Jak na domácí antistresovou masáž

Upřímně obdivuji každého, kdo dnešní době není ve stresu. Většina z nás ale určitě zná ten pocit, když jste v permanentním časovém presu, nic nezvládáte a depresivní počasí tomu také moc nepřidává. Není proto vůbec od věci čas od času se na chvíli zastavit, udělat si chvíli pro sebe a trochu vydechnout. Mám proto pro vás pár tipů na jednoduché masáže, které vás určitě příjemně odreagují a navíc jsou sestaveny tak, aby měly uklidňující a uvolňující účinky. I minutová masáž akupresurních bodů jedné z vybraných oblastí někdy dokáže zázraky a můžete tak získat účinnou pomoc proti stresovým situacím.

yoga

1. Dlaně

Na dlaních najdete velké množství nervových zakončení. Určitě znáte stresové nutkání stále něco v dlaních mačkat. Pokud takovou úzkost cítíte, zkuste palcem druhé ruky dlaň pečlivě promačkat od zápěstí až po konečky prstů.

2. Břicho

I oblast nad pupíkem je protkaná spoustou nervových zakončení. Z tohoto důvodu také třeba matky instinktivně hladí své děti po bříšku. Břicho začněte masírovat krouživými pohyby, nejprve dělejte malé kroužky a následně je zvětšujte.

3. Chodidla

Chodidla jsou ještě o něco více citlivější než dlaně, takže jsou pro potlačení stresu naprosto ideální oblastí. Při jejich masáži používejte krém a počkejte, až se vsákne. Následně položte na chodidlo palec a celé ho promačkejte. Poté zatahejte za všechny prsty a promasírujte i patu a kotník. Na závěr chodidlo obejměte oběma rukama a udělejte kroutivý pohyb, jako když ždímáte ručník.

4. Tváře

Místo, kde se čelist stýká s lícní kostí, bývá velice často napjaté, protože ve stresu bezděčně zatínáme zuby. Otevřete pusu, povolte dolní čelist a prostředníčky nahmatejte citlivou prohlubeň v tvářích. Tu poté jemnými krouživými pohyby promasírujte.

5. Stehna

Svaly na stehnech jsou často velice namáhané dlouhým sezením, ale třeba i chůzí na podpatcích. Nejvíc je u žen přetěžovaný vazivový pruh, který vede od kyčle až k holenní kosti. Těmto oblastem pomůže uvolňující masáž ve sprše. Vezměte si na pomoc kulatou lahvičku šampónu nebo jiné kosmetiky. Lahvičku přitiskněte k vnější straně stehna, mírně na ni přitlačte a rolujte ji od boku až ke koleni.

6. Hlava

Až si příště budete mýt hlavu, určitě nezapomeňte na důkladné promasírování pokožky. Konečky prstů jemně tlačte na kůži a krouživými pohyby prohněťte celou hlavu.

7. Hruď

Víte, proč vám při stresu nebo leknutí automaticky vystřelí ruka k hrudi? Nejedná se jen o obranu těla, ale spíše o akupresurní bod mezi klíčními kostmi, jehož stlačování je nesmírně uklidňující. Položte prostředníček do jamky mezi klíčními kostmi, jemně zatlačte a sjeďte jím asi o centimetr níž, aby se pod ním napnula kůže.

8. Ušní lalůčky

Opět místo, které je velice prokrvené a hustě protkané nervovými zakončeními. Často lalůčky masírujeme nevědomky, protože je to zkrátka velice příjemné. Lalůček sevřete mezi palcem a ukazováčkem a jemně za něj tahejte, dokud vám z něj prsty nesklouznou.

A co zabírá vám? Máte nějaký další osobní tip na protistresové masáže?

Přidat komentář