Jak na domácí pedikúru

V zimě jsou nohy schované v ponožkách nebo punčochách, takže hrubší paty nebo lak na nehtech hodně z nás vůbec neřeší. S teplejším počasím ale začínáme nohy v sandálkách vystavovat a suchá kůže na patách nebo oprýskaný lak získávají nežádoucí pozornost. Dobré je zajít si po zimě alespoň jednou na pedikúru k odborníkovi. Aby ale nožky i hezké zůstaly, určitě na ně nesmíte zapomínat, jinak se suchá kůže na patách brzy vrátí. Dnes si proto řekneme, jak o nohy sama pečovat, aby vypadaly stále upraveně.

Co budete potřebovat

Samozřejmě nemusíte mít úplně vše, co zde uvádím. Důležitý je hlavně pilník na paty (ideálně skleněný), změkčující krém na paty a hydratační krém na nohy.

  • sůl do vody nebo pěnu do koupele a citron
  • pemzu nebo pilník na paty
  • vatové tampony a odlakovač
  • peeling
  • hydratační krém na nohy
  • nůžtičky na nehty
  • změkčující krém na paty
  • výživu na nehty
  • hezký lak

Lázeň pro nohy

Ze všeho nejdřív připravte nohám lázeň, aby tvrdá kůže změkla. Do horké vody nasypte koupelovou sůl nebo pěnu a pár kapek citronu, který kůži hezky změkčí. Nehty nechte namáčet 15minut a poté je pořádně vysušte. Nezapomeňte ani na místa mezi prsty, kde hrozí riziko mykózy.

Obrušování chodidel

Při obrušování se zaměřte hlavně na paty, které při chůzi dostávají pořádně zabrat.Kůži odstraňujte pomocí pemzy nebo pilníku, zapomeňte na ostré seřezávače, žiletky nebo břitvy, které mohou být v rukách laika dost nebezpečné.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Peeling nohou

Celé nohy až po lýtka pořádně promasírujte peelingový krémem, který prokrví pokožku a odstraní odumřelé buňky. K dostání jsou speciální peelingy na nohy, ale postačí vám i obyčejný tělový.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hydratace

Po peelingu celé nohy vyživte hydratačním krémem, který pokožku zvláční.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Péče o nehty na nohou

Nehty na nohou pečlivě odlakujte. Nikdy nenanášejte lak na vrstvu předchozího laku, nevypadá to pěkně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Délku nehtů upravujte buď pomocí nůžtiček, nebo kleštiček, ale vždy do rovného tvaru. Nejedná se o žádný trend, ale o praktickou záležitost zabraňující zarůstání nehtů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nehty poté natřete vyživujícím lakem (nedám dopustit na kalcium), nebo alespoň bezbarvým lakem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můžete použít i výživu na kůžičky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pro pohodlnější lakování můžete použít oddělovač prstů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně nehty nalakujte oblíbeným lakem. Ráda používám třpytivé, protože na nich není lehčí oprýskání až tak výrazné. Moji oblíbenci jsou pak od OPI.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Make-up na nohy

Pokud nemáte ráda bílou pokožku nohou, doporučila bych vám jednu vychytávku- make-up na nohy. Nemusíte se s ním bát nevzhledných skvrn jako se samoopalovacími přípravky, ale jednoduše barvu po pokožce rozetřete tak, jak se vám líbí. Bohužel se vám po umytí samozřejmě zase vrátí původní barva, ale občas vám takový přípravek může být dost užitečný. Nabízí ho třeba Sally Hansen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A máme hotovo! Úprava nožek sice chvíli trvá, ale efekt je nenahraditelný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přidat komentář