Jak cvičit venku

Nechce se vám potit ve vydýchaném fitness-centru? Pak jsou možná právě pro vás vhodné moderní sporty pod širým nebem. Hubnete na čerstvém vzduchu a s pomocí profesionálních trenérů. Poradíme vám jak a kde.

Strollering (Fit4Mum)

Obáváte se, že s dítětem přijdete o veškerý volný čas a možnost sportovat? I pokud vám dítko nemá kdo pohlídat, nemusíte zapomenout na jakoukoliv sportovní aktivitu. Právě naopak. Stačí se vypravit na speciální outdoor fitness programy pro maminky.

Jedná se o kondiční cvičení, které kombinuje střídání aerobní aktivity s posilovacími prvky. Můžete se spolehnout, že uberete pár kilo, zpevníte celé tělo a zlepšíte si kondici. Navíc dopřejete svému dítku čerství vzduch. Nabídka sportů s dětmi je dnes již poměrně široká. Můžete si vybrat, zda budete s kočárkem bruslit, běhat, chodit, nebo zda začnete s dětmi tančit. Zacvičíte si určitě v Praze, Brně a odpovídající alternativy najdete i v některých menších městech.

Co s sebou: sportovní oblečení, pohodlnou obuv, pití

Kam se podívat: http://www.jakfit.cz/http://www.strollering.cz/

Cena: od 150 Kč za hodinu

TRX

Toto cvičení se hodí pro každého, ať už dobrou fyzičku má, nebo chce lepší kondice dosáhnout. TRX využívá nastavitelných popruhů s karabinami, které se zavěšují ke stropu, nebo venku ke stromu. Principem tréninku je zavěšení jedné části těla do popruhů, přičemž druhá část zůstává v kontaktu se zemí a zajišťuje tak posilování. Jestliže do popruhů zavěsíte třeba nohy, ruce zůstávají opřené o zem a děláte třeba kliky, nebo přitahujete nohy k bradě.

Pokud chcete s TRX začít je ideální zkusit nejdříve balanční hodiny. Cvičení totiž není tak lehké jak se zdá a je třeba mít základ správného pohybu v popruzích. V letních měsících mnohá fitka přesouvají lekce ven do přírody.

Co s sebou: upnuté oblečení, pohodlnou obuv, pití

Kam se podívat: dnes je TRX součástí mnohých fitness center, stačí se jen zeptat, zda vámi vybrané fitko TRX provozuje

Cena: 150-300 Kč za hodinu

 

Bootcamp

Bootcamp je velmi namáhavé cvičení vycházející z výcviku americké armády. Trenink probíhá ve čtyřtýdenních, nebo šestitýdenních cyklech třikrát do týdne od 6.45. Běháte do kopců, skáčete po jedné noze, děláte sklapovačky, kliky, angličáky.

Pravděpodobně budete často proklínat trenéra i sebe za to, že jste se vůbec přihlásili. Nikdo na vás nebude řvát, ale pokud si budete myslet, že už neuděláte ani dřep, pravděpodobně z vás trenér dostane dalších dvacet. Bootcamp je skutečně namáhavý výcvik, na druhou stranu, když to nevzdáte, čekají vás za tu dřinu jisté a velké výsledky.

Co s sebou: sportovní oblečení, kvalitní pevné boty

Kam se podívat: http://www.bootcamps.cz/http://www.sportujme.cz/index.asp?menu=3

Cena: od 3000 Kč za 4 týdny

Nordic walking

Chůze s hůlkami je oblíbeným způsobem fyzické aktivity i pro méně zdatné jedince. V posledních letech se stala velkým hitem, objevují se stále noví instruktoři a cvičení je tak ještě přístupnější širší veřejnosti. Právě nordic walking je totiž nejlepší pro ty z nás, kteří mají problém s nadbytečnými kily. Díky holím spalujete zhruba o 20% lépe než při normální chůzi, napomáhají také správnému držení těla a efektnějšímu pohybu. Nordic walking je ideální na problémy s páteří, i na bolest svalů. Je to lehká a nenáročná forma pohybu v ideální tepové frekvenci.

Co s sebou: sportovní oblečení, pohodlnou obuv, pití

Kam se podívat: http://www.nordicwalking.nolimit.cz/http://www.skolachuze.cz/

Cena: od 100-200 Kč za hodinu

Přidat komentář