Jak na silnější, objemnější a hustší vlasy

Jako plnoprávná členka klubu “jemných vlasů” plně rozumím touze po silné, objemné a husté hřívě. Nechápejte to špatně, určitě bych našla i nějaké výhody plynoucí z toho, že mám na hlavě pár jemných chlupů – vysoušení foukáním je hotové v cuku letu, nebolí mě hlava z tíhy hustých kadeří a netahám kusy porosty ze sprchového odtoku. Ale jestli mám být upřímná, za hustou, bujnou a nezkrotnou hřívu bych to všechno z fleku vyměnila. Kvůli téhle mé posedlosti hustými prameny jsem vyzkoušela snad každý trik pro objem, který existuje.  A musím bohužel konstatovat, že 90% z nich je úplně k ničemu. Pokud vás zajímá těch zbývajících 10%, které zvládnou zplihlé jemné vlasy proměnit v nadýchané lokny, čtěte!

Myjte vlasy chytře!

Poklud jde o mytí vlasů, vyhněte se silikonům a sulfátům. Přechodně tyhle složky sice můžou vytvořit dojem hustého účesu, ale z dlouhodobého hlediska vlasy obalují a zatěžují. Koukejte proto pečlivě do složení a pořiďte si kosmetiku pro objem, která bude dostatečně šetrná. Pokud hledáte šampon a kondicionér bez sulfátů, moje doporučení má třeba značka Pureology. Je známá kvalitním složením, které čistí a upravuje křehké vlasy díky proteinům bez drsných chemikálií.

Investujte do stylingových výrobků

Tohle je jasná a samozřejmá rada. Přesto ji raději opakuji ještě jednou. Správná volba stylingových výrobků, které jsou speciálně navrženy tak, aby zvyšovaly objem, může mít na jemné vlasy skvělý efekt. Nebojte se ani suchých šamponů, pěn a sprejů určených pro větší objem. Určitě mezi nimi najdete své favority, které vám pomůžou.

Rychlý objem? Vlny!

Pro expresní dodání objemu si pořiďte kulmu na vlasy. Případně se pusťte do vlnek žehličkou. Nakulmované vlasy vypadají objemnější, takže je to rychlý a efektivní způsob pro pořádnou hřívu. Stejně tak fénovat se naučte do pořádného objemu.

Jednou týdně pokožku vyčistěte do hloubky

Objemové přípravky na vlasy jsou úžasné, o tom žádná. Jedinou ( ale docela zásadní) nevýhodou je, že některé jejich složky mají tendenci usazovat se na pokožce hlavy i v délkách. Týdenní hluboké očistění pomocí čisticího šamponu pomůže zbavit se jakýchkoli odolných zbytků produktu. Kromě objemového šamponu proto patří do vaší sbírky i šampon čistící.

Přehoďte pěšinku

Nejrychlejším způsobem dodání objemu je přehození pěšinky. Jednoduše přetočte vlasy na opačnou stranu, než jak je máte obvykle posazené. Ke kořínkům přidejte trochu prášku na objem a zlehka zafixujte trochou objemového laku.

Permanentní zahuštění vlasů

Zahuštění vlasů prameny na prodlužování určitě není pro každého. Pokud máte hodně jemné vlasy, mohly by být spoje od umělých pramínků vidět. Stejně tak clip-in vlasy by vám mohly vaše vlastní vlasy příliš zatížit. Pokud se ale zahuštění provede velice citlivě, na doplnění se chodí často a stav vlasů se stále kontroluje, je i tohle možná cesta.

Odbarvěte to!

Texturu vlasů je možné změnit chemickou úpravou. Pokud jsou tedy vaše vlasy zdravé, ale extra jemné, možná vám může paradoxně prospět to, že je trochu “poškodíte” nějakou úpravou. Třeba takový melír může výrazně změnit strukturu vlasů, takže budou jednotlivé melírované vlasy silnější a výsledný dojem z vlasů bude hustší.

Fungují tablety na růst vlasů?

Některé kvalitní tablety vám mohou pomoct. Nečekejte ale, že vám z ničeho nic začne růst afro. Změny jsou spíš menší. Vyplatí se pořídit si něco s obsahem železa, biotinu a obecně vitaminu B, za což vám kadeře určitě poděkují.

Pokud si s vašimi jemnými vlasy opravdu nevíte rady a nic nezabírá, zkuste zajít na trichologii, k lékaři, na kožní a svůj problém řešte.

 

Přidat komentář