Jak na elektrizující vlasy

Rozlítané a nepoddajné elektrizující vlasy určitě zná většina žen. Nejde jim dát naprosto žádný řád a často umí potrápit v nejnevhodnější chvíli. Někdy nás elektrizující vlasy postihují dokonce dlouhodobě, což už začíná být opravdu nepříjemné. Dnes jsem si proto pro vás připravila pár tipů, jak elektrizujícím vlasům předcházet a jak tento problém řešit.

elektrizujici-vlasy

Hydratace

Na vyřešení problému s elektrizujícími vlasy z dlouhodobého hlediska hraje zásadní roli hydratace. Vlas, který zadržuje svou vlhkost totiž odolává statickému napětí daleko lépe než suchý vlas. Dávejte si pozor, abyste vlasy zbytečně nevysušovala častým mytím. Vždy ob jedno mytí proto namydlete šamponem pouze kořínky, abyste se zbavila mastnoty, a zbytek vlasů opláchněte pouze vodou. Vyberte si pečující šampon pro sušší nebo poškozené vlasy a každý týden použijte hydratační masku.

REDKEN Hydratační šampon Clear Moisture, hydratační šampon jemně čistí normální až suché vlasy, meruňkový olej vyživuje vlasy a minimalizuje elektrizování, glukosamin hloubkově hydratuje vlasy a glycerin udržuje hydrataci.

Seženete ho třeba tady.

redken-hydratacni-sampon

KÉRASTASE Vyhlazující maska pro suché a neposlušné vlasy Oléo-Relax, maska usnadňuje rozčesávání a navíc vašim vlasům dodá hebkost a lesk. Komplex olejů Nutri-Huile dodává výživu, kationtové polymery vlasy zjemňují a uhlazují, silikonové deriváty zaručují dlouhotrvající ochranu před krepatěním a elektrizováním.

Seženete ji třeba tady.

kérastase-maska-suche-neposlusne-vlasy

Sprej jako první pomoc

Rychlou pomocí proti elektrizujícím vlasům je bezpochyby antistatický sprej. Není to úplně nejznámější věc, ale většinou účinkuje opravdu slušně a pokud víte, že s vlasy tento problém máte, jednoznačně doporučuji ho vyzkoušet. Vlasy uhladí a zanechá je příjemně hebké. Zatím jsem se setkala pouze s hydratačním přípravkem proti elektrizování od Matrixu a za tu cenu se skutečně vyplatí, jeho účinnost je podle mě velmi dobrá.  Pozitivní ohlasy jsem pak slyšela i na Anti-Static Spray od Alterny.

MATRIX Zjemňující hydratační sprej na vlasy Biolage Hydrathérapie, velice lehký sprej zanechá vaše vlasy jemné a lesklé, aniž by je zatěžoval. Pomáhá předcházet krepatění a elektrizování vlasů.

Seženete ho třeba tady.

matrix-hydratacni-sprej

Iontový kartáč

Slyšela jste už o hřebenech, které při česání vyzařují ionty? Jsou to velice praktičtí pomocníci právě pro vlasy, které mají tendenci k elektrizování. Ionty totiž neutralizují náboj vlasů, což vede k jejich uhlazení. Problematické elektrizování se tedy minimalizuje a vlasy jsou po učesání výrazně jemnější. Dobré ohlasy jsem zatím slyšela například na ionizační kartáč Satin on značky Braun, ale vyrábí je i jiné značky.

BRAUN Kartáč na vlasy Satin Hair Brush, uhlazuje vlasy a dodává jim lesk, působí proti elektrizování vlasů, hladké zakončení bodlin pro minimální poškození vlasů při česání.

Seženete ho třeba tady.

kartac-na-vlasy-satin-hair-brush-ionizacni-kartac

 

 

Přidat komentář