Jak na rybí cop – návod a fotky

Rybí cop je účes, který si v dnešní době získal velkou oblíbenost.

Vypadá zajímavě a je tak elegantní obměnou klasického pleteného copu. Určitě na něj také najdete větší množství návodů. Když jsem se ale snažila při prvních pokusech najít návod sama, docela mě překvapilo, že ani z videí na youtube to nebylo úplně snadné. Cop sice autorky vytvoří krásný, ale poznat jak k němu dospěly, je už horší. Rozhodla jsem se proto udělat přehledný návod pro všechny, kteří nemají pletení zrovna za svou nejsilnější stránku. Chtěla bych také poděkovat své kamarádce, která mi na tohle focení svoje kadeře propůjčila. Doufám, že vše dobře pochopíte a rybí cop si zkusíte vytvořit.

Co budete na rybí cop připravovat

Určitě byste měla mít alespoň jednu gumičku. Ideální jsou ale dvě, cop se pak daleko lépe vytváří. Podle potřeby si můžete připravit i pár sponek, u sestříhaných vlasů tak cop lépe zafixujete.

Postup vytvoření rybího copu

1) Pokud budete rybí cop tvořit sama, je určitě nejjednodušší plést ho na straně hlavy. Sčesejte si tedy všechny vlasy na jedno rameno, zafixujte je gumičkou a pročesejte.

vytvořte culík na straně hlavy

Gumičku v tomto kroku můžete samozřejmě vynechat a začít plést bez ní, ale to mi přijde trochu obtížnější. Doporučuji proto vlasy svázat obyčejnou gumovou gumičkou, kterou můžete po upletení celého copu i rozstřihnout (upletený cop pak již bude držet i bez ní). Pokud máte sestříhané vlasy a některé tedy nejsou dostatečně dlouhé, abyste je mohla svázat na straně do culíku, nenápadně je upevněte vzadu na hlavě sponkou.

2) Vlasy byste teď měla mít svázané do culíku na jedné straně hlavy. Celý culík si rozdělte na dvě pokud možno stejně velké části.

culík rozdělte na dva stejné prameny

3) Z jednoho z těchto velkých pramenů vytáhněte na straně malý pramínek. Já jsem začala vytažením pramínku nejdříve z pravého pramenu.

z jednoho pramene vytáhněte na straně malý pramínek

4) Vytažený malý pramínek z pravého pramenu jednoduše přendejte do pramenu levého, kde si ho přidržte, aby se nevrátil na původní místo.

tento pramínek přesuňte do druhého pramene

přesouvání pramínku

přesunutý pramínek přidržujte na míste

5) Pokračujte opět vytažením malého pramínku tentokrát ale ze strany levého pramene.

vezměte pramínek na straně tentokrát levého pramene

6) Tento pramínek z levého velkého pramene přesuňte do pravého velkého pramene a opět obě části přidržte, aby se pramínky nevracely na původní místo.

pramínek budete přesouvat do druhého pramene

přesouvání pramínku

přesunuté pramínky tvoří překřížení

7) Přesunutím obou malých pramínků z velkých pramenů by vám mělo vzniknout překřížení.

přesunuté pramínky mírně utahujte, aby bylo překřížení patrné

To je vlastně již první část rybího copu a dále pokračujete stále stejně. Takto překřížené pramínky vždy mírně utahujte. Na fotkách často vidíte, že prameny moc nepřidržuji. Je to kvůli focení, normálně je určitě lepší mít oba prameny stále v rukou, aby se vám pletení nějak nerozjelo.

8) Dál se již plete stále stejně. Opět vezmete malý pramínek na straně pravého pramene, přesunete ho do pramene levého a přidržíte. Poté zase vezmete malý pramínek na straně levého pramene, přesunete do pramene pravého a přidržíte. Takto stále stejně překřižujete pramínky, až vám začne vznikat charakteristické prokřížené zapletení rybího copu.

v přehazování pramínků ze strany na stranu pokračujete dál úplně stejně

dál pletete stále stejně

10) Dopletený cop zafixujte gumičkou. Pokud jste jako první na přidržení copu použila obyčejnou gumovou gumičku, můžete ji přestřihnout. Cop bude držet i bez ní, úplně mu stačí gumička na konci.

mírně ležérně povolený rybí cop

Hotový rybí cop

Rybí cop je podle mého názoru moc hezký účes, který nabízí nespočet variant a můžete si tak s ním velice pěkně vyhrát. Vůbec nevadí, že zapletení není perfektní, tenhle cop se nosí klidně trochu ležérně povolený, jak vidíte na fotce. Nebo můžete některé zapletené pramínky ze copu lehce vytahat a vytvořit tak rozvernější sexy účes, který je oblíbený mezi celebritami. Pletení copu není příliš těžké, když víte jak na to. Doufám, že je návod dostatečně jasný a rybí cop někdy vyzkoušíte.

12 Comments

Přidat komentář