Farsáli pleťový olej pod makeup Rose Gold Elixir – recenze

Musím se přiznat, že jsem byla zas pro jednou při nákupech kosmetiky ovlivněná youtubem a instagramem. 😀 Pleťový olej nebo sérum od Farsáli totiž vidíte pomalu v každém druhém videu. Proč by vás tyhle přípravky měly zajímat?

Na co se Farsáli Rose Gold Elixir a Unicorn Essence používají?

Jestli vás trápí suchá pleť a makeup vám zvýrazní každou šupinku, je pro vás vyživující podklad pod makeup nutností. A pokud hledáte trochu toho instantního třpytu, tak určitě oceníte i jednorožčí třpytky a částečky zlata. Já patřím hlavně do té první skupinky. Často mi makeup zvýrazňuje suchá místa, takže jsou pro mě hydratační přípravky a oleje zkrátka must have. Pod makeup se mi zatím nejlépe osvědčila Bioderma, ale když jsem hledala něco na střídačku, musela jsem vyzkoušet i Farsáli. Protože je to populární přípravek, ale českých recenzí jsem na něj moc nenašla, v dnešním článku ho pro vás zhodnotím.

Farsáli v našich Sephorách

Farsáli je mladá značka, která vznikla teprve v roce 2014. Od té doby si ale v kosmetickém světě vydobyla své místo a získala na popularitě. V našich Sephorách nyní seženete od Farsáli pleťové sérum na bázi vody Unicorn Essence a suchý pleťový olej Rose Gold Elixir.

Farsáli Rose Gold Elixir nebo Unicorn Essence

Když jsem doznala, že od Farsáli musím něco vyzkoušet, dlouho jsem se mezi Unicorn Essence a Rose Gold Elixirem nemohla rozhodnout. Unicorn Essence je hodně oblíbený přípravek, obsahuje krásné fialové třpytky (prakticky je v něm rozemletý jednorožec:)) a příjemně voní. Třpytky prý na pleti vidět nejsou, ale stejně jsem se jich nakonec trochu zalekla, v séru je jich totiž požehnaně. Dala jsem tedy přednost Rose Gold elixíru. Ten je nutným vybavením každé “zlatokopky”, protože na dně se převalují malé kousky 24k zlata. K mému teplému odstínu pleti si mi zdála tahle varianta tak nějak intuitivně vhodnější.

Farsáli Rose Gold Elixir

Rose Gold elixír od Farsáli můžete používat buď jako podklad pod makeup, nebo klidně prostě jen k hydrataci pleti.

  • Obsahuje antioxidanty, vitamíny, mastné kyseliny a 24k zlaté vločky pro rozjasnění pokožky.
  • Bonusem je olej ze semen růže, kyselina linolová a vitamíny A a C.

Recenze Farsáli Rose Gold Elixir

Balení Farsáli je krásné a luxusní. Velmi oceňuji praktické kapátko. Pozor jen na to, že je potřeba olej před použitím protřepat, aby se nabralo vyrovnané množství oleje a zlata. Lehká růžová vůně je taky krásná a příjemná. Po použití zlato na pleti skutečně nijak vidět není, jen výjimečně jsem si všimla na obličeji nějaké třpytky. Balení, vůně i aplikace tedy velké plus. 

Ze samotných schopností Rose Gold elixíru už ale bohužel tak odvařená nejsem. Zloušela jsem ho používat jako podklad pod makeup i samostatně pro hydrataci, ale nenašla jsem žádné využití, které by mi sedělo. Už jsem se potkala s přípravky pod makeup, které fungovaly daleko lépe i s pleťovými oleji, které lépe vyživovaly. Na moje hodně suchá místa elixír nestačí a na aplikaci makeupu je dostatečně nepřipraví, takže šupinky zůstávají. S makeupem si nerozumí tak, jak jsem předpokládala a výsledek se mi nezdá tak dobrý jako s mou oblíbenou bází, krémem… Takže nevidím důvod, proč ho pod makeup používat. Je to nejspíš mou pletí, protože vím, že spoustě zahraničních blogerek vyhovuje. Paradoxně úplně bezvadně mi fungoval na rty. Ty udělal hebké a krásné a i s různými rtěnkami tvořil skvělé kombo. Zas ale mít takový přípravek jen pod rtěnku se mi úplně nezdá:)) Ani jako hydratační olej si mě úplně nezískal. Je to suchý olej, pleť na povrchu je po něm hebčí, provoněná a příjemnější, ale nezdá se mi, že by to šlo nějak do hloubky. Je to na mě prostě slabé. Věřím ale, že méně suché normální pleti může udělat dobrou službu.

Hodnocení Farsáli Rose Gold Elixir

Farsáli Rose Gold Elixír je pro mě bohužel trochu zklamáním. Je potřeba si uvědomit, že sebevěhlasnější produkt nikdy není zárukou, že bude skvělý úplně pro každého. Potřebám mojí pleti příliš nevyhovuje. Při posuzování přípravku se řídím hlavně tím, zda bych si daný produkt koupila znovu. A Rose Gold už si nekoupím. Na druhou stranu vás ale vůbec nechci od Farsáli odrazovat. Co nesedí mně, vám může skvěle. Každá jsme jiná a u pleti platí obzvlášť, že každý typ potřebuje něco jiného. Co je pro jednoho propadák, může být pro druhého objev roku. Farsáli tedy klidně vyzkoušejte. Obě verze seženete jak ve velkých, tak i v menších baleních v Sephoře.

Cena: malé balení 540 Kč, plné balení 1290 Kč

Máte s Farsáli zkušenost? Jak vyhovuje vám? 🙂

Přidat komentář