Jak na bronzové líčení

Sluncem prozářené líčení je ideální způsob, jak v letních měsících slušivě ozdobit svou tvář. Bronzovým nádechem se ale nemusíte pyšnit pouze v létě, lehký opálený nádech si můžete dopřát, ještě dříve než začnou sluneční paprsky naplno čarovat. Spolehněte se, že vaše pleť bude působit rozzářeně a přirozeně sexy.

Zásady bronzového líčení

Chcete-li docílit příjemně hřejivého vzhledu tváře, je důležité pečlivě hlídat především intenzitu zhnědnutí. To znamená, že se při výběru líčidel musíte řídit barvou své pleti a vybírat přípravky pouze o jeden až dva odstíny tmavší, než je vaše aktuální barva. I přes pečlivě zapracování příliš tmavých bronzujících přípravku by vás totiž mohlo zradit i pouhé přiblížení nenatřené ruky k obličeji, takový odstín by vás také mohl udělat opticky starší.

Bronzující přípravky zkoušejte vždy nejdříve na hřbetu ruky, čímž snížíte riziko případných fleků na tváři. Pokud se chová přípravek na hřbetu ruky přirozeně, vyzkoušejte ho ještě na tváři, kde nejlépe odhadnete správný odstín.

Pro opravdu věrný výsledek by se bronzery neměly dostat jinam, než tak kam obvykle dosáhne sluníčko. Takové partie poznáte podle toho, že vystupují z obličeje. Jedná se tedy o hranu nosu, lícní kosti, čelo a bradu.

Bronzové líčení sice stojí na přirozenosti, to ale neznamená, že musíte s líčidly šetřit. Pouze se nesnažte příliš zakamuflovat, co vám příroda nadělila (třeba roztomilé pihy), rafinovaně vše přiznejte a přitom zachovejte zářivou a hebkou texturu pleti. Poté si vyberte detail, který celé líčení podtrhne. Tímto detailem mohou být třeba perfektně vykreslené oční linky, které dodají bronzovému líčení šmrnc.

Jak vybrat konzistenci bronzujícího přípravku

U kvalitního bronzujícího přípravku není konzistence příliš důležitá. Každá varianta má svá pro a proti. Krémové a tekuté přípravky jsou na aplikaci o něco bezpečnější a přirozeněji splynou s pokožkou. Sypké přípravky zase zajistí případné zmatnění.

Pozornost věnujte také třpytu a alabastrovému nádechu líčidel. Sice vám dodají žhavý nádech, ale zároveň nekompromisně zvýrazní jakékoliv nedokonalosti pleti. Pokud tedy vaše pleť není úplně v nejlepší kondici, naneste přípravek pouze na odhalené klíční kosti, dekolt a paže.

Jak vytvořit bronzové líčení

Pleť

U bronzového líčení nejde o změnu odstínu pleti, ale pouze o mírné svěží tónování. Pro jemnější vyznění a hezké přirozené rozjasnění pleti zkuste tento postup. Tekutý bronzer v béžové barvě vmíchejte do svého hydratačního krému nebo podkladové báze a vytvořenou směs rozetřete po obličeji. Samotný bronzer poté ještě jemně vklepejte podél nadočnicových oblouků, lícních kostí a na hranu brady. Aplikaci zakončete hřejivým odstínem tvářenky a lehkou vrstvou mírně třpytivého pudru. Výsledek bude přirozený a svěží.

Sephora Shimmering Bronzing Powder 2 Medium, pěkný bronzer, který celé líčení podtrhne a je ideální třpytivou tečkou.

Cena: 300

Sisley Palette Orchideé, luxusní rozjasňující bronzující tvářenka, která dodá tvářím pěknou barvu, podpoří jas bronzu a potěší vás i pěkným vzhledem.

Cena: 2050

Benefit Sunbeam, tekutý bronzový rozjasňovač je ideální k rozzáření tváře. Můžete ho použít v menším množství samotný, nebo smíchaný s hydratačním krémem na celý obličej.

Cena: 750

MAC Mineralize Blush in Light Over Dark, bronzující tvářenka v ideální barevné kombinaci, která pěkně doplní celé líčení a dobře splyne s pokožkou.

Cena: 640

Guerlain Terracotta Sun in The City, nádherný zlatý pudr na obličej a dekolt, který vám vykouzlí na tvářích přirozený zlatý nádech.

Cena: 1630

 

Rty

K decentně bronzem políbené tváři vyberte výraznou rtěnku, která ale nijak nekřičí a k nahnědlému tónu obličeje výborně padne. Mezi takové odstíny patří například korálová. Rty by neměly působit extravagantně. Proto se vyhněte příliš červeným nebo oranžovým odstínům, nepoužijte ani lesk a rtěnku s matnou texturou. Rty by totiž měly působit šťavnatě a přirozeně přitažlivě. V tomto případě rtěnku neohraničujte konturou a nechte ji se rty volně prolnout. Příjemnou variantou může být i tónovaný balzám. 

Shiseido Shimmering Rouge Lipstick, hezká rtěnka, která se texturou i odstínem hodí k bronzovému líčení.

Cena: 700

Tom Ford True Coral Lip Color, luxusní korálová rtěnka vám na rtech vykreslí smyslný a šťavnatý odstín.

Cena: 1100

 

Oči

Pokud vsadíte na výše popsanou jemnější formu bronzového líčení pleti, můžete si dopřát výraznější líčení očí. Sexy pohled vytvoříte díky bronzovému kouřovému líčení. Vaše oči budou působit větším, jasnějším dojmem a zajistí vám glazur vzhled. Sáhněte po paletce stínů v tónech zlaté, hnědé, nebo měděné. Ideální jsou krémové nebo gelové textury, které se v pleti snáze rozplynou. Zkusit můžete i změnu ve formě hnědočerné řasenky, která k bronzovým tónům skvěle padne.

Make Up For Ever Aqua Shadow, voděodolné bronzové oční stíny v praktické tužce. Zaručeně vytvoří zářivý metalický pohled.

Cena: 600

Helena Rubinstein Amber and Bronze odstín Hypnotizing, duo očních stínů, které jsou ideální pro luxusní elegantní kouřové líčení očí v bronzových tónech.

Cena: 1050

Oriflame Oasis Kajal Eye Liner odstín Medina Brown, decentně třpytivá tužka na oči výborně podpoří bronzový vzhled očí.

Cena: 180

Přidat komentář