Drahá nebo levná kosmetika?

Určitě jste někdy přemýšleli nad tím, zda se opravdu vyplatí, připlatit si při nákupu kosmetiky za dražší, značkové produkty. Pokud jde o péči, tam je to docela jasné. Nejdůležitější je složení a účinné složky, které obsahuje. Pak už moc nezáleží na tom, zda krém stojí stovku nebo tisíc korun. V případě dekorativní kosmetiky je to však mnohem složitější. V široké nabídce není tak úplně snadné najít ty, které fungují a nebudou vás stát tisíce. Faktem je, že top produkty stejně jako propadáky najdete naprosto u každé značky, ať už jde o levnou z drogerky nebo dražší z parfumerie. Na čem můžete ušetřit a kdy se to naopak nevyplatí?

Makeupy, pudry a korektory

V případě sjednocujících produktů jako je makeup, pudr nebo korektor, je rozhodně lepší toho vyzkoušet více. Faktem je, že dražší makeupy jsou většinou lehčí a na pleti vytvoří maximálně přirozený, sjednocený efekt. Nepůsobí příliš těžce a i při nošení jsou pohodlnější. Pokud chcete vypadat opravdu bezchybně a nemít starosti se sléváním do vrásek a zvýraznění suchých míst na obličeji, raději si trochu připlaťte.

O něco snazší to mají mladší ročníky. Je-li vaše pleť mladá a netrápí vás vrásky, pak můžete svého oblíbence najít snadno i v drogerii. Vzhledem k rozrůstajícímu se počtu kosmetických značek na trhu, se i ty drogerkové snaží vyrovnat právě těm dražším a jde jim to poměrně dobře. Co se týká třeba korektoru, je nejdůležitější, aby dostatečně kryl a nezalézal do vrásek. Takové již najdete jak v parfumerii, tak i v drogerii.

Drahá nebo levná kosmetika

Tvářenky a rozjasňovače jsou na tom podobně. Krásné kousky stojí i pár desítek korun a nemusíte investovat tisíce, abyste si dopřáli dlouhotrvající barvu ve tvářích a jemný shimmer.

Rtěnky, lesky na rty a balzámy

U rtěnek je to naprosto jasné a s klidem můžete sáhnout po levnější variantě. Příjemnou konzistenci a vysokou pigmentaci koupíte doslova za stovku. U dražšího kousku zaplatíte spíše jen za značku nebo okaté balení. To stejné platí i pro lesky na rty a balzámy.

Kosmetika paletky, štětce

Oční stíny

Tato kategorie produktů patří mezi nejvíce problémové, co se týká výdrže. Někdo nedá dopustit na dražší paletky, někomu zase vyhovují stíny z drogerie. Hlavním ovlivňujícím faktorem je vaše kůže a to, zda je suchá nebo mastnější. Sušší víčko zvládne i horší kvalitu. Naopak mastné potřebuje vysokou kvalitu, aby na něm produkt po celý den vydržel. S tím souvisí i konzistence. Jste-li majitelky mastných víček, vyhněte se stínům krémové konzistence. Na tekuté oční stíny zapomeňte úplně. V případě suchého víčka, si můžete dovolit vše. Pokud víte, jaká konzistence vám pasuje, pak je více méně jedno, zda se rozhodnete pro dražší či levnější variantu.

Jelikož se značky předhání v tom, aby zaujaly zákazníka, už dávno neplatí, že za kvalitní kosmetiku je nutné si připlatit. Samozřejmě občas můžete narazit na staré dobré pravidlo, čím dražší, tím lepší.

 

1 Comment

Přidat komentář