Jak na lámavé a křehké nehty

Hezké a upravené nehty doplňují celkový vzhled, dodávají rukám na půvabu a eleganci. Naopak okousané a ulámané nehty pokazí sebehezčí outfit. Člověka ihned pasují na zanedbaného, přestože zbavit se tohoto problému není tak snadné, jak se zdá a boj proti lámavým nehtům může zabrat delší čas. Podívejte se na tipy, které vám k hezkým nehtům pomůžou.

jak-na-lamave-krehke-nehty

Pilník

Lámavé nehty se musí pilovat. Určitě ne okusovat, otrhávat a ani stříhat. Pilníkem vytvoříte dokonalou oblinku nehtu a tak se zamezí dalšímu zatrhávání, které hrozí při stříhání. Nehet se tímto způsobem postupně zpevňuje. Existují i speciální pilníky určené právě lámavým nehtům, které již seženete v každé drogerii.

Výživa

Pokud ani pečlivé udržování nehtů pilníkem nemá na jejich kvalitu vliv, zřejmě nehtům něco chybí. Nedostatek vitaminů se projevuje třepením, křehkostí a záděrami. Pro takové případy určitě zkuste vitamin B, křemík nebo zinek, také je již vyvinuto velké množství různých tabletek, které obsahují ideálně namíchané vitaminy a další látky podporující kvalitu nehtů. Většinou vás takové tabletky potěší i pozitivním vlivem na vlasy a pokožku. Pokud už o koupi uvažujete, nešetřete a vyberte si produkt s kvalitními recenzemi.

Starlife Silica Star 60 kapslí, extrakt přesličky rolní obsahuje kyselinu křemičitou, která úspěšně napomáhá podporovat ukládání vápníku do tkání a tím podporuje zdraví nehtů zubů i vlasů.

Seženete ho třeba zde.

Simply You Donna Nails, díky současnému působení čtyř aktivních komplexů zpevňuje slabé, lámavé a třepící se nehty, omezuje tvorbu záděrek, výskyt bílých skvrn, rýhování a lámavost nehtů a zvyšuje odolnost proti plísňovým infekcím.

Seženete ho třeba zde.

Zpevnění

Proti lámání můžete chránit nehty i zpevňovači v podobě ochranných výživ. Podpoří růst, dodají hydrataci a nehty zaručeně posílí. Nevýhodou je, že po dobu užívání kúry je nutné vynechat lakování nehtů. Po měsíci se vám ale odříkání vyplatí ve formě viditelně zpevněnějších drápků.

La Chévre Zpevňující výživa nehtů s levandulí, zpevňující výživa nehtů vyvinutá speciálně pro suché, křehké, jemné, slabé a lámavé nehty navrací pevnost a podpoří růst. Během 30 dnů jsou nehty jako vyměněné.

Seženete ji třeba zde.

Mavala  Dvoujfázový přípravek na posílení křehkých nehtů Nail Shield, tenká nylonová vlákna vytvoří na povrchu nehtu ochrannou vrstvu, která působí i během růstu nehtů a povrch dokonale vyhladí.

Seženete ho třeba zde.

Lakování

Pokud zrovna nepoužíváte zpevňovač, u kterého je lakování po měsíc zakázáno, vůbec nevadí, když nehty nalakujete. Je ale nutné držet se jedné zásady. Pod jakýkoliv lak vždy použijte speciální podkladový lak pro lámavé nehty. Jinak by výrazné barevné laky mohly vaše nehty poškodit. S podkladovým lakem se ale nemáte čeho bát a nalakované vrstva působí naopak jako zpevnění.

Avon Revitalizační podkladový lak Nail Experts, díky ženšenu a guaraně posiluje nehty, stimuluje jejich růst a chrání před pigmenty svrchního laku.

Seženete ho třeba zde.

Ochrana

Je možné, že vám kvalitu nehtů každodenně kazí špatné mýdlo nebo nevhodná ochrana při mytí saponáty. Při jakékoli práci s těmito látkami tedy používejte rukavice a pokožku rukou i nehty mastěte krémy nebo oleji.

7 Comments

 • Gabina 6.9.2012 at 09:44

  Velmi
  pěkný článek, jen bych k tomu pilování ráda připomněla, že je důležité pilovat
  nehet vždy jen jedním směrem, jinak se vám i ten nejzdravější drápek stejně
  roztřepí. A ty tabletky Donna nails,
  které v článku doporučujete, mám vyzkoušené a určitě můžu taky doporučit. Brala
  jsem je na ozdravení zničených nehtů po gelovkách
  a moc mi pomohly.

  Odpovědět

 • Karol 8.10.2012 at 22:36

  Dobrý den, díky za příspěvek a za tip:)

  Odpovědět

 • Michaela Hanžlová 10.10.2012 at 19:55

  super příspěvek

  Odpovědět

 • Hanka 13.11.2014 at 10:47

  Já jsem lámavé a třepící se nehty vyřešila Donnou Nails, beru jí už nějaký ten pátek a nehty se mi tolik netřepí, nelámou a dokonce odrostli bílé skvrnky a neobjevili se nové.

  Odpovědět

 • Michalka 17.4.2017 at 17:12

  Holky já vyzkoušela kde co, jedla jsem různé doplňky stravy, kupovala si zpevňující laky, jedla jsem zdravě… Bohužel mé nehty stále vypadaly příšerně. Teď beru Forcapil. Je to snad jediný přípravek, který mi opravdu pomohl.

  Odpovědět

 • Denisak 19.4.2017 at 10:13

  Ten jsem brala po porodu, když mi padaly vlasy. 🙂

  Odpovědět

 • Marticka 10.7.2018 at 13:20

  Cauky, sepsala jsem naprosto vse, co oslabuje vase nehty a muze za jejich lamavost a taky projevy jinych nemoci, ktere zmeny a deformace na nehtech mohou signalizovat.. Clanek zde — https://www.slimming.cz/lamave-nehty/

  Odpovědět

Přidat komentář