Estée Lauder rtěnka Very Holywood

Rtěnka od Estée Lauder Very Holywood z Michael Kors kolekce mě na první pohled zaujala svým zajímavým výrazným odstínem. Její tón je sice docela chladný, což mojí teplé pleti úplně nesedí, na druhou stranu se ale nerada v odstínech omezuji, takže když se mi něco hodně líbí, barevná typologie prostě musí jít stranou. Dnes bych vám tuhle rtěnku ráda blíže představila, protože si pozornost určitě zaslouží.

Obal

Obal rtěnky je kombinací plastu a kovu. Decentní béžová v kombinaci se zlatým detailem a iniciály značky působí nenápadným, ale přesto luxusním dojmem. Sice už jsem viděla i hezčí rtěnky v podobné cenové relaci, přesto na mě tohle provedení udělalo vcelku dobrý dojem.

estee-lauder-very-holywood
Parfemace

Very Holywood určitě není úplně bez parfemace. Bohužel to je její slabší stránka, pokud k ní přičichnete, čeká vás chemicky působící vůně nevůně. Není to nic strašného, ze rtů už následně nic necítím, ale určitě bych byla radši, kdyby raději nevoněla nijak.

estee-lauder-rtenkaOdstín

Samotnou barvu rtěnky bych definovala jako chladnou tmavou růžovou. Je to poměrně výrazný odstín, na léto bych řekla perfektní. I když mojí pleti typově úplně nesedí, přesto mi přijde hodně slušivá. Pigmentace je samozřejmě výborná, rtěnka rty zabarvuje perfektně, ale nic jiného bych takhle drahému kousku ani neodpustila. Je také zcela matná, žádných třpytek se u ní nedočkáte.

estee-lauder-rtenka-ruzova

estee-lauder-ostin-rtenkyHydratace

Neřekla bych, že rtěnka přímo hydratuje, ale ke rtům je docela šetrná. Žádné suché šupinky mě po ní tedy nepotrápily, což určitě oceňuji. Je to určitě dáno její texturou, která je prostě úžasná. Nadchla mě tím, jak je měkká, krémová a na rtech působí vláčně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVýdrž

Výdrž rtěnky je průměrná, což je určitě daň za minimální vysušování rtů. Kolem tří hodin tedy rtěnka vydrží v pořádku, pak už je nutné ji poupravit.

Výhody

  • Zajímavý odstín
  • Šetrnost ke rtům
  • Skvělá krémová textura

Nevýhody

  • Parfemace

Celkové hodnocení

Very Holywood bych hodnotila jako kvalitní rtěnku s hezkým obalem, odstínem a skvělou krémovou texturou. Nepatří mezi moje úplné top favoritky, přeci jenom vím, že mi daleko lépe sedí teplé tóny rtěnek, ale pokud mám chuť na trochu změny, sáhnu po ní ráda. Jestli vám nevadí její vyšší cena a líbí se vám odstín, klidně bych ji doporučila, nemám k ní žádné větší výhrady. Bohužel už se jedná ale o něco starší kolekci, takže upřímně nevím, zda je ještě někde k sehnání.

Přidat komentář