Jak na samoopalovací přípravky

Pokud nemáte příležitost opálit se přirozeně a nechcete se vystavovat rizikovému solárku, jsou nasnadě samoopalovací přípravky. Jejich správný výběr však není snadný a přehmat může způsobit nepříjemnosti. Podíváme se tedy dnes na kvalitní prostředky a osvětlíme, jak správný přípravek vybrat.

Jak vybrat samoopalovací přípravek?

Výběr kvalitního samoopalovacího přípravku je skutečně umění. Musíte se zaměřit především na tři hlavní problémy.

Většina samoopalovacích přípravků špiní prádlo. Jedná se hlavně o krémy nebo mastnější spreje. Ideální je tedy pořídit si suchý sprej nebo gel, u kterých by vás tato záležitost neměla tolik obtěžovat. Vždy proto nechte přípravek po aplikaci dostatečně zaschnout. Přesto se ale občas s nějakým menším zašpiněním smířit musíte.

Dalším, ještě poněkud větším problémem je to, že naprostá většina samoopalovacích přípravků zabarvuje pleť do žluta. Přirozenější barvu dodávají přípravky se samoopalovací složkou Erythrulose, která po smíchání se samoopalovacím základem dodává ideální nahnědlou barvu, navíc zaručuje delší a rovnoměrné opálení. Kosmetiky s tímto složením ale není mnoho.

Nemenším problémem je také dělání fleků. V tomto ohledu jsou nejhorší spreje, u nichž je stejnoměrná aplikace nejobtížnější, hodí se proto spíš pro ty, kteří už mají nějaký základ opálení.  Světlejší typy by se měly ze začátku sprejům vyhnout a dát si pozor na rovnoměrné roztírání.

Vyvážit všechny problémy při výběru přípravky je obtížné, je opět většinou třeba zkoušení a hledání, než si najdete přípravek, který vám bude vyhovovat.

Tipy na kvalitní samoopalovací přípravky

Níže uvedené přípravky mají kvalitní složení, které obsahuje Erythrulose a tedy nezabarvují do žluta. Jsou kvalitně hodnoceny i díky minimálnímu dělání fleků a špinění.

Sisley samoopalovací gel č. 2 pro tmavší odstín pleti (Self Tanning Gel 2),  doporučuji dvojku i pro světlou pleť, protože pokožka pak vypadá přirozeněji nahnědle. Je to kvalitní produkt, opálení je skutečně velmi pěkné.

Cena: 2700

Clarins samoopalovací pěna na obličej (Instant Smooth Self Tanning), opět přípravek u kterého se nemusíte bát zažloutnutí. Pěna je lehoučká a hezky se roztírá. Za mě jeden z nelepších samoopalovacích produktů.

Cena: 850

Matis Paris Samoopalovací gel na obličej Réponse Soleil (Self Tanning Gel For Face), tento přípravek barví do opravdu hezké hnědé. Výsledek se dostavuje rychle, dávejte proto pozor na pečlivé rovnoměrné rozetření.

Cena: 600

 

Levnější varianta

Lavera Samoopalovací mléko, u tohoto přípravku je velké plus naprosto přírodní složení. Hodí se proto i pro velmi citlivou pleť a také z něj nezežloutnete. Dávejte si ale pozor na důkladné zaschnutí mléka, trochu barví.

Cena: 350

Jak aplikovat samoopalovací přípravek?

1)Celá aplikace přípravku by měla začít kvalitním peelingem, což zajistí odstranění odumřelých buněk a tedy povrch pleti bez nerovností, které by mohly přivodit nerovnoměrné opálení.

2)Poté naneste vrstvu výživného krému, který pleť hydratuje a sjednotí, takže se bronz lépe rozetře.

3)Počkejte, než se hydratační přípravek vstřebá, následně pleť ještě pro jistotu zlehka přejeďte papírovým kapesníčkem, aby se jakákoliv voda nebo mastnota odstranila.

4)V závěrečné fázi, ať už máte samoopalovací sprej, krém, gel, nebo mléko, si vždy dejte záležet na rovnoměrné aplikaci a pečlivém rozetření. Sprejem stříkejte ze vzdálenosti 30 cm, krémové přípravky aplikujte v menším množství a věnujte pozornost přechodům mezi tváří a ušima, či krkem.

5)Vyhněte se oblastem, kde máte hrubší kůži, nebo aplikujte přípravku jen velmi málo. Těmito oblastmi myslím kolena, lokty, nebo klouby na rukou. Přípravek se totiž na hrubou kůži lépe chytá a tyto místa by tak mohly být opálenější než zbytek těla. Dejte pozor také na krk, kde se často dělají fleky, nejlepší je asi ho úplně vynechat a jen mírně přetřít hranu čelistí dolů, aby nebyl přechod z tváře tak znatelný.

6)Na konec si vydrhněte ruce, pokud jste jimi přípravek aplikovali a zkontrolujte, zda nemáte barvu i v obočí, pokud ano, opatrně místo vyčistěte vatovými tampony. Jestliže se vám někde přece jen flíček udělal, ve sprše ho vydrhněte ručníkem.

 

Přidat komentář