Jak na tvářenku

Pokud potřebujete svou pleť okamžitě rozzářit a projasnit, nic vám nepomůže tak jako správně zvolená tvářenka. Na jejím výběru si dejte záležet a počítejte s tím, že správná aplikace chce trochu praxe. Přečtěte si naše tipy, které vám pomůžou od všech nepříjemných přešlapů spojených s tvářenkou.

Jak vybrat tvářenku

Správně zvolená tvářenka by měla přivést pozornost na hezký odstín tváří, podtrhnout vaše lícní kosti a udělat poslední rozjasňující tečku za celým líčením. Tvářenka by vám neměla chybět ani v létě, svěží odstíny totiž opálené pokožce skvěle padnou a dovedou opticky ubrat i pár let. Čeho se tedy při výběru držet?

Obecně platí, že k světlé a narůžovělé pokožce nejlépe ladí namodralé chladné tony tvářenek, jako je studeně růžová, nebo chladně cihlově načervenalá.

Ženy s olivovou pletí a zlatavými odstíny pokožky by zase měly sáhnout po teplých barvách. Teplé barvy můžete volit i v létě, když jste opálená, tehdy není nutné brát ohled na přirozenou barvu pleti. Ideální je třeba meruňová.

K tmavším typům pleti jde švestková, malinová, nebo korálová.

Pokud si nevíte rady s barvou, zkuste růžovou tvářenku bez perleti. Určitě neuděláte chybu, protože taková tvářenka sluší většinou každému. Zkusit můžete také tvářenky, které kombinují více odstínů a díky několika tonům lépe padnou každé pleti.

Artdeco Bronzing Art Design 12 Glow Blusher, tvářenka z odstínů růžové a broskvové, které po splynutí vytvoří na jakékoliv pleti hezký přirozený tón.

Cena: 555

Clinique Fresh Bloom, multifunkční tvářenka vhodná pro světlejší pleť, krásně rozzáří tváře, navíc je šetrná k citlivé pleti a vypadá jako šperk.

Cena: 800

Bourjois odstín 54 Rose Frisson, barvou růží inspirovaná tvářenka, která voní po cukru, na tvářích vydrží celý den a vykouzlí pleti zdraví vzhled.

Cena: 280

Clinique odstín Pronto Pink Quick Blush, tato tvářenka je díky přiloženému štětci přímo ideální na cesty, plet projasní a rozzáří.

Cena: 850

Lancome Rose Boisé 03 Blush Subtil, tuto variantu volte, pokud jste zastánkyní narůžovělých tváří. V takovém případě vás určitě tato krásná tvářenka nadchne přirozenou a luxusní barvou.

Cena: 1200

Vzít v úvahu musíte také kvalitu typ své pleti. Pokud máte vysušenější pokožku, zkuste krémovou tvářenku. Její aplikace je sice trochu obtížnější a je třeba myslet na dokonalé rozetření, ale oceníte hydrataci a nevysušování pleti. Pro mastnější pleť se hodí tvářenka pudrová, u které je aplikace pomocí štětce velmi snadná.

Nars Blush Amour, pudrová tvářenka, která vás překvapí krásným odstínem.

Cena: 900

Bobbi Brown Pot Rouge Calypso Coral, příjemná krémová tvářenka, která nevysušuje pleť a tváře hezky projasní. Dokonce se dá použít i na rty.

Cena: 650

Trendy textury tvářenek

Nové tvářenky musí zvládnout dokonalé splynutí s pletí a make upem, odolat stírání a dlouho vydržet. Vytváří se proto stále nové textury, které mají prodlužovat výdrž tvářenky. Snaží se také o nová a zajímavá složení a představují tak inovaci v  tradici tvářenek.

Yves Saint Laurent Voile de Blush, zajímavá gelová tvářenka na vodní bázi, vypadá téměř jako koncentrované barevné želé. Její textura má velkou výhodu v hydrataci a osvěžení pleti. Do pleti se vklepává prsty.

Cena: 950

Benefit Benetint, poslední dobou je tato voděodolná vodička v barvě tmavých růží čím dál tím víc využívaná vizážisty. Původně byla používaná striptérkami pro šetrné přibarvování prsou. Dnes se již posunula s používáním o něco výše a je oblíbenou pomocnicí pro rozzáření pleti. Udělá vám radost třeba v létě u vody. Jemně jí vklepejte prsty do pleti.

Cena: 950

Jak na vystouplé lícní kosti

Slušivé a módní jsou vystouplé lícní kosti, které dokážou opticky zúžit obličej. Přičarujete si je jednoduchým trikem. Vezměte si na pomoc dvě krémové tvářenky bez perleti. Jedna by měla být v odstínu tmavší hnědé, druhá růžová. Hnědou vklepejte bříšky prstů těsně pod hranu lícních kostí až k uchu. Na jablíčka (nejvyšší část tváří, když se usmějete), volte odstín růžový.

Jak správně nanášet tvářenku

Začněte tím, že si uvědomíte, jaký tvar má váš obličej. Obecně se můžete řídit tím, že čím je obličej širší, tím svisleji tvářenku nanášíte. Na kulatý obličej platí nanášení tvářenky nepatrně do tvaru trojúhelníčků. Pokud máte dlouhý obličej, tahy by měly být ve tvaru písmene U. U čtvercového obličeje je třeba zjemnit linii tahů, aby se neupozorňovalo na nežádoucí hrany. Pokud jste majitelkou oválného obličeje, dejte si záležet na zvýraznění jablíček tváří.

Pokud nevíte, kde začít tvářenku nanášet, pomozte si špejlemi. Jednu veďte svisle od vnějšího koutku oka, druhou vodorovně pod nosem směrem k uchu. Z bodu, kde se špejle protnou, tvářenku nanášejte směrem ke spánkům menším štětcem v krátkých tazích.

Trendy tip

Zvlášť v létě je trendy svěží vzhled tváří s určitými lesklými detaily a mírně navlhlou texturou. Stačí vám k tomu jednoduchý trik. Na část tváří blízko spánků naneste rtěnku s lesklými prvky a pečlivě rozetřete do ztracena. Výsledný efekt působí svěže a sladění tváří se rty je pěkné a působivé.

Lancome odstín 107 L`Absolu  Nu, tato luxusní rtěnka se skvěle hodí na rty i pro rozzáření tváří.

Cena: 770

Přidat komentář