Gelové nehty – lakování a odlakování

Nosíte gelové nehty? A lakujete je? Nechat si stále dokola modelovat gelovou francii je sice sázka na jistotu, ale po čase už se to může začít zajídat. Musím přiznat, že se mi francouzská manikúra zas až tolik nezamlouvá. Daleko radši mám nalakované nehty. Na otázku, zda by se gelové nehty měly lakovat, tedy za mě jednoznačně ano! Dnes si k lakování gelových nehtů něco málo řekneme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podkladový lak

Gelové nehty jsou hodně odolné. To si asi říká většina z nás. Kdo by se tedy s podkladovým lakem pořád patlat. Taky jsem si to říkala. Jenže pak jsem jednou nové nehty nalakovala krásnou tmavě fialovou a po odlakování už taky fialové zůstaly. Upřímně nevím, čím to přesně bylo, v naprosté většině případů gelovky vydrží. Stejně ale nemá cenu riskovat a určitě je lepší dát si ty dvě minutky s podkladovým lakem práci, než mít zničené nové nehty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lakování gelových nehtů

Právě na lakování gelových nehtů mi nedávno přišel dotaz, což mě přimělo k tomuhle krátkému shrnutí. Je to úplně jednoduché. Gelové nehty se lakují naprosto stejně jako přírodní. Navíc mají v tomhle ohledu nesporné výhody. Lak na nich velice rychle zasychá a neskutečně dlouho drží. Prakticky žádné oprýskání nehrozí, skoro nikdy se mi nestalo, že bych lak musela odlakovat kvůli nějakému nešvaru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odlakování gelových nehtů

Tady už nastává trochu problém. Gelovky není možné odlakovat každým odlakovačem. Pokud totiž máte umělé nehtové tipy, je velmi pravděpodobné, že by je mohl odlakovač poškodit. V žádném případě ale nepanikařte, ve výsledku se prostě jen stačí vyhnout odlakovačům s acetonem. Odlakovač bez acetonu můžete klidně používat. Seženete ho normálně v drogerii, většinou je informace, že neobsahuje aceton přehledně vyznačena. Cenově výhodné jsou třeba bezacetonové odlakovače Isana nebo Ebelin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A co vy? Lakujete si gelové nehty?

4 komentáře

Přidat komentář