Jak na půlměsícové nehty – foto-návod

Pokud hledáte zajímavou úpravu nehtů, kterou není příliš náročné vytvořit a neuvidíte ji na rukách každého, určitě se vám zalíbí půlměsícové nehty. Můžete si je tímto způsobem lakovat nejrůznějšími barvičkami a vytvořit si tak nehty, které se hodí pro každou příležitost. Navíc při správném výběru barevné kombinace můžete své drápky opticky prodloužit. Stačí jen půlměsíček blízko nehtového lůžka nalakovat světlou barvou a druhou barvu vybrat tmavší. Právě kvůli tomuto efektu jsem zvolila modrou a zlatou.

Příprava

Potřebovat budete dva barevné laky, bezbarvý lak pro závěrečný lesk, podložku a šablonky na francouzskou manikúru. V horším případě lze místo nich použít i izolepu, ale efekt nebude tak precizní. Šablonky seženete v kterékoliv drogerii většinou kolem 30 Kč. Nezapomeňte také připravení kůžiček u nehtů, které by měly být dobře zastrčené a při lakování nepřekážet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lakování prvním lakem

Ze všeho nejdřív nalakujte nehty prvním z barevných laků. Já vybrala modrý od Catrice. Po nalakování nechte lak úplně zaschnout.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přilepení šablonek

Po zaschnutí laku nalepte na všechny prsty šablonky. Lepte je blízko nehtového lůžka vykrojenou částí směrem k prstu, tak aby vám zůstal nezalepený malý půlměsíček na začátku nehtu.  Přečuhující části šablonek oblepte kolem prstů a všechny pečlivě uhlaďte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lakování druhým lakem

Poté co se ujistíte, že všechny šablonky správně drží, vymalujte malý půlměsíček ohraničený šablonou druhým lakem. Pokud máte kratší nehty, měla by být barva, kterou použijete světlejší než barva, která přijde na zbytek nehtu. Já jsem použila zlatou. Šablonku dejte po nalakování z nehtu pryč, ještě než lak úplně zaschne. Jinak by se mohlo stát, že se k ní lak příliš přilepí a strhnete ho spolu s ní. Po odlepení šablonky nechte lak úplně zaschnout.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Závěrečná úprava

Na závěr přelakujte nehty bezbarvým lakem, který jim dodá lesk. Nabarvenou kůžičku můžete otřít třeba olejovými tyčinkami, nebo odlakovačem v peru. Pokud se vám povede nehty pěkně nalakovat, výsledek by měl vypadat stylově, elegantně a nehty by měly být opticky mírně delší.

A je hotovo!

 

Přidat komentář