Jak na suchou pokožku – tip na přípravek

Vysušená pokožka těla určitě není nic příjemného – ať už se jedná o nohy nebo ruce. Pokud na sušší pokožku trpíte, nebývá lehké se tohoto problému zbavovat. Chce to stálou péči a trpělivost, přesto někdy ani tohle nevede k efektu, jaký by se vám zamlouval. V dnešním článku bych ráda zopakovala několik zásad péče o suchou pokožku a představím vám jeden přípravek, který považuji za naprosto nej.

jak-na-suchou-pokozku

Stop horké vodě

Tahle rada se omílá neustále, ale čím víc si to budete opakovat, tím lépe. Horká vana je pro pokožku hodně velkým strašákem. Vysušuje naprosto nekompromisně. Dejte proto radši přednost vlažné  sprše, lázeň si dopřejte jen minimálně a dbejte přitom na to, aby byla voda příjemná a ne vařící.

Pijte!

Stejně jako omezení styku s horkou vodou, je i tohle stará dobrá rada. Bez dostatečného pitného režimu to zkrátka nepůjde. Pokud má váš organismus málo vody, začne si ubírat tam, kde je nejméně potřeba – tedy z pleti.

Mazat mazat mazat!

Výživné krémy jsou pro suchou pokožku nutností. Samozřejmě čím více vyživující, tím lépe. Skvělé jsou přípravky, které nejenže zvláční, ale pokožku i chrání vytvořením ochranného filmu. Stejně důležitá jako kvalita krému je ale hlavně pravidelnost mazání. Pokud budete mít sebelepší krém a nebudete pokožku natírat pravidelně, výsledek se nedostaví.

Pomůže vám sádlo

Pokud se vám do krémů moc nechce a dáváte přednost tradičním řešením, zkuste vepřové sádlo. Pozor ale, aby bylo nesolené! Jinak je to ale skvělý prostředek jak přirozenou cestou pleť zvláčnit.

excipial-u-lipolotio

Tip – Excipial U Lipolotio

Mým naprostým favoritem pro suchou pokožku je právě Excipial U Lipolotio. Kdysi mi ho doporučila kožní na suchá lýtka, teď už si jím vesele mažu i ruce a zlepšení je naprosto skvělé. Seženete ho normálně v lékárně, je dostupný bez předpisu a cena nestojí za řeč (kolem stovky). Obsahuje ureu (močovinu), která je pro vysušenou pokožku velmi důležitá. Je určený na suchou až velmi suchou pokožku, jejíž stav by měl zlepšovat hydratací a tvorbou ochranné vrstvy z lipidů. Pomáhá tak pleti udržet si elasticitu a brání ji proti vnějším vlivům.

tip-na-pripravek-na-suchou-pokozku

Emulze je spíš řidší a velmi jemně voní. Roztírá se snadno a do pleti se vstřebává celkem rychle. Chvilku je pokožka mastnější, ale za poté už zůstane jen vyživená pleť, která vůbec nepůsobí suše. Oproti běžným krémům má jednu velkou výhodu. Když se namažu jiným krémem, mám pleť pěknou jen chvíli potom, co byla nakrémovaná, v případě Excipial U Lipolotio mi vydrží hezká i několik dní. Nedá se říct, že by byla pokožka vyléčená na věčné časy (horká vana rozhodí cokoliv), ale pokud se mažu pravidelně, působí naprosto zdravě. Musím konstatovat, že skvěle zabírá i lokálně na suché šupinky na nose.

Znáte Excipial? Máte vlastní nej přípravek na suchou pleť?

2 Comments

  • Míša 16.3.2014 at 12:15

    Excipial doma mám ale mám k němu jednu výhradu. Pokud mám pokožku nějak narušenou dost to pálí. Ale i tak je dobrý.

    Odpovědět

  • suviska 2.7.2014 at 10:18

    no upřímně , dostala jsem ho od kožní na suchou pleť na tvářích ( suché červené flíčky) , a výsledek : obličej spuchl a osypala jsem se ještě více . Doktorka mi řekla že se málo koupu. Na tělo mi také nesedělo , asi nějaká alergie.

    Odpovědět

Přidat komentář