Essence BB krém All in one – recenze

bb-krem essence-recenze

Dnes jsem měla trochu času, takže jsem se po delší době vypravila do drogerie podívat se na nějaké ty novinky. Vybrala jsem si několik přípravků a pokusila jsem se udělat si co nejlepší obrázek ze vzorků. Protože bych vás o to určitě nerada ochudila, vše jsme nafotila a dnes vám v takové mini recenzi povím něco o prvním z takto vyzkoušených přípravků- dlouho očekávaném BB krému od Essence.

Řekla bych, že poslední dobou nás výrobci BB krémy přímo zahlcují. Ani se tomu příliš nedivím, protože jsou to určitě příjemní pomocníci a sama ráda make-up s BB střídám. Ovšem rychlá tvorba tónujících krémů, aby snad některá firma nezůstala pozadu, často zanechává dopad na kvalitě. Byla jsem proto hlavně zvědavá, zda se Essenci povede stvořit konečně opravdu povedené odstíny.

Odstíny BB krému

Odstíny jsou u BB krému asi to hlavní, co stojí za zkoumání, protože pokud vám nepadne odstín, je už druhořadé, že má krém dobrou hydratační schopnost nebo dlouhou výdrž. Essence uvedla na trh tři odstíny svého BB- 01 universal, 02 natural a 03 medium.

bb-krem-essence-odstiny

01 Universal

Byla jsem opravdu zvědavá, zda Essence trefí odstín pro světlou pleť, protože se to kupodivu málokteré značce povede. Bohužel se moje obavy naplnily. Odstín Universal má k univerzálnosti hodně daleko a slušel by možná tak mrkvi. Zkrátka oranžové až hrůza, i po rozetření hodně nápadné a upřímně pochybuji, že by vůbec někdo z nás měl takový nepřirozený nádech pleti, aby mu tenhle odstín padnul. Pro mě maximální zklamání.

bb-krem-essence-odstin-universal

02 Natural

Prostřední odstín se svým nádechem od jedničky diametrálně liší. Má hezký přirozený tón a kdybych měla trochu tmavší pleť, určitě by mi seděl. Tento odstín opravdu oceňuji, vypadá velice pěkně a po rozetření hezky splyne s pletí. Bohužel pro mě je zase trochu tmavší, takže bych ho mohla nosit spíš jen v létě. Ale pokud máte snědší pleť, určitě by vám mohl dobře sedět.

bb-krem-essence-odstin-natural

03 Medium

Poslední z odstínů je lehce tmavší než číslo 2, s nádechem trochu do ruda. Řekla bych, že oproti jedničce je stále dost přirozený, i když bych ho doporučila pouze majitelkám opálené nebo snědé pleti. Stejně jako dvojka se pohybuje už v nositelné škále barev a na léto by pro dobře se opalující slečny mohl být příjemný.

bb-krem-essence-odstin-medium

Nanášení Essence BB krému

Ráda bych se ještě alespoň lehce zmínila o dalších vlastnostech Essence BB, které jsem stihla vypozorovat. Co se týče nanášení, sice jsem zapomněla rozetřené odstíny vyfotit, ale můžu potvrdit, že se přirozeně rozprostřou a ani jsem si nevšimla, že by tvořili nějaké mapy nebo žmolky. Aplikace by tedy měla být v pořádku.

Další vlastnosti Essence BB krému

Parfemaci krému bych hodnotila jako neutrální, což je určitě příjemné. Samotné krémy jsou spíše lehčí se střední krycí schopností. Hydratační schopnost z textury předpokládám průměrnou, ale bohužel stejně jako výdrž nemůžu ze vzorků úplně posoudit.

bb krem-all-in-one-odstiny

Výhody

 • Neutrální parfemace
 • Snadné nanášení
 • Rovnoměrná aplikace

Nevýhody

 • Odstíny

Celkové hodnocení

Na BB od Essence jsme se opravdu těšila a celkově je to pro mě osobně docela zklamání. Odstíny bledé pleti prostě nemůžou padnout. Mrzí mě, že první odstín nevyrobili jako o něco světlejší dvojku, což by mohlo dopadnout dobře. Opravdu nechápu dnešní trend oranžových BB krémů. Pro mě osobně je tedy BB od Essence nenositelný, ale pro trochu snědší slečny mohou být odstíny 2 a 3 docela přijatelné. Nádech je u nich přirozenější a věřím, že to v takovém případě není špatná volba.

2body

2 komentáře

 • Karen 4.3.2013 at 22:18

  hmm nový komentíkový systém super 🙂 pro mě BB od Essence také trochu zklamání čekala jsem víc

  Odpovědět

 • Paja 16.12.2013 at 16:42

  chtěla jsem si koupit dvojku, ale po prectení recenze radeji skočím párkrát do solárka než si ho koupím… ta jednička je vážně nositelná jen pro mrkvový lid… s essence jsem spokojená ale ty BB krémy docela zklamání…

  Odpovědět

Přidat komentář