Fungují přípravky na ochranu vlasů při žehlení?

Používáte při žehlení vlasů ochranné přípravky? Přiznám se, že mi to dlouhou dobu přišlo zbytečné. Nevěřila jsem, že by bylo možné vlasy uchránit jakýmkoliv způsobem. Vždyť čistě logicky, vezměte si, že sáhnete rukou na horkou žehličku. Zaručeně se spálíte. Spálili byste se snad méně, kdyby ta ruka byla namazaná krémem? Troufám si tvrdit, že dost těžko. Tudíž jsem tomu nedávala velkou důvěru, naopak jsem se ještě děsila, že by mi takový přípravek vlasy ve spojení s žehličkou seškvařil a zkrátka by to dopadlo nevalně. Jak je tedy možné, že najednou ochranu při žehlení používám? To už se dočtete dál ve článku.

zehleni-vlasu-ochrana

Termoaktivní přípravky na vlasy

Jak to, že jsem tenhle přípravek vyzkoušela, i když jsem se mu dřív, tak neústupně bránila? Jednoduše ho na mě použili v kadeřnictví. Tam jsem se styděla hysterčit, takže nakonec ochrana před teplem na mých vlasech skončila. No a vlasy po vyžehlení vypadaly skvěle. Žádné seškvaření se nekonalo, ale naopak byly lesklé a hebké. Jenže moje skepse nekončila, jak je totiž známo, ono cokoliv co vám udělají v dobrém kadeřnictví vypadá stokrát lépe, než když se o to snažíte sami doma. Přesto jsem se už po téhle zkušenosti rozhodla svou původní teorii přehodnotit, uznala jsem, že vlasy jsou věc složitá a ochranu před teplem si pořídila.

Od té doby tyhle přípravky používám pravidelně a nemůžu si je vynachválit. Nejde tak ani o to, že by nějak extra bránily proti poškozování vlasů. Žehlička vlasy prostě ničí a těžko tomu zabránit. Po použití těchto termoaktivních přípravků ale vyžehlené vlasy jednoduše vypadají lépe. Jsou rovnější, hladší a působí zdravěji. V tom bych viděla hlavní přínos těchto produktů.

ochrana-proti-teplu-zehleni-vlasu

Jak používat termoaktivní uhlazovací mléko?

Jak už jsem psala výše, mezi ochranami na vlasy jsem si oblíbila mléka. Jednoduše se dávkují, můžete je dát jen na jednotlivé pramínky, ale i na celé vlasy. Stačí vám množství o velikosti oříšku, které rozetřete v dlaních a následně rovnoměrně nanášíte na suché vlasy. Vlasy by po mléku neměly být mokré, opravdu ho nemusíte dávat moc. Poté pramen po prameni žehlíte, dokud nebudou vlasy hezky rovné a hladké.

Kvalitní ochrana před  horkým vzduchem

Prvním přípravkem, který jsem si na ochranu před horkým vzduchem pořídila bylo mléko od L´Oréalu Silk and Gloss. Fungovalo naprosto skvěle, vlasy po něm byly vždy perfektně rovné a hladké s hezkým leskem. Prodává se i ve variantě spreje, ale já dávám přednost právě mléku, u kterého si mohu lépe zvolit, kam ho nanesu. Ráda se k němu stále vracím a můžu vám ho doporučit. Stojí kolem 120 Kč.

loreal-ochrana-vlasu-pred-teplem

Momentálně používám také ochranu od L´Oréalu, ale jedná se o profesionální přípravek z kadeřnictví Iron Finish. Stálo 329 Kč. Říkala jsem si, že bude lepší, než přípravky z drogerky, ale je to celkem podobné. Hezky voní, mléko je příjemné, vlasy po něm vypadají pěkně, ale klidně vám bude stačit levnější a lépe dostupný Silk and Gloss.

Používáte tyto přípravky, nebo jim spíše nefandíte?

1 Comment

Přidat komentář