Domácí tetování henou – návod

O tetování henou jste již určitě slyšela.Jedná se o tradiční zkrášlování těla pomocí slušivých ornamentů. Henna je navíc přírodního původu a tetování s ní potupně bledne, až se úplně vytratí. V salónu vás již tetování vyjde poměrně levně, ale aplikace je určitě příjemnější v pohodlí domova. Pokud jste tedy alespoň trochu zručná, není důvod proč nevyzkoušet domácí tetování pomocí henny v pastě.

tattoo-foot-skin-black-and-white-48805

Kde hennu seženete

Henna je většinou k dostání ve formě prášku, z kterého si pastu teprve musíte vytvořit. Určitě je tedy příjemnější hledat o chvilku déle a koupit si pastu již hotovou. Seženete ji ve specializovaných orientálních obchodech nebo na internetu. Vyplatí se koukat při koupi na datum spotřeby a také na složení, které by mělo být co nejpřírodnější. Nikdy nekupujte přípravek, který má ve složení para-fenylendiaminem neboli PPD, jedná se totiž o toxické barvivo, které se přidává k nebezpečné černé henně. Samozřejmě úplně ideální je pořídit si hennu v Indii nebo arabských zemích, kde je velice kvalitní a s tím, co se dostane k nám, se nedá srovnat.

henna-pasta

Přírodní hennu v pastě seženete třeba zde.

Preventivní testování na alergii

Ani s přírodním barvivem se nevyplatí riskovat a je proto lepší udělal si jednoduchý test, zda nemáte na nějakou složku pasty alergii. Jednoduše si den před malováním nanesete malé množství henny na vnitřní stranu ruky a počkáte 24 hodin. Pokud se neobjeví zarudnutí ani pálení, můžete se pustit do malování.

Šablonky k aplikaci henny

K henně doporučuji pořídit si i šablony. Málokterá z nás je taková umělkyně, aby zvládla vytvořit širokým aplikátorem jemný vzor. S šablonkami je proto práce podstatně snadnější, rychlejší a nesrovnatelně hezčí.

Šablony seženete třeba zde.

Jak postupovat při malování henou

Rozmyslete se, kterou část těla budete zdobit a té poté dopřejte pečlivý peeling.

K tubičce henny připevněte přiložený aplikátor. Pokud v balení není, vyrobte si kornoutek z tvrdého papíru.

domaci-henna-aplikator

Na část těla, kterou budete zdobit, připevněte šablonu. Doporučuji konce přilepit lepenkou, aby vám šablona při aplikaci neujížděla.

domaci-henna-sablona

A poté již můžete začít se samotným malováním. Hennou pečlivě vybarvujte otvory v šabloně. Po nabarvení můžete jemně otřít přebytečnou barvu na šabloně tampónem, ale snažte se vytvořené malbě příliš neublížit.

domaci-henna-vybarveni-sablony

Po dokončení výtvoru by se měla henna zvlhčovat a udržovat na kůži 2 až 8 hodin. Zvlhčování se neprovádí vodou ale citronovou šťávou smíchanou s cukrem. To tedy alespoň říká kniha o malování hennou, za sebe ale musím říct, že se mi zvlhčování příliš neosvědčilo a hennu nechám zasychat bez něj, asi záleží na tom, jakou máte pastu. Rozhodně ale hennu předčasně neoddrolujte a alespoň 2 hodiny se snažte udržet ji na kůži, aby měla čas na zabarvení pokožky.

Výsledek

Vzory, které se díky šablonce daří vytvořit, jsou opravdu velmi hezké. Minus vidím v tom, že pasta, kterou jsem měla, úplně dobře nezabarvuje, tetování je poměrně slabé a do týdne se ztrácí. Takže je to záležitost pěkná ale spíše jednorázová. Je tedy důležité natrefit hlavně na kvalitní hennu, pak jde aplikace sama a výsledek je luxusní.

 

 

11 komentářů

 • el 2.8.2013 at 13:24

  Mohu hennu aplikovat i pod kůži? jako tetování?

  Odpovědět

  • karol 3.8.2013 at 22:28

   Hezký den, podle mých informací bylo tetování hennou zakázáno (kvůli nežádoucím účinkům). Sice se pojem tetování hennou vžil, ale je tím myšleno vlastně jen malování.

   Odpovědět

   • Lenka 20.1.2017 at 12:54

    Ahoj problém není v henně, jako takové, ale jako vždy v lidech. Henna je opravdu přírodní barvivo, ale lidé (výrobci) do ní často přidávají chemické věci, aby byla tmavší nebo změnili přirozenou barvu, která je po slopnoutí je hnědočervená. Jiné barvy jako černá, bílá, zelená atd. Jsou chemické blivajzi. Přírodní henna je naopak prospěšná pro kůži a může pomoct při kožních problémech.

    Odpovědět

   • Lenka 20.1.2017 at 12:57

    A s tim záakázáním je to tak, že mnohdy vám řeknou že tím co malují je henna, ale ve skutečnosti je to Japonský prášek, který je černý a hlavně nebezpečný a ten byl zakázán.

    Odpovědět

 • jana 20.8.2013 at 06:21

  Chtěla bych v tetování henou podnikat. Můžete mi poradit kde udělat kurz. V Olomouci nebo v Brně.děkuji

  Odpovědět

  • silvia 24.6.2019 at 10:18

   To by mě také zajímalo. S henou mám bohaté zkušenosti a velmi mě to zaujalo, už jsem se v tetování henou opravdu dostala na dobrou úroveň, ale bohužel nevím, jek je to s tím podnikáním. Jestli je to podmíněno absolvováním nějakého kurzu nebo si mohu prostě založit živnost a tetovat. Snažím se vyčíst i nějaké to info kolem živností tady https://comeflexoffice.cz/co-je-to-zivnost/

   Odpovědět

 • míša 17.1.2014 at 17:35

  chtěla bych vědět jestli mohu henu koupit v papírnictvý čiv supermarketu?

  Odpovědět

  • Lenka 20.1.2017 at 13:01

   V papírnictví ho nekoupíš a kdybych ho tam náhodou našla, tak bych tomu výrobku nevěřila protože by ho měli určitě v tubě, které většinou ánemají označení kolik henny v tom je ani jestli neni prošlá. Koupíš ji v indickém krám, ale tam je stejný problém. Nejlepší je přes internet .

   Odpovědět

 • jarka 4.8.2014 at 12:48

  Ahoj, hena je tetovani?? Je mi 11 a chci trtovani a sexa pirsing, a boli pirsing? A diky za odpovedi, paa vase jarka

  Odpovědět

 • Lenka 20.1.2017 at 13:02

  Henna se řadí do tetování, ale nedělá se jehlou, jenom se maluje, takže ti vydrží cca 14 dní.

  Odpovědět

 • Barbora 17.7.2017 at 11:20

  Ahoj. Mám hennu v tubě a dnes bych si chtěla udělat tetování jak na to?

  Odpovědět

Přidat komentář