hyaluronové) hluboko do vrstev kůže. Určitě už jste o této zázračné složce slyšela, nebo používala prostředek, ve kterém byla obsažena. Bylo zjištěno, že efekt této složky se násobí po jejím vpravení hluboko do kůže a právě proto bylo vyvinuto toto ošetření. Pro zanesení látky do kůže se nepoužívají klasické injekce, ale po pleti se přejíždí válečkem pokrytím titanovými mikrojehličkami (dlouhými asi jeden milimetr).

Je tato terapie bolestivá?

Bez umrtvení byste určitě bolest cítila. Proto se před celým ošetřením provádí znecitlivění speciální mastičkou Emla, která se nanáší na ošetřovaná místa s hodinovým předstihem. Mastička funguje opravdu dobře a po její aplikaci už cítíte pouze ne úplně příjemné, ale snesitelné přejíždění válečku.

Jsou nutná po zákroku nějaká omezení?

Na rozdíl od laserového zákroku se po dermallorelu nemusíte chránit před sluncem. Takže můžete proceduru podstoupit na jaře i v létě. Musíte ale počítat s tím, že pokožka bude po zákroku dva až tři dny mírně zarudlá a je možné, že i napuchlá.

Na co dermaroller zabírá?

Ošetření dobře funguje nejen pro omlazení a zpevnění pleti, ale i na vyhlazení jemných vrásek. Procedura podporuje tvorbu kolagenu, který přispívá k celkovému lepšímu stavu pleti a mladistvějšímu vzhledu. Zlepšuje také stav strií, stahuje rozšířené póry a urychluje hojení jizviček po akné.

Jak dermarollová mezoterapie probíhá?

Po příchodu do studia vám bude ošetřovaná partie natřená mastičkou na znecitlivění. Pro lepší a rychlejší účinek je mastička přikryta průhlednou folií. Takto zabalená si poležíte na lehátku asi hodinku, aby znecitlivění dobře zabralo. Poté již přijde na řadu jezdění válečkem. Nebudete cítit přímo bolest, ale ošetření je docela nepříjemné. Dá se zvládnout, ale je nutné trochu zatnout zuby. Když zvládnete citlivé čelo, tváře už vůbec neucítíte. Až se kůže dostatečně připraví na vstřebávání kyseliny hyaluronové, bude vám do kůže tato aktivní účinná látka vetřena. Tato část terapie je velmi příjemná a dá se říct, že je za odměnu. Poté vás může zaskočit už jen pohled do zrcadla, ošetřovanou partii budete mít totiž mírně zarudlou. Kůže by měla být v pořádku do tří dnů.

Má dermaroller opravdu viditelný efekt?

Možná si říkáte, zda toto ošetření stojí za to. Dá se říci, že je to na preferencích každého. Pokud vám nějaká ta nepříjemnost nevadí a nevíte si s povadlou pletí rady, dermaroller vám určitě pomůže a hezká pokožka vám udělá radost. Jestli ale máte z ošetření větší strach, zkuste v zimních měsících raději laser.

Cena: Liší se od ošetřované partie, tedy zhruba 1000-1500

Přidat komentář