Jak na barevné líčení – makeup plný barev

Stále se rozmýšlíte nad tím, zda si můžete dovolit výrazný makeup? Milujete barvy, ale zatím jste nesebrali odvahu, abyste je zapojili do líčení? Jsou-li vaše paletky očních stínů převážně v přírodních barvách, je na čase pořídit si divočejší variantu. Větší paletka obsahující všechny možné barvy je ideální. Nebojte se experimentovat. Začít můžete se světlejšími barvami a poté přejít na výraznější, třeba i neonky!

paletka barevných očních stínů

Na co si dát pozor?

U barevného líčení je velmi důležité použít oční stíny, které jdou snadno stínovat a tvoří plynulé přechody. Některé stíny mohou zanechat hrubé okraje, i když se je snažíte vystínovat ze všech sil. Důležitá je také vysoká pigmentace. I ta má vliv na to, jak dobře vám půjdou oční stíny vystínovat do ztracena.

Základ barevného líčení

I když vám to přijde možná zbytečné, základ by měl vždy tvořit neutrální, hnědý stín. Je jedno, zda bude mít nádech do hnědé nebo šedé barvy. Jemný stín, který s jeho pomocí vytvoříte, pomůže k tomu, aby výrazné líčení ve finále nepůsobilo příliš tvrdě a přechody byly maximálně plynulé.

barevné oční líčení

Jak na to

1. Vystínujte záhyb očního víčka neutrálním stínem

2. Aplikujte oční stín do vnější poloviny víčka

3. Naneste další barvu na vnitřní polovinu víčka

4. Pro rozjasnění zvýrazněte vnitřní koutek kontrastní barvou

5. Pro ještě intenzivnější makeup můžete nanést stín i pod spodní řasy

K více barevnému líčení očí se většinou výrazná rtěnka nehodí. Rty proto stačí vykreslit konturovací tužkou v barvě vašich rtů a nanést světlou, přirozenou rtěnku.

Nezapomínejte na úpravu obočí. Každé barevnější líčení přitáhnete pozornost právě i na obočí. Nemusíte jej složitě vyplňovat stíny, stačí použít obyčejnou tužku na obočí a poté pročesat kartáčkem.

Skvělým pomocníkem je také řasenka na obočí. Chloupky lehce zabarví, vyplní prázdná místa a zároveň zafixuje, takže udrží dokonalý tvar obočí po celý den. Zvolíte-li kvalitní produkty, není třeba na závěr použít fixační sprej, který tvoří jen zbytečnou vrstvu navíc.

Přidat komentář