Jak na rozmazané oční stíny

Určitě sama znáte pocit naprostého zmaru, když si pořídíte nové a samozřejmě pořádně drahé oční stíny a po pár hodinách vás při pohledu do zrcadla čeká zděšení ve formě barevných vrásek, které pořádně zdůrazní každý oční záhyb. Takže se nabízí pár zásadních otázek. Dá se s rozpíjením stínů vůbec něco dělat? Existují stíny, které na očích opravdu drží? Dnes se podíváme na několik praktických tipů, které vám s tímto problémem pomohou.

Odmaštění

Bez řádné přípravy se oční stíny po několika hodinách rozpijí u každého. Je tedy dobré, věnovat pár minutek navíc přípravě, která může životnost stínů znatelně prodloužit. Velmi důležitou a často opomíjenou částí přípravy je právě odmaštění víčka. Úplně dostačující je přejet prostor očí vlhčeným ubrouskem a zbavit tak oblast přebytečného mazu.

Podkladová báze

Právě proti rozpíjení stínů bojují podkladové báze, které brání rozmazávání a několikanásobně prodlužují výdrž líčení. Pokud víte, že se stíny tento problém máte, je báze určitě dobrým řešením. Nanáší se po odmaštění víček a stíny se na ní aplikují až po jejím úplném vpití do pleti. Bází existuje celá řada a většina kvalitnějších funguje obstojně.

ARTDECO Báze pod oční stíny, báze pod oční stíny s příjemně krémovou a výživnou texturou, vhodná pro všechny typy očních stínů.

Pořídíte ji třeba tady.

 

ARTDECO Minerální báze pod oční stíny, minerální báze pod oční stíny pro neuvěřitelně dlouhou trvanlivost jakýchkoliv očních stínů. Je bez parabenů a parfemace.

Pořídíte ji třeba tady.

 

Které stíny se nerozpíjí

Nejde říct, že by existovaly stíny, které vydrží na očích celý den bez úhony. Samozřejmě některé jsou lepší než jiné.  Obecně lze konstatovat, že k rozpíjení mají větší sklon stíny krémové, které se do vrásek slijí rychle a snadno. Klasické nebo sypké stíny jsou poté o něco odolnější. A samozřejmě roli hraje také kvalita stínů, většina dražších by měla vydržet více než kousek z drogerie. Nejlepší je samozřejmě vyzkoušet výdrž stínů ještě před jejich koupí.

Tip: Zajímavou novinkou jsou oční stíny, které již v sobě mají obsaženou bázi a vydrží tak podstatně déle než stíny obyčejné.

LA ROCHE POSAY Duo oční stíny s fixační bází Respectissime, oční stíny s fixační podkladovou bází, díky které stíny drží až 8 hodin. Jsou vhodné i pro citlivé oči.

Pořídíte je třeba tady.

Jak se nalíčit, aby stíny vydržely

Pokud se chystáte na delší akci a potřebujete, aby líčení očí něco vydrželo, nepodceňte přípravu. Oči samozřejmě odmastěte ubrouskem a aplikujte na víčka podkladovou bázi. K líčení zvolte stíny, s jejichž výdrží již máte dobrou zkušenost. Doporučuji použít pouze jeden odstín stínů. Dosáhnete tak lepšího výsledku, než při použití tří barev, které se po pár hodinách slijí v jednu neurčitou.

 

Co dělat při rozpití stínů

Někdy se stane, že se i přes důslednou přípravu stíny do záhybů slijí. V takovém případě se musíte se vzniklými barevnými vráskami rychle vypořádat. Ideální je použít k tomuto účelu vatovou tyčinku. Určitě nezkoušejte stírat stíny z víček prsty. Rozmazání tím jen zhoršíte. Tyčinkou naopak jednoduše poťupkujete záhyby a snadno tak odstraníte přebytečné stíny.

Přidat komentář