Jak na líčení podle tvaru očí

Každé oči jsou jedinečné. Velké, malé, modré, zelené, možností je nepřeberně. Těžko lze tedy říct, že nějaké  líčení bude sedět každému, vždy je potřeba vzít v úvahu vlastní dispozice a trochu se jim přizpůsobit. Naučit se znát, co sluší právě vašim očím, je základem úspěchu. Nejde ale jen o barvu, velký vliv má i samotný tvar očí. S trochou rozvahy pak lze velmi pěkně podtrhnout, co je na vašich očích hezké a naopak se vyvarovat krokům, které by vám mohly zbytečně uškodit. Dnes si popíšeme líčení pro několik základních typů očí, u kterých je make-up dobrou pomůckou pro korigování jejich tvaru.

liceni-podle-tvaru-oci

Pomůcky

Při optickém upravování tvaru očí se pracuje hlavně s efektem rozzáření a stínu. Zvýraznění dosáhnete pomocí světlého třpytivého stínu. Světlý stín oblast, kam ho naneste, opticky zvětší a zvýrazní. Naopak k potlačení určité partie se hodí matný tmavší stín v odstínech hnědé nebo šedé. Další nezbytností je řasenka, oční linky a u většiny tvarů očí nešlápnete vedle ani s umělými řasami.

tvar-oci-make-up

Oválné mandlové oči

Oválné oči, které se podobají mandlím, jsou považované za nejdokonalejší možný tvar očí. V tomto případě se není třeba nijak držet při zemi a právě majitelky těchto očí se nemusí bát experimentů se stíny. Bude vám slušet kouřové stínování ale i sexy kočičí linky.

Zapadlé malé oči

Malé zapadlejší oči jsou celkem běžným jevem, s kterým si jde právě pomocí líčení dobře poradit. Pro malé oči se hodí hlavně světlejší barvy stínů. Světlým rozjasňujícím stínem rozzařte pohyblivé víčko a oblast pod obočím, do očního záhybu aplikujte trochu tmavší stín. Pomůže vám i zvýraznění řas nebo aplikace umělých trsů.

male-zapadle-oci

Vypouklé velké oči

S líčením větších očí nebývá příliš problém, přesto pokud vám přijdou vaše oči až trochu moc vypouklé, můžete jejich tvar trochu upravit. Zkuste použít tmavší matný stín na pohyblivé víčko a směrem nahoru ho důkladně rozmazat do ztracena. Slušet vám bude výraznější oční linka na horním víčku i tmavá vnitřní linka. Nemusíte se bát ani aplikace umělých řas.

velke-vypoukle-oci

Oči blízko u sebe

Oči posazené trochu moc u sebe, jsou běžným nešvarem, který líčením snadno zamaskujete. Důležité je hlavně použít světlý rozjasňující stín do vnitřních koutků očí. Do vnějšího koutku poté můžete aplikovat tmavší stín. Stejně tak řasy zvýrazněte hlavně ve vnějších koutcích a i oční linka by měla být ve vnějším koutku nejvýraznější, zatímco ve vnitřním koutku úplně chybějící nebo jen nepatrná.

oci-blizko-u-sebe

Oči daleko od sebe

Pokud máte oči hodně daleko od sebe, použijte jednoduchý trik. Tmavší stín aplikujte do vnitřních koutků očí a následně co nejlépe rozmazejte směrem dovnitř, aby nevznikal násilný přechod. Řasy zvýrazněte ve středu a ve vnitřním koutku, linku veďte od vnitřních koutků očí a nedotahujte až úplně do vnějšího koutku. Ani v tomhle případě nic nepokazíte umělými řasami.

oci-daleko-od-sebe

Vnější koutky očí směřující dolů

Tomuto tvaru očí sluší natočené a ve středu očí co nejvíc zvýrazněné řasy spolu s linkou, která se před vnějším koutkem nepatrně zvedá. Tmavší oční stín aplikujte do očního záhybu, naopak se tentokrát vyhněte světlé barvě ve vnitřních koutcích.

koutky-oci-smerem-dolu

 Spadlá víčka

Spadlá víčka postupem času v různě výrazné formě čekají na každého. Naštěstí se líčením dají dobře korigovat. Pod obočí, na pohyblivé víčko a do vnitřních koutků očí aplikujte světlý rozjasňující stín. Naopak na samotná spadlá víčka aplikujte stín tmavší a pořádně rozmazejte. Oči opticky otevřete také natočením a zvýrazněním řas.

spadla-vicka

Pokud nemáte nějakou výraznou vadu ve tvaru očí, určitě není nutné se v líčení nějak omezovat. I s malýma a zapadlýma očima je prostě někdy chuť na tmavé stíny a stejně tak majitelky velkých očí by se určitě nenechaly úplně ochudit o paletu světlých zářivých barviček. Přesto pokud máte ve tvaru očí nějakou drobnou odchylku, neztratí se vám povědomí o tom, jak ji co nejlépe zamaskovat.

Přidat komentář