Iontový fén – recenze

Používáte fén? Asi zbytečná otázka, kdo taky v dnešní době ne. Je jasné, že je pro vlasy lepší, aby usychaly volně bez zatěžování horkým vzduchem. Na druhou stranu ale fén celou tuhle proceduru výrazně zkrátí, po jeho použití vypadají vlasy lesklejší a lze je vyfoukat do hladka nebo jim snadno dodat objem. Zvlášť v zimě je také nutností chodit ven již s naprosto suchými vlasy, jinak by jejich struktura mrazem utrpěla a snižovala by se tak kvalita a zdraví vaší hřívy. Fén tedy ano. Ale co fén s ionty? Zbytečnost nebo skvělá vychytávka? To si dnes ujasníme a jeden z nich vám představím.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak by to mělo fungovat

Záporné ionty na sebe vážou vlhkost a při vysoušení tak vlasům dodávají hydrataci a přirozený lesk. Měly by také zabraňovat elektrizování vlasů, rozlétanému účesu, krepatění a dalším nešvarům. Po použití iontového fénu by měly být vlasy viditelně hladší, upravenější a nemělo by docházet k jejich výraznějšímu poškozování během fénování. U některých fénů se dokonce dočtete, že by měly být vlasy suché za daleko kratší dobu. To zní lákavě, že?

A jak iontový fén funguje

Fén s ionty používám poměrně dlouho. Musím uznat, že oproti klasickému fénu je alespoň pro mě lepší. Určitě to ale není rozdíl o 100% a asi by nikdo ani nepoznal, jestli mám vlasy vyfoukané normálním fénem nebo tím iontovým. Přesto sama pocitově dost oceňuji, že jsou vlasy hladší a neelektrizují. Nepřijde mi, že by byly vyfoukané rychleji, ale rozhodně jsou ve výsledku upravenější. Normálně mám obrovský objem vlasů, s iontovým fénem jsem docela schopná vlasy mírně vyrovnat a zkrotit do podoby celkem souměrného účesu. Po vyžehlení už pak vypadají normálně rovné. Celkově bych řekla, že mám iontový fén radši než iontovou žehličku, kde jsem až takový rozdíl oproti žehličce bez iontů nezaznamenala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Značky iontových fénů

Ionty jsou v dnešní době rozhodně trendy, takže je už firmy přidávají k žehličkám, fénům, ale třeba i kartáčům. Určitě neprohloupíte, pokud vsadíte na fén od Bio Ionic, Remington, Valera, Hairway nebo třeba Philips.

Philips HP 8183/00 SalonDry Control

Teď vám ještě trochu přiblížím svůj aktuální fén. Jak už jsem psala výše, s tímhle fénem jsem spokojená. Z funkcí bych vyzdvihla difuzér, koncentrátor vzduchu, studený vzduch a právě ionizér. Má dvě rychlosti a dvě teploty, což je pro mě naprosto dostačující. Šňůra má 1,8 m, což je taky úplně v pořádku. Ionty se zapínají tlačítkem, které následně modře svítí. Původně jsem chtěla fén od Bio Ionic, ale ty se mi nakonec zdály hodně drahé a nejsem si jistá, zda by výsledně vyfoukané vlasy byly nějak viditelně lepší. Pokud chcete vyzkoušet iontový fén, Philips bych doporučila. Funguje, jak má a po vyfoukání jsou vlasy hladší než s fénem bez iontů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena: kolem 1000 Kč

Používáte iontový fén? Jaká je vaše oblíbená značka?

Přidat komentář