Jahody na pleť, vlasy i zuby

Na pultech obchodů se začínají objevovat první jahody, které dokonce i chutnají jako jahody a ne jako jejich chemická náhražka. Je jasné, že dokud se jich pořádně nenabažíme, nedá se o kosmetickém využití příliš uvažovat. Pokud se jich ale nakonec urodí víc, určitě se vyplatí vědět, že tahle skvělá pochutina má i nemalé zkrášlující schopnosti. A dneska se podíváme právě na to, jak jahody v tomhle směru co nejlépe využít.

jahody-diy-kosmetika-plet-vlasy-zuby

Přednosti jahod

Kromě toho, že jahody skvěle chutnají, jsou také zdrojem nemalého množství vitaminu C. Najdeme v nich ale i vitaminy A, B, E, antioxidanty a prospěšné organické kyseliny. V kosmetice se využívá převážně v jahodách obsažený mangan, který je důležitý pro pevnost pokožky a růst vlasů. Jsou ale skvělé i v redukci jemných vrásek, pro eliminaci pigmentových skvrn a na spálenou pokožku.

Jahodová maska na pleť

Jahodová maska je vhodnější spíše na mastnější pleť. Pozor ale, pokud máte pleť hodně citlivou, v takovém případě by mohlo dojít i k podráždění. Jinak by vás ale maska měla potěšit stažením pórů, zmírněním produkce mazu a bělícím účinkem.

Postup: Tři rozmačkané jahody smíchejte s pár kapkami citronové šťávy, lžící medu a sněhem z bílku. Všechno promíchejte, aplikujte na čistou pleť a nechte deset minut působit. Poté smyjte a použijte krém.

Jahodový peeling

Pokud toužíte po hladkých chodidlech, jahody vám určitě udělají dobrou službu. Jejich semínka napomůžou k hladší pokožce a k odstranění odumřelé kůže. Můžete je ale stejně tak využít i k namasírování celulitidou zasažených oblastí.

Postup: Rozmačkané jahody smíchejte s olivovým olejem a koupelovou solí. Vzniklou pastou namasírujte chodidla nebo části těla s celulitidou. Poté opláchněte a nakrémujte.

Jahodová maska na vlasy

Jahody udělají dobře i vašim vlasům a viditelně zvýší jejich lesk. Pokud jich doma máte dostatek, klidně je použijte. Důležité ale je doplnit jahody o další prospěšné složky.

Postup: Pět rozmačkaných jahod smíchejte se lžičkou smetany a trochou olivového oleje. Naneste na umyté vlasy, zabalte do fólie a nechte dvacet minut působit. Poté smyjte.

Bělící pasta na zuby

Díky jahodám můžete mít během chvilky viditelně bělejší zuby. Zvládnou odstranit zubní plak a enzymy kyseliny jablečné, které jahody obsahují, si poradí se skvrnami na zubech. Pokud přidáte i sůl, zuby budou navíc perfektně mechanicky vyčištěné.

Postup: Do tří rozmačkaných jahod přidejte lžičku soli a směs promíchejte. Zuby směsí vyčistěte a nechte několik minut působit. Potom opláchněte. Výsledkem bude o něco zářivější úsměv.

jahody-kosmetika

Využíváte někdy jahody i ke kosmetickým účelům nebo jenom mlsáte?

Přidat komentář