Jak dokreslit obočí

Obočí je nedílnou součástí našeho obličeje, určuje jeho výraz a rámuje oči. Dobře upravené obočí dodává celé tváři upravený a přívětivý vzhled nemluvě o tom, že také zvládne ubrat nějaký ten rok. Naopak díky špatně vytrhanému nebo příliš světlému obočí je možné vypadat zbytečně nevýrazně. Dnes si proto řekneme něco o tom, jak obočí správně dokreslovat tužkou nebo stíny tak, aby výsledek působil co nejefektněji ale stále v mezích přirozenosti.

Barva tužky na obočí

Barvu tužky vybírejte podle přirozené barvy svého obočí, což je vhodné hlavně pokud jste spokojená s barvou obočí, ale máte problém s tvarem. V případě že ale vlastníte hodně světlé obočí, které se neshoduje s přirozenou barvou vlasů, vybírejte barvu tužky právě podle vlasů. Pokud jste výrazněji obarvená řiďte se opět barvou svých původních vlasů, nevadí, když bude obočí lehce světlejší než obarvené vlasy.

LAVERA Tužka na obočí, díky tužce se speciálním aplikátorem vytvoříte precizně tvarované obočí. Pečlivě vybrané ingredience jako je jojobový olej a bambucké máslo pečují o pokožku a propůjčují přípravku jeho hedvábnou konzistenci.

Seženete ji třeba tady.

Jak vybrat tužku na obočí

Při výběru tužky se raději vyhněte tvrdším tužkám, které se špatně rozmazávají a mohou tedy působit nepřirozeně. Daleko lepší je sáhnout spíše po měkčí variantě. Tužka by samozřejmě měla dobře barvit na kůži, nelámat se ani se nedrolit.

dokreslovani-oboci-tuzka

Jak obočí dokreslit tužkou na oči

Dobarvování obočí tužkou se hodí hlavně pro ty z nás, které mají v obočí mezery, problémy s jeho tvarem, ale lze korigovat i nevýraznější barvu.

1) Obočí pročesejte kartáčkem.

2) Tužku pečlivě ořezejte.

3) Dokreslujte tužkou mezery v obočí pomocí velice krátkých jemných tahů. Měly by být co nejvíce podobné jednotlivým chloupkům.

4) Po vyplnění všech nedokonalostí ve tvaru obočí, můžete tužku lehce rozmazat vatovou tyčinkou, aby byl výsledek co nejpřirozenější.

5) Hotové obočí opět pročesejte kartáčkem a můžete i zafixovat voskem.

Barva stínů na dokreslování obočí

Stíny jsou velice oblíbeným prostředkem k domalování obočí. Pokud se trefíte do barvy, působí přirozeně a jejich aplikace je ještě jednodušší než s tužkou. Barvu volte stejně jako u tužky podle přirozené barvy obočí nebo podle barvy vlasů v případě, že je obočí příliš světlé. Vyhněte se odstínům, které mají nádech do červena nebo jsou příliš tmavé. Stíny na obočí by měly mít co nejpřirozenější hnědou nebo tmavě hnědou barvu.

Jak vybrat stíny na obočí

Hlavní kritérium při výběru stínů na obočí je matná barva. Vyhněte se hlavně jakýmkoliv blýskavým nebo třpytivým stínům. Čím matnější, tím lepší. Barvu volte v co nejpřirozenější hnědé s ohledem na původní barvu obočí a barvu vlasů, vše by mělo co nejlépe ladit. Výborné je pořídit si menší hnědou paletku a lépe si tak vyzkoušet, který stín vám sedí, případně si nejlepší barvu ze stínů namíchat.

Beautiful Make Up

Jak dokreslovat tvar obočí očním stínem

Stíny jsou skvělé k sjednocení tvaru obočí, ale především k jeho ztmavení do výraznější barvy. Určitě si ke stínům pořiďte také úzký štěteček, kterým budete stín nanášet. Velice dobře se pracuje třeba s tenkým lehce zkoseným štětcem.

1) Obočí pročesejte kartáčkem

2) Na štěteček naneste menší množství stínů.

3) Krátkými tahy od vnějších koutků obočí zvýrazňujte a vyplňujte nerovnoměrnost v jeho linii. Ve vnějších koutcích můžete obočí trochu protáhnout, aby mělo odpovídající délku.

4) Pozor si dejte ve vnitřních koutcích, kde je často málo chloupků a stínu je zde lepší nanést méně.

5) Poté můžete stín ještě lehce rozmazat vatovou tyčinkou.

5) Na závěr obočí pročesejte a opět můžete zafixovat voskem.

oboci-pred-a-po-dokresleni

obočí před a po dokreslení

2 Comments

Přidat komentář