Gelové oční linky – které jsou ty nejlepší?

Oční linky mi dlouho nešly. Jako nadšený začátečník jsem chtěla umět kočičí linku jedním tahem a samozřejmě gelovými linkami, to se přeci rozumí samo sebou! Vždyť gelové linky se začátečníkům doporučují na každém kroku. Mají přece tu bezva texturu a jsou tak krásně černé. Navíc štětečkem umí malovat každý. Je to tak doopravdy? Kdo mě zná, tak asi už ví, že vás tímhle úvodem tak trochu tahám za nos. Já jsem totiž toho názoru, že gelová linka na první pokusy s linkováním není to pravé ořechové. Proč? Vezmeme si to na příkladu linky ve fixu a gelových očních linek. Sledujte ten rozdíl! Linka ve fixu – otevřu fixu, úzkým hrotem linky objedu víčko oka u řas, ve vnějším koutku to objedu víc, zavřu fixu a jdu. Gelová oční linka – rozbalím štěteček, rozbalím náplň, zabořím do ní štěteček, (kolik toho mám dát na oko?), utřu trochu náplně ze štětečku a doufám, že toho mám akorát, do vnitřního koutku je toho ale pořád moc, ve vnějším koutku už mám štěteček bez barvy a musím namočit znovu, zapomenu, kolik barvy nabrat a roztírám si po oku nálož náplně…

Teď možná trochu přeháním, je dost dobře možné, že si někdo osvojí gelovky i v začátcích. Za sebe bych vám ale doporučila na první tahy právě fixu. Její hrot vás hezky navede i při výraznějším linkování, ale pořád je dost úzký, aby se dala jednoduchá linka kolem oka a vnitřní koutek trefit s přehledem. Gelové linky doporučuji, pokud už máte něco nalinkováno a máte tvar svého oka trochu “v ruce”.  Obtáhnutí oka bez kočičích linek je docela jednoduché i s gelovkami, ale výraznější linka s štětečkem od gelových linek chce podle mého šikovnost, nebo zkušenost. Záleží tedy na tom, jak se vám linky daří a jakou linku plánujete tvořit.

Proč gelové oční linky?

V úvodu jsme si řekli, čím by vás gelové linky mohly potrápit. Mají ale taky dost nesporných benefitů, které jim nemůžeme upřít. Především je krásně provedená gelová linka sytá, má krásnou luxusní texturu i barvu. Gelové linky jsou prostě pěkné a na očích jim to sluší. Kvalitní gelovky navíc umí držet jako helvetská víra a to vše bez rozmazání. Tyhle další vlastnosti už ale dost záleží i na tom, zda si vyberete dobrou značku linek.

Které gelové oční linky jsou nejlepší?

Linkování vám jde, takže si vybere gelové linky, otevřete je a hledáte onu lehoučkou vrstvu gelu, která vám jemně pokryje víčko a… zjistíte, že v lahvičce se ukrývá vyschlý kus uhlu. Ano, i s tímhle se dá setkat. Jako snad u každého kosmetického přípravku i tady platí, že jsou dobré přípravky a ty… řekněme horší. Otestovala jsem proto pro vás trojku nejznámějších linek z drogerie, konkrétně gelovky od Rimmelu, Maybelline a L’Oréalu, a ráda se s vámi o výsledek podělím. Dáme si rychlou recenzi, co říkáte?

Gelové linky Rimmel Scandaleyes

Gelovky od Rimmelu jsou z testované trojice nejlevnější, ale za svou kvalitu jsou i tak drahé. Jsou suché, nepříjemné, tvrdé, šmouhující a těžce se s nimi maluje. Nevyhovuje mi ani jejich štěteček, který postrádá víčko, takže když ho zapomenete hned odlíčit a někam položíte, zamažete si vše v přilehlém okolí. Samotné linky taky velmi snadno vysychají a mám z nich pocit jako kdybych je trochu vyschlé (i když byly zabalené) už koupila. Linkování s nimi je opravdu za trest. Pokud bych měla zmínit jediný benefit, tak je to jejich výdrž. Pokud je nějakým způsobem nanesete, tak se nehnou. Jinak ale jedním slovem – nedoporučuji.

Cena: 150 Kč

Gelové linky Maybelline Lasting Drama

Gelové oční linky od Maybelline nejsou o tolik dražší než Rimmel, ale kvalitativně je to úplně jiná liga. Linky vysychají daleko pomaleji a dlouho si drží příjemnou a hebkou gelovou texturu. Barva je uhlově černá a linka se díky kvalitnější náplni maluje daleko lépe. Příjemný je i šikovný štěteček. Poměr cena výkon je super a určitě dávám palec nahoru.

Cena: 200 Kč

Gelové linky L’Oréal Gel Intenza

Většinou nedám na to, že co je nejdražší, musí být nutně nejlepší. V případě gelových linek z drogerie si ale zkrátka nemohu pomoct a vede za mě L’Oréal. Cena je trochu vyšší, ale dostanete za ni nadstandardní kvalitu. Linky jsou jemné a textura je krásně gelová. Linka se maluje zlehka a po zaschnutí i velmi dobře drží. Štěteček taky nemá chybu.

Cena: 250 Kč

Pokud si plánujete pořídit gelové oční linky z drogerie, varovala bych vás před Rimmel Scandaleyes, které jsou pro mě naprostým propadákem. Doporučení ode mě má L’Oréal Gel Intenza, což jsou pro mě z drogerie naprosto top linky, kterým nemám co vytknout. Maybelline Lasting Drama je zlatá střední cesta, textura není tak perfektní jako u L’Oréalu, ale cenově jsou příznivější a svou práci odvedou.

Používáte gelové oční linky? Jaké jsou vaše nejoblíbenější?

2 Comments

  • Káťa 5.11.2018 at 18:54

    Já mám Maybeline dlouho tak bych mohla zkusit ten Lorel. 🤗

    Odpovědět

  • zdenka 10.3.2020 at 06:31

    Dobrý den, svatá pravda, používám roky Maybeline, teď ale v drogerii není k sehnání. Prodavačka mě ujistila, že od Rimmel jsou skoro stejné, tak jsem je koupila. Můžu říct, že jsou to naprosto vyhozené peníze. Katastrofa. Vůbec si je nekupujte, nevím, jestli mají mít takovou konzistenci nebo už byly vyschlé z obchodu, ale nedá se s nimi udělat linka. Opravdu nedoporučuji.

    Odpovědět

Přidat komentář