Jak na klesající oční víčka

Klesající víčka jsou častým problémem žen i mužů nejen v pozdním věku. Tato nepříjemnost se podepisuje na našem vzhledu, sebevědomí, ale bohužel i na zdravotním stavu. Přibývání přebytečné kůže tlačící na oči totiž přináší citelné bolesti a projeví se i zmenšením zorného pole a tedy zhoršením zraku. Podíváme se na tento problém blíže, rozebereme prevenci i maskování spadlých víček.

pexels-photo-179734

Čím je způsobeno padání očních víček?

Klesající víčka způsobuje především úbytek kolagenu a tedy ochabnutí kůže, vliv má ale i znečištěné ovzduší, či poškození od slunce.

Jak se preventivně bránit proti ochabování kůže očních víček?

Ideální prevencí tohoto problému jsou šetrné liftingové krémy bojující proti předčasnému stárnutí kůže. Dobrou pomocí může být také užívání kolagenových tablet, které podporují elasticitu pokožky.

Tip: Kolagen Forte s kyselinou hyaluronovou, dokáže zpevňovat vazivové tkáně pokožky, pomáhá proti jejich trhání, a tedy oddaluje pokles víček. Společně s omlazující kyselinou hyaluronovou jsou dobrou prevencí proti padání víček. Potěší vás i pozitivními účinky na vlasy, pleť a nehty.

Cena: jedno balení po 180 tabletách 730

Kosmetika napomáhající oddálení poklesu víček

Problém padání víček se s časem jen zhoršuje, je proto dobré používat kvalitní kosmetiku, která může zpomalit tento proces a zpříjemnit vám tak život.

Clinique Superdefense SPF 20 Age Defense Eye team, tento šetrný krém jemně vmasírujte do víček, pomáhá bojovat proti ochabování díky antioxidantům, najdete v něm také zpevňující složky a potěší i ochranou pře UV zářením.

Cena: 1200

Algenist Firming and Lifting Eye gel, příjemný gel, který příznivě působí na pevnost pleti, posiluje kontury očí a dodává svěží vzhled. 

Cena: 1600

Juvena Skin Energy Moisture Eye cream, citelně hydratuje a zpevňuje oční okolí.

Cena: 1000

Babor HSR De Luxe Ultimate Anti-Aging Eye cream, esencí z černé perly působí proti všem známkám stárnutí a poklesu očních víček.

Cena: 2300

Levnější varianta: Nivea Multi Active Soja, díky sojovým výtažkům pomáhá proti ochabování víček a nejednotnému tonu očního okolí. Nemá až takový efekt jako luxusní dražší varianty, ale je to příjemná levnější alternativa.

Cena: 200

Jak se zbavit spadlých víček

Pokud vás problém padajících víček potkal ještě v relativně mladém věku je bohužel pravděpodobné, že i přes kvalitní péči přípravků, nebo podpůrné kolagenové tabletky, neuniknete skalpelu. Spadlá víčka jsou totiž opravdu nepříjemná a mohou vést k neustupujícím bolestem hlavy. Přebytečné odstranění kůže vám tedy může podstatně zlepšit život. Není se čeho bát, v dnešní době je takový zákrok bezrizikový, rychlý a bezbolestný.

Plastická operace spadlých víček Blepharoplastika

Plastiku víček podstupuje stále více žen. Jedná se o chirurgické odstranění přebytečné kůže, případně tukových váčků. Celý zákrok trvá maximálně hodinu a provádí se v místním znecitlivění, nebo v celkové narkóze, podle domluvy lékaře a pacienta.  Po operaci cítíte jen minimální bolest, oči můžou mírně otékat a je nutná týdenní rekonvalescence. Nebojte se ani jizviček. Jsou opravdu malé a nepatrné, do měsíce by měly být již téměř neznatelné a do půl roku nejsou vidět vůbec. Do doby než vymizí, se dají velmi snadno zakrýt make upem. Pokud vám je pomyšlení na jizvičky nepříjemné, dá se jejich zmizení urychlit docházením na laser. Poté by měly být pryč do tří měsíců.

Cena: Přestože spadlá víčka negativně působí i na zdraví, je jejich operace proplácena pojišťovnou jen ve výjimečnějších případech.  Pokud vám ale oční víčka opravdu výrazně zasahují do zorného pole a trpíte díky tomu bolestmi hlavy, zkuste se obrátit na pracoviště, které má uzavřenou smlouvu s pojišťovnou. Zeptejte se na klinice ještě před vstupním vyšetřením, hodně chirurgů totiž smlouvu uzavřenou nemá.

Pokud jde ve vašem případě spíš o vizuální efekt, počítejte s cenou kolem 10 000 Kč za horní víčka.

Jak líčením zamaskovat spadlá víčka?

Pokud trpíte menším poklesem víček a o operaci neuvažujete, je žádoucí naučit se pár triků, díky kterým nemusí být spadlá víčka tolik patrná.

1)Pořiďte si kleštičky na řasy, pomůžou vám oči víc otevřít a tím zamaskovat přebytky kůže.

2)Kvalitní řasenku aplikujte na řasy ve dvou vrstvách a nebojte se vynechat řasy spodní. Pokud zvýrazníte jen horní, budou vypadat výraznější a odpoutají pozornost od víček.

3)Barva stínů by měla být kontrastní k barvě očí a kožní přebytky musí být vždy vystínované nejtmavší barvou z palety.

4)Nezapomeňte ani na úpravu obočí a jeho dostínování tužkou.

Tip na líčení maskující spadlá víčka

1)Světlým rozjasňovačem prosvětlete vnitřní koutky a oblast pod obočím.

2)Nejtmavším stínem z palety vytvořte u vnějších koutků trojúhelník tak, aby byla pečlivě vymalovaná veškerá přebytečná kůže víček.

3)Tužkou o něco tmavší, než je barva stínů, vymalujte horní linku, spodní linku udělejte jen velmi jemnou, nebo ji úplně vynechejte.

4)Natočte řasy kleštičkami a přidejte na horní řasy několik vrstev maskary. Spodní řasy vynechejte, nebo projeďte jen velmi málo. Pro větší efekt otevřených očí přilepte umělé řasy, nebo alespoň trs do vnějších koutků.

1 Comment

Přidat komentář