Essence paper print – papírové potisky na nehty

U Essence se to nail artovými novinkami jenom hemží. Pokud už si chci nějak zajímavě ozdobit nehty, většinou jdu právě k jejich stojanu. Klasické novinové nehty jsou na vytvoření docela jednoduché, už jsem je párkrát zkoušela a byla jsem spokojená. Když tedy Essence uvedla nové papírové potisky, které by měly být na podobném principu, ale s pestřejší škálou vzorů, byla jsem nadšená. Říkala jsem si, že se na tom nedá nic zkazit a jednoduše se na nehty přesunou i složité vzory. Jak to (ne)dopadlo se už dočtete níže.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Essence paper print

Essence paper print je vlastně krabička se vzory otištěnými na novinovém papíře. Máte na výběr rovnou z několika sad se 6 vzory, které jsou vyobrazené na boku krabičky. Na nehet se vzory přenáší pomocí roztoku na papírový potisk, který si musíte také dokoupit. Já jsem sáhla po provedení se zvířecími motivy, protože se mi opravdu zamlouvala představa perfektních leopardích nehtů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postup tvoření papírových nehtů

Ze všeho nejdříve nehty nalakujte dvěma vrstvami světlého podkladového laku. Ideální je bílá nebo tělová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyberte si jeden papírek se vzorem a nastříhejte ho na malé kousky, jen o něco větší, než jsou vaše nehty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vzorovanou stranu malého vystřihnutého papírku natřete vrstvou roztoku na papírový potisk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Natřenou stranu papírku přitiskněte na nehet a 15 sekund přidržujte na stejném místě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poté papír odejměte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po 2 minutách přelakujte povrchovým lakem a mělo by být hotovo.

Hodnocení

Jak už vám asi došlo, tohle opravdu hezké není. Vzor nevypadá jako předloha, je to taková vybledlá podivná karikatura původního obrázku. I po přelakování povrchovým lakem působí podivně. Až pak mi došlo, že pokud vytváříte klasické novinové nehty, jsou přenesená písmenka taky bledší, ale černobílý text na nehtech špatně nevypadá. Tyhle barevné vzory od Essence jsou prostě neslušivé. Zkoušela jsem i několik dalších obrázků, které jsem měla v balení a nic pěkného z toho nevzešlo. Navíc je provedení docela obtížné a na některé nehty mi vzor přenést nešel. Spolu s hvězdičkami od S-he je to pro mě další absolutní propadák. Nedoporučuji.

2 Comments

 • Beat 2.2.2014 at 10:52

  Také mi to nefunguje, dokonce se to ani neobtisklo. Mohu se jenom zeptat, kolik roztoku jsi použila, že jsi ti vzor otiskl? 🙂
  Díky moc

  Odpovědět

  • karol 2.2.2014 at 11:04

   Ahoj:) použila jsem ho takovou rovnoměrnou trochu větší vrstvu a hodně mačkala. Při stejném postupu mi ale některé nehty taky nešly. Řekla bych, že pěkně ozdobit všechny je s tímhle naprosto nemožné 😀

   Odpovědět

Přidat komentář