Gelové nehty – ano nebo ne?

Gelové nehty jsou hodně diskutovaným tématem a názory na ně se dost liší. Někomu se líbí moc, někdo je zas nemůže vůbec vystát. V dnešním článku se vás nebudu snažit přesvědčit, že jsou gelovky špatné nebo dobré, ať si každý udělá obrázek sám. Spíš bych se ráda jakožto jejich pravidelná nositelka podělila o nějaké svoje názory vyplývající ze zkušeností s nimi. Třeba vám to pomůže se rozhodnout, pokud váháte, zda gelové nehty vyzkoušet. Jestli vás to na ně naláká nebo naopak odradí už nechám na vás.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Proč nosit gelové nehty

Je jasné, že pokud máte zdravé hezky tvarované nehty, které nemají problém dorůst do potřebné délky, asi nebudete mít potřebu o gelovkách uvažovat. Na druhou stranu je tu i spoustu žen (a já se mezi ně jednoznačně řadím), kterým se nehty lámou a od přírody moc krásy nepobraly, takže je péče o dost složitější. A právě v tomhle bodě už je tu první dilema. Můžete buď věnovat nehtům maximální péči a pak je téměř jisté, že po čase slušně vypadat budou. Nebo zvolit tu snazší variantu a místo důsledného pravidelného pilování zajít do studia a mít upravené ruce hned. Volba je jen na vás.

 

Modelace v českém nebo vietnamském salonu?

V českém salonu máte jistotu, že se jednodušeji domluvíte a pokud chcete vytvořit nějaké designově složitější nehty, je to sázka na větší jistotu. Vietnamské salony naproti tomu zažívají velký boom a jednoznačně válcují konkurenci dostupnou cenou. Známá si z vietnamského salonu nedávno odnesla ošklivou plíseň, tím ale určitě nechci shazovat všechny. Sama tam chodím docela často a žádný problém zatím nenastal, naopak mi jednou přebrousila nehty česká manikérka. Chci tím jen upozornit, že riziko při modelaci je a pokud tedy jednou natrefíte na slušný salon s rozumnou cenou, držte se ho.

gelove-nehty-pilovani

Nevýhody gelových nehtů

Ať už bruskou nebo pilníkem, pilování přírodních nehtů vás nemine. Je třeba počítat s tím, že nehty po sundání gelovek nikdy nebudou vypadat úplně hezky a následně jim musíte věnovat hodně péče, pokud chcete přejít zpátky na svoje přírodní. Chycení plísně je málo pravděpodobné, ale raději se přesto vyhněte pochybně vyhlížejícím podnikům a dejte i na doporučení známých/kamarádek. Přepilování nehtů je další nepříjemná nástraha, která vás může potkat. Jednou mi nehet při pilování dokonce praskl, takže se určitě nebojte ozvat, pokud máte pocit, že už jsou už nehty zpilované dost. Výjimečně se pak může stát, že se gelový nehet nějakým ošklivějším způsobem zlomí. No a samozřejmě si musíte každé tři týdny udělat čas na doplnění, jinak se riziko zlomení gelových nehtů rapidně zvyšuje.

gelove-nehty-zpilovani-vlastnich-nehtu

Výhody gelových nehtů

Výše jsem nastínila některé nástrahy, které vás můžou při modelaci potkat. V naprosté většině případů ale vše probíhá v pořádku, spíš v rámci několika let nošení gelovek a střídání studií se vám může stát, že vás nějaká nepříjemnější zkušenost potká. Gelovým nehtům ale nejde upřít výhody, které přinášejí. Skoro až měsíc máte upravené nehty, o které se prakticky nemusíte nijak zvlášť starat. A to je opravdu obrovská výhoda. Navíc je můžete mít vytvarované podle svého vkusu a při zdobení se taky meze nekladou. Na gelových nehtech také daleko lépe drží lak, takže si můžete užívat lakování bez oprýskání.

 

Gelové nehty jsou podle mě příjemnou alternativou pro ty z nás, které péče o nehty nebaví nebo se prostě nedaří. Můžete si je nechat udělat podle vašich představ a těšit se tak z nehtů, které by vám normálně jen tak nenarostly. Na druhou stranu je potřeba mít povědomí o rizicích, držet se kvalitních salonů a chodit pravidelně na doplnění.

A jak jste na tom vy? Nosíte gelovky nebo to není nic pro vás?

10 Comments

 • Alžbeta 19.12.2013 at 11:13

  Ono taky s těmi nehty to je těžké. Někdo je prostě má náchylné a někdo nemá. Tak bych to viděla i s těmi gelovými. Ale podle mě je rozhodně lepší s nehty chodit do nehtových studií, ta kvalita provedení se taky dost projeví na celkovém stavu nehtů.

  Odpovědět

 • Kajka 11.1.2016 at 16:51

  ahoj, já si dělám nehty sama doma a nemyslím si, že bych si je dělala nějak špatně. Mám dva kurzy a parádní vybavení a pracuje se mi skvěle. Nehty mám hodně pevné a doplnuji si gely sama a podle sebe. Když nějaký ten nehtík upadne je nejlepší ho hned vyživit kokosovým olejem a za pár dní je zase v dobrém stavu. Asi to bude i kvalitou nehtů. Těžko říct 🙂

  Odpovědět

 • Juliajulie 13.1.2016 at 16:53

  Můžu být tak smělá a zeptat se odkud máte nářadíčko ? já jsem nad tím uvažovala dlouho a nevím jestli jsem ochotná vyhazovat 500 korun salonu každýych čtrnáct dnů. Takhe bych měla všechno své

  Odpovědět

 • Kajka 15.1.2016 at 18:03

  Zkus Galerii nehtu já jsem celkem spokojená s jak vy říkáte ” nářadím ”. Mají gely i lampy. Jako celkem vás chápu, taky jsem to tak dřív dělala ale pak jsem se pustila do domácího tvoření 🙂 jako osobně si myslím, že i doma se dají udělat kvalitní a hezké nehty. Někdy lepší než u vietnamských nehtů.

  Odpovědět

 • Juliejulia 16.1.2016 at 18:38

  to vypadá dobře, chodila jste i někde na kurz ?

  Odpovědět

 • Kajka 17.1.2016 at 11:41

  byla jsem na dvou kurzech a dost mě to bavilo, ukázaly tam nové techniky a metody 🙂 určitě to není k zahození se něco nového naučit.

  Odpovědět

 • Kajka 19.1.2016 at 15:03

  můžu znát váš názor ? co říkáte na tuto lampu ? : http://galerienehtu.cz./uv-lampy-gelove-nehty/21-profi-uv-lampa-na-gelove-nehty-36w.html
  Děkuji moc za odpověd

  Odpovědět

 • Juliejulia 21.1.2016 at 15:02

  Tak jako začátečníkovi by se mi líbila. Na radu bych se měla spíše ptát já vás. 😀 ale je pravda že sem četla že ty 36w jsou dobré, každopádně děkuju za snahu . Jste milá

  Odpovědět

 • Jarka 13.12.2016 at 14:59

  Ja mam take tu lampu z galerie nehtu a jsem s ni spokojena. 🙂

  Odpovědět

 • Luky 12.7.2018 at 08:48

  Urcite ne, ne a jeste jednou ne.. Jednak jsou zbytecne, ale hlavne skodi. Proste nejsou zdrave a oslabuji nehet, ktery vubec nedycha. Zde je krasne sepsane, proc je to naprosty hazard a zbytecnost — https://www.slimming.cz/gelove-nehty/

  Odpovědět

Přidat komentář