Jak na domácí pedikúru – přehled přípravků

Nemáte čas stále běhat na pedikúru, ale nevíte, jak své nohy správně ošetřit? Podívejte se, jak zvládnout ošetření nohou, které návštěvu salonu značně oddálí, v pohodlí domova.

Relaxační lázeň

Celé ošetření nohou začněte příjemnou koupelí, která zvláční pokožku chodidel. Nohám dopřejte v teplé vodě zhruba čtvrthodinku. Do vody přidejte sůl určenou právě pro ošetření pokožky chodidel a přidejte pár kapek citronu, který pomáhá kůži změkčovat. Po koupeli nohy pečlivě osušte i mezi prsty.

Panpuri Foot Herbal Salt, čistě přírodní sůl bez chemických přísad. Obsahuje bazalkový olej, tea tree oil, zelený čaj a další bylinky, které udělají z vaší lázně luxusní záležitost a příjemně zvláční pokožku nohou.

Cena: 600 Kč(kosmetiku Panpuri seženete v Planet Zen).

Obruste paty

Po důsledném osušení pokožky nohou začněte s obrušováním zrohovatělé kůže pat a chodidel. Důležité je, pořídit si kvalitní pilník, nebo pemzu. Výborné nástroje mají třeba v Orly nebo v Profimedu.

Skleněné pilníky Sakury, tento nový hit pocházející z Česka se brzy stal velkou světovou novinkou. Pilníky vypadají krásně na pohled a jsou vyrobené z křemíku, díky čemuž zároveň s pilováním léčí popraskané paty a roztřepenou kůži, nebo nehty. Vyberte si hezký pilník určený na pedikúru. Budete překvapená, jak snadno se drží a pohodlně se s ním pracuje při suchém i mokrém ošetření nohou.

Cena: 270

Péče o prsty a nehty

Po hrubém opilování ztvrdlé kůže nezapomeňte ani na jemnější obroušení pokožky prstů a chodidel. Dobře vám k tomu poslouží malý kartáček na nohy. Přejeďte jím chodidla, nehty i již obroušené paty. Po kartáčku vezměte do ruky malý pilník a pečlivě jím zkraťte nehty.

Péče o nohy

Po obroušení zrohovatělé kůže nikdy nezapomeňte na zjemňující péči, která pokožku vyživí a prodlouží efekt hladkých pat. Pozornost věnujte i příjemným masážním olejíčkům, které umí zázraky, zvlášť pokud vás trápí těžké a oteklé nohy. V parném vedru města vám zase pomohou osvěžující chladivé a přípravky.

Změkčení pokožky nohou

Institut Karité Krém na nohy s bambuckým máslem, zázračné bambucké máslo je nejlepším pomocníkem v boji proti popraskaným patám a suché pokožce nohou. Tato péče chodidla vyživuje, změkčuje a je možné ji využít i k masážím nohou.

Cena: 130 Kč (seženete v Profimedu)

Panpuri Maska na nohy, přírodní maska s citronovou trávou a tea tree oilem. Po koupeli a obroušení pat ji naneste na nohy až po kolena, chvilku se natáhněte, pár minut vyčkejte a pak už si jen užívejte pocit z provoněných a lehčích nohou.

Cena: 560

Proti oteklým nohám

Clarins Huile Anti-Eau, pokud vás trápí otékání nohou způsobené teplým počasím, může vám pomoci masáž tímto odvodňujícím olejem. Svaly pořádně promasírujte a olejíček zajistí zlepšení otoků.

Cena: 1160

Rychlé osvěžení

Douglas Nails Hands Feet, chladivá osvěžující pěna ve spreji určená na rychlé osvěžení suché pokožky, velikostně se hodí do kabelky, takže na letní měsíce určitě vyzkoušejte.

Cena: 250

Proti únavě

Mama Mio Lucky Legs, spa terapie vhodná na unavené a vysušené nohy. Příjemně voní a obsahuje léčivé složky z aloe vera, řebříčku a mentolu. Hodí se hlavně po proběhaném a únavném dnu.

Cena: 570

Lak

Po vsáknutí veškerých přípravků a vysušení nehtů zakončete celé dílo hezkým zářivým lakem. Inspiraci na zajímavé laky na nehty najdete zde. Prsty od sebe nezapomeňte oddělit polštářky, budete tak mít na lakování větší klid.

Přidat komentář