Jak na trendy rozpraskaný lak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Efekt rozpraskaného laku je novým zajímavým trendem v úpravách nehtů. Pokud se vše povede, nehty vypadají zajímavě a netradičně. Přitom je celá aplikace velice jednoduchá. Stačí si pouze koupit kvalitní svrchní lak, který praskliny vykouzlí za vás.

Co budete potřebovat?

Na vytvoření těchto nehtů nepotřebujete žádné zvláštní pomůcky. Stačí vám podložka, výrazný podkladový lak a speciální lak s rozpraskaným efektem.

Kde seženete lak rozpraskaným efektem?

Tyto laky jsou již dostání v každé drogerii. Velký výběr má Essence, kde seženete krycí laky s rozpraskaným efektem v různých variacích i barvách, ale kvalita není úplně světoborná.  Já jsem zvolila od této značky stříbrný Cracking top coat. Stojí 50 Kč, takže jsou koupi ani moc nerozmýšlela. Bohužel se příliš neosvědčil, nehty jsem musela několikrát předělávat, než se objevil alespoň mírný popraskaný efekt. Daleko lepší zkušenost mám s lakem od Avonu, který je sice mírně dražší, ale vypadal na nehtech podstatně lépe a doporučuji ho tedy více než Essenci. Můžete se na něj podívat třeba zde.

Jak postupovat

Pokud máte kvalitní lak, je tvorba rozpraskaného efektu opravdu jednoduchá.

Začněte tím, že nalakujete nehty vrstvou svého oblíbeného laku. Tento lak může být opravdu libovolný, ale doporučuji, aby měl alespoň mírně kontrastní barvu k laku s rozpraskaným efektem. Já jsem zvolila tmavě modrý lak od Catrice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po nalakování počkejte až do úplného zaschnutí laku.

Když je již lak úplně zaschlý, můžete nalakované nehty přetřít vrstvou laku s rozpraskaným efektem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za 30 sekund by se na nehtech měly samy od sebe objevit prasklinky, kterými prosvítá spodní lak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co když se prasklinky neobjeví?

Pokud se do minuty žádný efekt neobjeví, je zřejmě chyba v laku nebo v nanášení. Mohlo se stát, že jste začala druhý lak nanášet dříve, než ten první úplně zaschl, nebo jste druhého laku dala příliš malou nebo naopak příliš štědrou dávku. Nehty tedy odlakujte, čekejte na zaschnutí prvního laku podstatně déle a poté zkuste lak s popraskaným efektem nanášet v přiměřené vrstvě a dát mu čas na vytvoření prasklinek. Pokud ani při pečlivě dodrženém postupu k vytvoření efektu nedojde, bude chyba v laku. Tento problém se objevuje minimálně, takže se nebojte dopředu a rozpraskané nehty určitě zkuste, protože stojí za to.

Hotové nehty

Výsledný efekt mi přijde zajímavý a jednou za čas manikúru pěkně oživí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3body

1 Comment

Přidat komentář