Elegantní letní obuv už dávno nemusí být na příšerně vysokém podpatku!

Chytré ženy dnes kašlou na klasiku v podobě vysokých podpatků a platforem, které zaručují nebezpečnou chůzi s možností strmého pádu k zemi, raději volí pohodlné a kvalitní boty. A to je správné rozhodnutí! Ono i v nízké letní obuvi může žena vypadat dobře a cítit se sexy. Stačí zvolit správný model bot a zajímavou šmrncovní barvu. Ta celý outfit oživí a dotvoří jej k dokonalosti.

Nazouváky, espadrilky, sandále a tenisky – povinná výbava každé ženy

Ano, ženy opravdu netouží po odřeninách a puchýřích na nohou, naopak chtějí strávit celé odpoledne běháním po městě v pohodlných botách bez otlaků a nepříjemného pálení chodidel. Věděli jste, že ve vysokých lodičkách si můžete způsobit několik puchýřů již do dvaceti minut chůze? Opravdu nic příjemného, snad téměř každá žena si zakusila pocit, kdy se jí chtělo omdlít bolestí ze špatných bot. Vzpomeňte si na to, když uvidíte bosou ženu nesoucí v rukou lodičky s jehlami. Proto by v každém botníku dámské části populace neměla chybět klasika v podobě nazouváků, espadrilek, sandálků a tenisek.

Ovlivňují nás filmy, kde nosí hlavní hrdinky střevíčky s jehlami?

Při sledování filmů a seriálů se snad každá hrdinka po městě prochází na jehlách a super platformách, leckdy v nich i běží za svým vysněným princem. To se pak přenáší i na divačky, kdy se ženy chtějí cítit jako princezny a ty lodičky k tomu prostě patří. Dobře, možná ano na romantickou večeři s partnerem nebo na významné výročí vztahu. Nicméně dámská letní bota na každodenní pochůzky po městě, vyřizování a nákupy by zcela jistě měla vypadat jinak. Pro krásu se opravdu tak drasticky trpět nemusí, dnes jsou moderní nazouváky, nízké sandály, polobotky či espadrilky, opravdu je z čeho vybírat.

Jak vybírat kvalitní a pohodlnou obuv?

Kvalitní zdravé boty poznáte tak, že jsou určeny pro celodenní nošení. Nebudete mít potřebu si je večer po celém dni vyzout, neucítíte žádnou bolest, pálení a otlaky a odřeniny neuvidíte ani náznakem. Kromě vysokých podpatků se vyhýbejte také příliš úzkým botám, ty mohou zapříčinit vbočené palce, stěsnání prstů a poruchy nožní klenby. Odborníci doporučují maximální výši podpatku do 3,5 cm. Počítejte s přiměřeným nadměrkem v délce bot, přibližně asi 0,5 až 1 cm. Lepší je mít na obuvi pásky přes nárt a zadní část nohy, ta je pak lépe fixovaná a nehrozí zakopnutí či zvrtnutí nohy. Dávejte přednost přírodním materiálům, které jsou příjemnější k nošení, a dobře tvarované stélce.

Největší chyby při nákupu bot

Zákaznice dělají obecně většinou ty stejné chyby. Především hledí na cenu a ne na kvalitu, sice pak trpí, ale za cenu jednoho páru pořídí hned dva, a když se zadaří, tak zbyde i na kabelku. Ženy nakupují stejné modely, jako mají modelky v časopisech a neřeší, že se jedná jen o obuv na focení a nikoli na běžné nošení. Materiál je také důležitý, v těch syntetických mít nohu jako v bavlnce nebudete. Zaměřte se také na tvar vaší nohy, její šířku a výšku klenby. A na nákupy je vždycky lepší vyrazit až odpoledne, jelikož za celý den noha trochu oteče a ráno by se vám nové botky nemuselo podařit obout.

1 Comment

Přidat komentář