Jak na hrubou kůži na patách

K napsání tohoto článku mě přivedla poměrně neblahá zkušenost. Chodím na cvičení, kde většinu času pobíháme bosky, na čemž by nebylo nic strašného, kdyby mě hned na první hodině nezarazilo, v jak otřesném stavu mají některé slečny chodidla. Na nenalakovaných nehtech ještě nevidím nic strašného, ale evidentně na první pohled neudržované paty u jinak upravené slečny prostě nepochopím. Dle mého názoru je potřeba se o sebe starat komplexně a nesázet na to, že když je stále ještě relativně zima, nohy nikdo řešit nebude. Sama vím, že zrovna chodidla jsou na údržbu docela náročná, stačí se jim chvilku nevěnovat a je to dost znát. Dneska se podíváme, jak je podle mě dobré se o nožky starat.

jak-na-hrube-paty

Pedikúra

Není nad profesionální ošetření a v tomhle případě to platí víc než v kterémkoliv jiném. Pokoušet se doma o větší zásah do ztvrdlé kůže by mohlo dopadnout i dost nebezpečným pořezáním, takže odstranění největších nánosů raději svěřte do rukou zkušené odbornice. Samozřejmě platí, že ne s každou pedikérkou musíte být spokojená. Sama mám i dost nepříjemné zkušenosti, kdy mě ošetření bolelo nebo naopak výsledek neodpovídal představám. Chce to zkrátka vyzkoušet toho trošku víc, vyhnout se rychlokvaškám a najít si pedikérku, která je šikovná a hlavně pečlivá.

Domácí péče

Pro udržování hladkého stavu pat je nutné pořídit si výbavu i na doma. Nejvíc se mi osvědčila kombinace škrabky a pilníku, prostě klasika, která není ve výsledku o nic horší než různé násobně dražší elektrické přístroje. Na obrázku vidíte sadu škrabky a pilníku od Essence.  Jsou sice cenově příznivé, ale pilník se neskutečně rychle zničí a škrabka je až příliš malá, takže vám je doporučit nemůžu. Naopak aktuálně používám Balea oboustrannou škrabku s pilníkem, která je skvělá.

pece-o-chodidla

Změkčující přípravky

Po odstranění staré kůže potřebují nožky něco příjemného a vyživujícího, co je zjemní a dodá jim hebkost. Ideální je vybrat si nějaký příjemný hydratační krém na nohy. O Balea krému na nohy s ureou už jsem se tu určitě zmiňovala. Stále u mě na celé čáře vede a doteď jsem se ještě nesetkala s ničím, co by zvládlo chodidla tak krásně zjemnit. Pořizuji si ho opakovaně a ani už nemám chuť v tomhle směru experimentovat, protože cokoliv jiného bylo zatím vždy jen horší.

Na nožky podle mě není  nijak zvlášť nutné pořizovat si speciální krémy za tisíce ani nejrůznější přístroje. Daleko důležitější je pravidelně si udělat čas a opravdu se patám a chodidlům věnovat. Moje výbava je v tomhle směru jednoduchá, ale naprosto dostačující. Pak už stačí jen nahodit nějaký pěkný lak a je hotovo.

Jak se o chodidla staráte vy?

2 komentáře

  • Marie 20.3.2015 at 16:42

    Ja bych se chtela podelit o zkusenost se skvelou pedikurou. Kamaradka me upozornila na zazracne samoslupovaci ponozky z koreje. Pry se po nich do tydne totalne odloupe stara ztvrdla kuze. No..pravda tukala jsem si na celo, ale nedalo mi to. Fakt pecka! A za necele dve stovky. Jen je to pekne hnusne kdyz ty platy kuze odpadavaji. U nas jsou co ja vim zatim jen k dostani v eshopu salondoma.cz pod znackou purederm nebo skinlite. Jo a bach na velikost, jsou do 40 a pak do 45 takze i pro chlapy. Manzela na pedikuru nedostanu ani parem volu a z tech ponozek byl na vetvi. Cumel u toho na hokej:D

    Odpovědět

  • Anna 29.7.2016 at 08:17

    Na tvrdé paty trpím odjakživa. Zjistila jsem, že pro mě platí jen jedno pravidlo. A to mazat a mazat. Vždy si po koupeli namažu nohy mastí na paty a mám na chvíli klid. Mám doma mast, kterou prodavají na eshopu branse, nemá nějaký konkrétní název, takže se to těžko popisuje, ale nedám na ni dopustit.

    Odpovědět

Přidat komentář