Estetická dermatologie: Víte, co je to vlasová mezoterapie, plazmalifting, microneedling či výplně kyselinou hyaluronovou?

Snad žádná žena není dokonalá. Bohužel, pokožka lidského těla je poměrně náchylná na okolní vlivy, ať už na slunce, mráz nebo nečistoty, a proto byste jí měli dopřát náležitou péči. Pokud tedy prahnete po hladší a dokonalejší pleti, zaměřte se na estetickou dermatologii, jejímž účelem je vyhladit nedostatky a odstranit barevné skvrny. Správnými procedurami se pleti navrátí elasticita, která zpomalí projevy stárnutí.

Jakmile se řekne estetická dermatologie, každý si představí něco jiného. Zatímco někdo si vzpomene na vyhlazení vrásek pomocí kyseliny hyaluronové, někdo si zase vybaví posílení vlasové kštice pomocí mezoterapie.

Výplně kyselinou hyaluronovou

Přestože máte teprve okolo třiceti let, neznamená to, že se vám vrásky vyhýbají obloukem. U některých žen se projevy stárnutí dostavují dříve. Pokud se však chcete nevzhledných vrásek, které nezakryje ani korektor, zbavit, účinnou metodou jsou výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku, jež je pro lidský organismus přirozená, a proto ji dokáže tělo velice dobře přijmout. Kyselinou hyaluronovou se řeší nejen vrásky, ale také se používá k modelaci kontur obličeje, vyplnění objemu a revitalizaci krku a dekoltu. Dokonce jestliže toužíte po větších rtech, nemusíte do dané oblasti vpravovat chemikálie, protože i s objemem rtů si kyselina hyaluronová hravě poradí.

Jakmile přijdete na kliniku estetické dermatologie, která výplně kyselinou hyaluronovou provádí, nejprve projdete vstupním vyšetřením. Samotná aplikace výplně probíhá tenkými jehličkami, přičemž po zákroku se sice občas objevují menší modřinky či otoky, nicméně do dvou dnů nejde ani poznat, že jste nějakou úpravu podstoupili.

Vlasová mezoterapie

S vypadáváním vlasů bojuje spousta žen i mužů. Jestliže problémy trápí také vás a hledáte účinné řešení, jak s vypadáváním jednou provždy zatočit, zřejmě jste ještě neslyšeli o vlasové mezoterapii. Slouží k zamezení vypadávání vlasů, stimulaci jejich růstu a posílení vlasové kštice. Vlasová mezoterapie se doporučuje také jedincům trpícím androgenní či neandrogenní formou alopecie.

Microneedling (neboli mezoterapie druhé generace)

Další generaci mezoterapie je microneedling, jenž má podobné účinky jako předchozí dva uvedené zákroky. Slouží k aktivaci tvorby kolagenu a elastinu, a tím pádem se redukují vrásky, zpevňují kontury obličeje, zlepšuje stav vlasů, redukuje zvýšená pigmentace a podobně. Obrovskou výhodou je, že je mikrojehličkování, jak se také jinak microneedlingu říká, vhodné pro všechny typy pleti. Ošetřit se dá pokožka na různých částech těla – od obličeje přes dekolt až po hřbety rukou.

Plazmaterapie známá také jako plazmalifting

V rámci estetické dermatologie se provádí i takzvaná plazmaterapie. Pokud bychom si slovo rozložili, tak by se jednalo o terapii plazmou, tedy omlazení vlastní krví. Plazmalifting spadá mezi miniinvazivní zákroky, v rámci něhož se používá krevní plazma obohacená o krevní destičky. Stimulují se kolagenové buňky nacházející se v pokožce, a tím pádem se výrazně zpomalí stárnutí pokožky. Plazmaterapie je určena pro všechny věkové kategorie, ovšem lékaři doporučují, že pro dosažení nejlepších výsledků by bylo dobré, aby vám bylo od 35 do 40 let.

 

Přidat komentář