Jak na konturování podle typu obličeje

Konturování je oblíbeným způsobem ke korigování tvaru obličeje. Málokdo má ideálně oválný tvar tváře, spíše se potýkáme s nejrůznějšími odchylkami, takže nám nezbývá, než si líčením trochu vypomoct. Právě díky konturování můžete velmi hezky jakékoliv nesrovnalosti potlačit a vyzdvihnout, co je na vašich rysech pěkné. Dnes se podíváme, jak konturovat nejběžnější typy obličeje.

jak-konturovat-oblicej

 

Konturovací bronzer

Ke konturování se nejčastěji používá matný bronzer nebo pudr. Měl by mít hnědou barvu, o pár odstínů tmavší, než je vaše pleť. Vybrat ideální odstín není jednoduché a pokud nemáte zkušenost, určitě si nechte poradit.Můžete se řídit pomůckou, že by ideální přípravek měl simulovat na vaší tváři něco jako stín. Proto musí být matný, tedy by neměl odrážet světlo. Jeho podtón je pro většinu lidí ideální studený, ne do oranžova, ale spíše trošku do šeda. Teplejší podtóny sluší pouze nazlátlému typu pleti.

Korektor a rozjasňovač

Konturovací bronzer má na vaší tváři některé oblasti potlačovat, případně prohloubit. Jako kontrastní přípravek je proto třeba použít něco, co naopak zvýrazní  části obličeje, které mají vystupovat. K tomuto účelu se používá buď světlý korektor, případně rozjasňovač, nebo ideálně kombinace obou těchto přípravků. Jak na rozjasňovač už jsem si objasňovali v jednom z předchozích článků.

Jak se konturuje

Nejběžnější způsob klasického konturování spočívá v tom, že nanesete bronzer pod lícní kosti, do míst, které se prohloubí, když vtáhnete tváře. To je také ideální způsob konturování pro oválný obličej, který má dokonalý tvar. Pokud chcete konturovat propracovaněji, běžně se bronzer nanáší i po stranách čela k linii vlasů, případně i pod hranu dolní čelisti. Jde vlastně o tvar dvou číslic 3. Případně můžete bronzer nanést i po stranách nosu pro jeho zúžení.

Korektor a rozjasňovač se naopak nanáší spíš do středu obličeje. Konkrétně doprostřed čela , pod oči, kde ho můžete protáhnout malinko dolů – až na tváře, doprostřed na hranu nosu, nad horní ret a na bradu.

Je důležité zdůraznit, že konturování by mělo být nenápadnou záležitostí, tedy je nutné všechny přechody pečlivě rozmazat a k tomuto účelu používat kvalitní štětce.

konturovani-podle-typu-obliceje

Konturování kulatého obličeje

Kulatý obličej jedním z nejběžnějších typů tváře. Právě konturováním lze tento typ obličeje velmi pěkně a přitom nenápadně vylepšit. Samozřejmě můžete využít i klasický způsob konturování, který jsem popsala výše. Pokud ale chcete obličej opticky protáhnout, musíte postupovat malinko jinak. Konturovacím přípravkem v tomhle případě výrazněji zužte obličej po stranách, od čela až po ostřejší konturu po stranách tváří, jak vidíte znázorněno na obrázku. Výsledkem bude štíhlejší dojem obličeje. Dejte si jen skutečně pozor, aby byl bronzer dobře rozetřený a nevytvářel ostré přechody. Rozjasňovač naneste na lícní kosti, čelo a bradu.

Konturování hranatého obličeje

U hranatého obličeje je problémem poměrně výrazná spodní čelist a ostré čtvercové rysy, které se snažíme konturováním zjemnit. V tomhle případě se soustřeďte na konturování spodní čelisti, kterou přejeďte bronzerem, tak aby působila opticky méně výrazná. Stejně tak bronzerem zužte po stranách výrazné čelo tohoto typu obličeje. Hranatý obličej se hezky zjemní  i použitím tvářenky. Rozjasnění i u tohoto obličeje soustřeďte na lícní kosti, čelo a bradu.

Konturování srdcovitého obličeje

Srdcovitý nebo také trojúhelníkový obličej je nejširší v oblasti čela, kam by se také mělo v tomhle případě soustředit konturování. Čelo z obou stran bronzerem zužte a stejně tak potlačte i širší část tohoto obličeje v oblasti spánků. I u tohoto typu obličeje naneste světlejší rozjasňující přípravek na čelo a bradu.

Konturování dlouhého obličeje

Dlouhému obličeji se někdy přezdívá i koňský a nepatří zrovna mezi nejběžnější typy tváře. Oproti předchozím obličejům se v tomto případě tvář nemusí zúžit ale zkrátit. Tmavší konturovací přípravek se proto nanáší k linii vlasů na čele a na konec brady.

Přidat komentář