Essence pigment Twillight Breaking dawn – recenze

Při obvyklém pátrání v drogerii jsem se tentokrát nemohla odtrhnout od zářivých balení pigmentů od Essence. Zvlášť mě zaujal pigment z edice Twilight Breaking dawn. Krásně zlatě se třpytí, takže jsem příliš nerozvažovala a pořídila si ho. Po jeho vyzkoušení jsem si pro vás připravila recenzi a tipy k používání.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pigment od Essence

Essence pigmenty jsou vlastně třpytivá silně pigmentovaná prášková líčidla. Dají se využít jako oční stíny, ale i na nehty, na rty, nebo je možné je mírně přidat do make-upu. Já jsem si pořídila pigment z kolekce Twilight Breaking dawn part 2 odstín A piece of forever, který se vztahuje k poslednímu dílu známého filmu o upírech.

Balení pigmentu

Co mě nejdříve trochu zarazilo je velikost balení přípravku. Je to opravdu malinká plastová nádobka, takže jsem se obávala, zda nebude pouze tak na dvě tři použití. Zatím ale pigment nedošel, je ho k líčení třeba opravdu malé množství, v tomto ohledu je tedy balení v pořádku. Pigment je kryt fólií, která se docela špatně sundává, takže doporučuji použít na její stažení pinzetu. Minus vidím v tom, že víčko přípravku nedoléhá na otvory, z kterých se pigment sype. Když si ho tedy někam přenášíte, třpytky se přesunují do víčka a po otevření vás čeká nemilé překvapení v podobě vysypaného pigmentu, kterým se při nepozorném otvírání můžete celá posypat. Některé pigmenty proto mají již víčko, které tenhle problém řeší.

Barva pigmentu

Pigmenty od Essence najdete v nejrůznějších odstínech. Zvolila jsem zlatou, protože je to poměrně univerzální barva, která se hodí k více typům stínů i k různým barvám očí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aplikace přípravku

Aplikace pigmentu je poměrně problematická. Samozřejmě jsem ihned při prvním použití použila při nanášení pod oko kapesníček, kvůli popadávání třpytek. Bohužel po aplikaci párkrát mrknete a třpytky jsou stejně všude. Trochu jsem s tím počítala, ale stejně je tohle hodně nepříjemná vlastnost pigmentu. Nejlepší řešení je asi líčením očí začít, pod pigment použít bázi, chvíli počkat, setřít přebytečné třpytky a až poté aplikovat make-up. Popadaný pigment vás pak bude zlobit o něco méně. Co se týče nanášení, ideální je štěteček, ale chybu neuděláte ani prsty.

Vzhled pigmentu na očích

Musím vyzdvihnout, že ať už se stíny nebo samostatně, vypadá pigment na očích velice hezky. Není až tak výrazný, jak jsem si myslela, což ale beru jako plus. Vypadá jako takový lehký zlatý poprašek, výrazněji září, až když na něj zasvítí světlo.

Vzhled pigmentu na rtech

Výrobci doporučují vyzkoušet pigment i na rty, nehty ale také ho třeba trochu smíchat s make-upem. Make-up mě zatím nezlákal, ale vyzkoušela jsem pigment na rty a opět bych řekla, že je to velmi slušivé. Určitě se nehodí dávat pigment na celá ústa, ale pokud ho aplikujete pouze do středu, rty vypadají větší a třpyt je velice pěkný.

Výhody

  • Univerzálnější využití (je možné ho použít na oči, rty, nehty, ale i smíchat s make-upem)
  • Vypadá velmi hezky na očích i na rtech

Nevýhody

  • Balení není úplně praktické
  • Třpytky mají tendenci ve velké míře popadávat na tváře

Hodnocení pigmentu od Essence

Pigment od Essence bych hodnotila jako přípravek, který vypadá na očích i rtech velice hezky, ale v jistých ohledech je nepraktický. Sypání přípravku do víčka ale také výrazné popadávání třpytek k na tváře kazí celkový dojem. Jinak je to ale příjemný přípravek, který líčení zvýrazní a dodá mu šmrnc. Pokud máte ráda líčení zvýrazněné třpytem, určitě s ním neuděláte chybu.

3body

Přidat komentář