Domácí bělení zubů – návod a fotky

Nepatřím k těm, kteří by měli od přírody zářivě bílé zuby. Moje přirozená barva skloviny je spíše našedlá, s čímž jsem hodně bojovala, než jsem pochopila, že neustálé čištění zubů v tomto případě prostě nemá cenu a že s genetikou se tímto způsobem vyhrát nedá. Začala jsem si proto zjišťovat informace ohledně bělení zubů, o které jsem se již s vámi podělila v jednom z předchozích článků. Jako nejpřijatelnější řešení se mi zdálo domácí bělení. Je bezpečné, cenově přijatelné, spolehlivé a dokonce maximálně šetrné, protože se pracuje pouze s velmi slabým peroxidem. Jednou za čas si zuby tímto způsobem bělím už asi pět let a za tu dobu jsem neměla jediný kaz ani jiný problém. Dnes jsem pro vás proto připravila souhrn důležitých informací o tomhle typu bělení a návod, jak zuby v pohodlí domova ošetřit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bělení se sadou White Pearl

Asi nejznámější bělící sada je právě White Pearl, kterou dnes seženete už skoro v každé drogerii (DM, Rosmann). Pravidelným poctivým bělením je možné dosáhnout ze žlutých zubů až zářivého bílého úsměvu. Pozor jen na to, že gel může vybělit pouze vaše zuby, ale neporadí si s korunkami, můstky, plombami ani s mrtvými zuby. Bělení by se mělo provádět jednou až třikrát denně na 30 minut po dobu 14 dnů až měsíce. Zkrátka do té doby, než se projeví očekávaný výsledek. U mě došlo k požadovanému odstínu už asi za 10 dní.

beleni-doma-sada-white-pearl

bělící sada White Pearl

Sada na bělení obsahuje:

 • Bělící stomatologický  gel
 • Stříkačku, kterou se gel dávkuje
 • 2 nosiče na zuby, do kterých se gel dává
 • Podrobný návod bělení

Cena: Sadu jsem myslím koupila kolem 500 Kč

sada-beleni-doma-postup

bělící gel a aplikátory

Postup vytváření otisku vašich zubů do nosičů

Součástí balení jsou už zmiňované aplikátory, do kterých se bělící gel nanáší. Tyto plastové nosiče je třeba vytvarovat podle vašich zubů, aby vám v puse dobře seděly. Postup je jednoduchý.

Do kastrůlku dáte ohřát vodu a počkáte, dokud není horká. Pozor horká neznamená vařící, v ní by se nosiče mohly roztavit a tím znehodnotit!

Za plastové držátko první nosič ponořte na pár sekund do horké vody, dokud nezměkne.

Nosič následně přiložte na horní patro zubů a pořádně skousněte, aby vaše zuby vytvarovaly v nosiči svůj otisk.

Stejným způsobem pokračujete s druhým aplikátorem. Opět ho ponoříte na pár sekund do horké vody.

Poté přiložíte na dolní patro zubů a zase pořádně skousnete.

Zakončíte odstřižením plastových držátek aplikátorů (já už je mám na fotkách odstřižené).

Pokud je nosič příliš dlouhý, můžete ho na závěr ještě trochu upravit nůžtičkami.

beleni-zubu-doma-navod

vytváření otisků zubů do nosiče nejdříve pro horní patro, následně i pro dolní patro

Co když se to nepovede?

Pokud by se při otiskování zubů něco nepovedlo, otisk by byl nakřivo, nebo by vám aplikátor v puse hodně špatně seděl, můžete nosič opět nahřát v horké vodě, dokud otisk zubů nezmizí a zkusit to znovu. Takto ale postup opakujte maximálně třikrát, poté by již mohly být nosiče znehodnocené.

Postup domácího bělení

Přiloženou dávkovací stříkačku naplníte bělícím gelem a následně jí rovnoměrně naplníte oba bělící nosiče. Za sebe se přiznám, že si se stříkačkou příliš nerozumím, takže nanáším gel přímo z tuby.

Následně oba aplikátory vložíte do úst a snažíte se s nimi vydržet 30 minut. Nosiče jsou v puse trochu nepříjemné, takže je dobré se při jejich nošení nějak zabavit.

Po 30 minutách aplikátory vyndáte, omyjete a osušíte.

zuby-po-domaci-beleni

zuby během bělení jsou ještě trochu zašedlé, po 30 minutách již čistě bílé

Výsledný efekt

Pokud budete zuby bělit poctivě a alespoň 14 dní vydržíte, efekt se určitě dostaví. Sice jsem zapomněla vyfotit zuby před bělením, ale byly určitě daleko více zašedlé. Bělení bych doporučila každému, kdo se s barvou skloviny trápí. Je to jednoduché a po pár týdnech je efekt opravdu skvělý. Sada White Pearl mi vyhovuje na jedničku.

5bodu

4 Comments

 • Lili 19.3.2013 at 17:59

  Dík za článek, vůbec jsem nemohla pochopit co dělat s těma kusy plastu 😀 takže teď jdu rychle na věc 😀 ještě odbočka- máš pěkný zuby, nosilas rovnátka? Já už mám totiž vyndavací asi 5 let a pořád je mám naprosto děsný:(

  Odpovědět

  • karol 19.3.2013 at 19:31

   Tak to jsem moc ráda, že to někomu pomohlo!No já právě na svoje zuby úplně pyšná nejsem, takže jsem se to sem zdráhala dát 🙂 Vyndavací rovnátka jsem také nosila..na noc asi deset let. Pak už jsem je nemohla vystát, takže jsem s nimi skončila a zuby se mi zase trochu rozjely, ale už to nechávám být.

   Odpovědět

 • Lucka 29.4.2013 at 12:36

  Máš ty zuby přirozeně bílé, podle fotek i před tím bělením… to já jsem na tom podstatně hůř 🙁 Piju hodně kávu a kouřím, takže mám zuby úplně žluté. Zkouším teď podobný gel, sadu Mr.White na bělení zubů. Zatím to používám třetí den a už to jde znát, tak uvidím 🙂

  Odpovědět

  • karol 29.4.2013 at 14:01

   Děkuju:) bohužel mě nenapadlo zuby vyfotit před úplně prvním bělením, to by už taková sláva nebyla 😀 Budu držet palce, ať ti to pomůže! Když už jsou takhle brzy vidět výsledky, tak to určitě dopadne na jedničku:)

   Odpovědět

Přidat komentář