Dokonalé opálení ze solárka?

Jste po zimě bílá jako stěna a uvažujete, co se s tím dá dělat?Tenhle problém řeším stále dokola. I s těmi nejkvalitnějšími samoopalovacími krémy to u mě končí katastrofou. Opravdu se snažím, ale asi na to zkrátka nemám talent, protože ve výsledku jsem buď flekatá, oranžová, nebo podivně nerovnoměrně špinavá. Klasické opalování na sluníčku mi taky úplně nesedí, buď se ihned spálím, nebo při opravdu poctivém natírání opalováky není vidět změna. Nemyslete si, že toužím po nějakém oslnivém bronzu, úplně by mi stačilo být jak se říká odražená, abych mohla v létě v klidu vytáhnout šortky. Sice odevšud slyšíme, jak je opalování nezdravé a ničíme se tím kůži, jenže si nalijme čistého vína – sýrově bílé nohy v sukni prostě pěkné nejsou. Podle mě to chce alespoň nějaký ten základní zdravý nádech. Jenže to se dostáváme zpět k prvotní otázce, jak tedy na to?

solarko-opaleni

Opálení ze solária

Když se řekne opálení ze solárka, já osobně mám zažitou představu pěkně vyzrálé mrkve kombinovanou s obskurně scvrklou vrásčitou kůží. Teď asi přeháním, ale podle mě tu stále panuje názor, že opálení ze solárka je poznat na první pohled a jde o hodně nepřirozenou záležitost. Až když jsem zjistila, že několik lidí z mého okolí do solárka chodí a pokožku mají moc pěknou a zcela normální, musela jsem názor přehodnotit. Dalším řešeným tématem je fakt, že opalování v solárku není zdravé. Nejsem odborník, ale selským rozumem jsem vyhodnotila, že cokoliv, co se přehání může být nebezpečné. Smažením na sluníčku si rakovinu můžete vykoledovat taky a osobně se odmítám obávat, že těmi několika návštěvami za rok bych si ze solárka vykoledovala melanom. Solárko jsem tedy nakonec vyzkoušela a níž vám popíšu svoji zkušenost.

solarko-opalovani

opalovani-v-solarku

Jaké to v solárku je?

Při první návštěvě solárka jsem si nechala se vším poradit. Snažila jsem se to brát opravdu vážně, takže jsem si pořídila i speciální solární kosmetiku a začala jsem na nízkém počtu minut. Do solárka si berete brýle, které vám chrání oči a vlasy je dobré si sepnout nahoru. Samotný relax v solárku je velice fajn,  hezky to hřeje, ani se nemusíte otáčet a dělat jiné psí kusy, takže prostě pohodička. Po prvním opalování není ještě prakticky poznat žádná změna, chce to ze začátku chodit víckrát a až pokožka dostane požadovaný nádech, už jenom udržovat jednou za čas.

solarko-vybaveni

Opalování obličeje

Největší problém byl u mě s opalováním obličeje. Jemný opálený nádech jsem chtěla hlavně na těle, tam mám pokožku v pořádku, bohužel na obličeji se mi při opalování dělají pihy, což solárko ještě zvýraznilo a nevypadalo to vůbec dobře. Sice si můžete vypnout světla na obličej, ale stejně jsou všude zrcadla, takže opalování neuniknete. Nakonec jsem to vyřešila nekompromisně a tvář si na pobyt v solárku začala přikrývat ručníkem.

bryle-do-solarka

Brýle a odličovací tampóny jsou běžnou výbavou v solárním studiu

Výsledné opálení

S výsledným vzhledem pokožky ze solárka jsem nesmírně spokojená. Opálení si můžete hezky korigovat, takže skutečně mám jen lehký nádech, asi je i zbytečné to fotit, ale u mě zkrátka spokojenost. Z mé velice bledé pokožky mám teď prostě normální běžný odstín. Nikdo z okolí si toho nevšiml, jenom na mě přestaly padat poznámky typu, že jsem až moc bledá. Určitě vás nechci nabádat k opalování v solárku, to je čistě každého volba, ale zase si nemyslím, že je nutné solárku připisovat nějaké zvláštní stigma a absolutně se mu vyhýbat.

Jak to máte s opalováním vy? Zajdete někdy do solárka?

Přidat komentář