IPL epilátor recenze – funguje trvalá epilace?

Mít krásně hladkou pokožku bez chloupků a nemuset se trápit holením. Jak by se vám to líbilo? Epilátory využívající intenzivní pulzující světlo (IPL) slibují, že vám pomohou nežádoucí chloupky trvale odstranit. Ne nikde v salonu, ale pěkně v pohodlí domova. Lákavé, že? Epilátor testuji a dnes se s vámi o svoje zkušenosti podělím.

Jak to funguje?

Epilátory využívající IPL působí pod povrchem kůže, kde zasahují melanin v koříncích chloupků. Tím narušují cyklus jejich dorůstání. Při opakovaném použití dlouhodobě omezují růst chloupků.

Pro koho je epilátor vhodný?

IPL epilátory se nehodí pro každého. Nejlepšího efektu dosahují u těch, kteří mají světlou kůži a tmavé chloupky. Jestli máte tmavý tón pokožky a světlé chloupky, na tenhle typ epilátoru zapomeňte. Můžete se podívat na tabulku, která vám odhalí, zda by se trvalá epilace hodila právě pro vás.

Co můžete trvale epilovat?

  • U žen – nohy, paže, podpaží, třísla, obličej (pod lícními kostmi)
  • U mužů – ramena, hrudník, záda, paže, břicho, nohy

Trvalý IPL epilátor Braun Silk expert

IPL trvalých epilátorů najdete více. Oblíbený je například Philips Lumea nebo právě Braun Silk expert. IPL od Braunu je krásný, lehký a příjemně se s ním pracuje. Máte na výběr ze tří nastavení – standardní, jemné a extra jemné.

Jak trvale epilovat

Před trvalou epilací je potřeba oblast velmi pečlivě oholit, aby byly kořínky chloupků přístupné. Po zapojení do zásuvky přístroj jemně vrní. Poté nastavíte intenzitu světla. Já používám extra jemné – je mi nejpříjemnější. Hlavu epilátoru poté přiložíte k pokožce a zmáčknete velké tlačítko. Přístroj červeně zableskne a cítíte na pokožce teplo – v případě silnějšího modu až horko nebo pálení. Záleží, jak jste citlivá. Podle mě je trvalá epilace naprosto bezbolestná. Záblesky světla nejsou na epilované kůži nepříjemné. Kde je ale nepříjemně pociťuji, jsou oči. Pokud máte oči citlivější, doporučuji je při jednotlivých záblescích zavírat a do světla nekoukat. Při epilaci je možné využít dvě techniky. Buď přesnou – epilátor přiložíte na kůži, zmáčknete tlačítko, pustíte a poté pokračujete na další kousek kůže. Nebo klouzavou techniku – tlačítko držíte zmáčknuté a pojíždíte po kůži zatímco přístroj vykonává několik záblesků za sebou. Trvalá epilace trvá poměrně dlouho. Pečlivě přejet epilátorem po malých kouscích větší plochu kůže může zabrat i pár hodin.

Jak často epilovat?

V počáteční fázi je třeba jeden až tři měsíce epilovat oblasti opakovaně každý týden. Poté se dostanete do udržovací fáze a mělo by stačit epilovat zhruba jednou měsíčně.

Funguje trvalá epilace?

Pokud si myslíte, že po jednom přejetí epilátorem budete mít pokožku už navždy bez chloupků, trvalá epilace vás zklame. Je třeba se tomu věnovat a epilovat pravidelně. I když budete epilovat jako o život, počítejte s tím, že chloupky nejdříve budou růst trochu pomaleji, pak prořídnou a většinou až asi za čtyři měsíce jich bude znatelně méně. Žiletky se úplně nezbavíte, některé chloupky jsou hodně odolné a je třeba je doholit. Když u trvalé epilace vydržíte, dá se dosáhnout skvělých výsledků a s pravidelným udržováním být skutečně prakticky bez chloupků. Takže ano – trvalá epilace funguje! Chce to ale obětovat jí dost času. Pokud vás IPL epilátory zaujaly a neodradila vás ani časová náročnost, klidně je vyzkoušejte. Ty kvalitnější začínají na ceně kolem 7000 Kč.

Máte s trvalou epilací zkušenosti? Láká vás?

3 Comments

Přidat komentář