Drahé nebo levné oční stíny

Je lepší nakupovat dostupnou kosmetiku nebo investovat do dražších přípravků? Může být luxusní kosmetika jen zbytečným vyhazováním peněz nebo bychom se jí měli držet, protože v drogerii nic kvalitního pořídit nelze? Docela záludné otázky, které svádí k diskuzi. Dnes bych vám z tohoto hlediska ráda objasnila svůj názor na nakupování očních stínů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drahé nebo levné oční stíny?

Kvalita očních stínů je hodně důležitá. Na stínech se toho dá pokazit hodně a často můžete potkat úplně nepoužitelné přípravky, které na první pohled vypadají skvěle. Hodně důležitá je pigmentace, která by u stínů měla být opravdu sytá. S ní jde pak v ruku v ruce výdrž a případné slévání a zalézání do vrásek. Stíny by samozřejmě neměly být nějak výrazněji prašné a měly by mít příjemnou texturu. A znovu se vracíme na začátek. Kde tedy kvalitní stíny sehnat?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Levné stíny z drogerie

Hlavním plusem stínů z drogerie je určitě přijatelná cena. Zvlášť pro mladé slečny často není jiné východisko a s drogerií se prostě musí spokojit. Naprosto ale také chápu, pokud se i někomu staršímu příčí dávat za stíny tisícovku a víc. A bez obalu říkám, že s drogerií se podle mého názoru dá v pořádku vyžít. Najdete tu sice dost propadáků, ale také poměrně slušnou škálu použitelných odstínů, z kterých se dá vybrat. Plusem je také rozsáhlá barevná škála, které se parfumerka těžko může rovnat. Na druhou stranu, pokud se líčíte ráda a denně, časem možná začnete pociťovat, že to prostě není úplně top.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tipy na stíny z drogerie

  • Maybelline Color Tattoo
  • Catrice Liquid Metal
  • L´Oreal Infaillible
  • Essence 3D
  • Dermacol Moon Touch

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dražší luxusní stíny

Musím se přiznat, že osobně dražší stíny preferuji. Sice u mě končí víc kousků z drogerie, protože mám ráda širší barevnou škálu, ale moje stálice na denní líčení jsou jednoznačně z parfumerky. Oceňuji, že se tu dají vybrat perfektně namíchané paletky, díky kterým vytvoříte vkusný každodenní look. Samozřejmě i tady můžete narazit na propadák (který pak zamrzí o to víc), ale většinou bývá textura a pigmentace skvělá. Mým favoritem jsou Dior paletky, v těsném závěsu se pak drží Chanel a Benefit. Je jasné, že pokud na tyhle značky nemáte finance, klidně se bez nich obejdete. Na druhou stranu, jestli si je dovolit můžete, tak bych byla jednoznačně pro, alespoň jednu si dopřát.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Závěrem

Levné nebo drahé? Za mě obojí. Pokud máte kosmetiku ráda a s líčením si vyhrajete, určitě oceníte barevnou škálu drogerie i kvalitu dražších stínů.

fyz 019

A co vy? Preferujete drahé nebo levné stíny?

Přidat komentář